• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , محیط زیست » ابتکار کمبود اعتبار را عامل ناتوانی در مقابله با گرد و غبار دانست
  کد خبر : 1920842

  ابتکار کمبود اعتبار را عامل ناتوانی در مقابله با گرد و غبار دانست

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به دلیل عدم اعتبارات کافی برای مقابله با کانون های داخلی گردو غبار کشورمان، پیشرفت لازم را نداشته ایم. معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص رفع معضل ریزگردها اظهار داشت: گردوغبار در وضعیت کیفی هوا تاثیر گذاشته و شهرهای ما نیز از…

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به دلیل عدم اعتبارات کافی برای مقابله با کانون های داخلی گردو غبار کشورمان، پیشرفت لازم را نداشته ایم.

  ۲۴

  معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص رفع معضل ریزگردها اظهار داشت: گردوغبار در وضعیت کیفی هوا تاثیر گذاشته و شهرهای ما نیز از این قاعده مستثنی نمانده وتحت تاثیر این معضل قرار گرفته اند.

  وی گفت: منشأ حدود ۷۰ درصد از گردوغبار شهرهای کشورمان خارجی است.

  معاون رئیس جمهور افزود:کانون های گرد و غبار در عراق و عربستان سعودی ازجمله منشأهای خارجی شناسایی شده هستند.

  ابتکارادامه داد: متاسفانه اخیرا نیز گردوغبار ازکانون های کشورهای ترکمنستان و افغانستان ،استا ن خراسان رضوی را نشانه گرفته اند.

  وی با اشاره به نقش کانون های داخلی در بروز گردوغبارهای کشورمان نیز بیان داشت: دولت در ارتباط با بحث مقابله با گردوغبار دو مصوبه جامع ارائه داده است، که با اجرای این مصوبات در بخش های شاهد موفقیت هایی بوده ودربرخی دیگر از بخش ها نیز به دلیل عدم اعتبارات کافی، پیشرفت لازم را نداشته ایم.

  ابتکار ادامه داد: سازمان جنگل ها و مراتع نیز با توجه به وظایف و اعتبارات خود، سال گذشته به نهال کاری و مالچ پاشی پرداخته است.

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: احیای تالاب ها از مباحث مهم و تاثیرگذار دیگری در بحث کنترل کانون های گردوغبار داخلی است.

  وی درباره مقابله با کانون های گردوغبار خارجی نیز تصریح کرد: درباره گردوغباری که منشأ خارجی دارد، متاسفانه واقعیت این است که تا ناامنی های موجود در منطقه استمرار داشته باشد، این مشکلات خواهند بود.

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: ما تنها به مستندسازی وقوع ریزگردهایی با منشأ خارجی پرداخته وبه طور مکرر به وزارت امور خارجه اعلام کرده ایم که این وزارت خانه نیز امور مرتبط با ریزگرها را به دستگاههای ذیربط وسازمان های بین المللی منکعس کرده و ما همچنان دوجانبه پیگیر این موضوع هستیم.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.