• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » افزایش دو برابری زائران ایرانی در کربلا
  کد خبر : 1920778

  افزایش دو برابری زائران ایرانی در کربلا

  مسعود حسینیان ، با بیان اینکه مراسم امسال تاسوعا و عاشورای حسینی نیز همانند سال های گذشته با شکوه و عظمت خاص برگزار شد، افزود، تعداد زائران ایرانی شرکت کننده درمراسم امسال، نسبت به عاشورای سال گذشته، حدود دو برابر افزایش داشت. وی درباره حضور کم سابقه جمعیت عزادار در روزعاشورا در کربلای معلی گفت…

  مسعود حسینیان ، با بیان اینکه مراسم امسال تاسوعا و عاشورای حسینی نیز همانند سال های گذشته با شکوه و عظمت خاص برگزار شد، افزود، تعداد زائران ایرانی شرکت کننده درمراسم امسال، نسبت به عاشورای سال گذشته، حدود دو برابر افزایش داشت.

  ۶۸

  وی درباره حضور کم سابقه جمعیت عزادار در روزعاشورا در کربلای معلی گفت : تراکم جمعیت در داخل حرم های مطهر و بین الحرمین و خیابان های اطراف بسیار چشمگیر بود، با اینحال گروه های خدمت رسانی به زائران از جمله مواکب با تمام توان خود از زائران و عزاداران پذیرایی کردند.

  حسینیان تلاش مسئولان عراقی را در ارائه تسهیلات به زائران در مراسم عاشورای امسال بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت نیروهای امدادی، مردمی و انتظامی در طول مسیرهای منتهی به حرمین و نیز داخل صحن ها ، در خدمت و راهنمایی زائران تلاش زیادی کردند.

  سرکنسول ایران در کربلا همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی و نهادهای مسئول با مسئولان ایرانی دراین مراسم را یادآور شد و از آن ابراز رضایت کرد.

  چهارشنبه شب، پس از برگزاری شام غریبان و روشن کردن هزاران قطعه شمع در اطراف حرمین و خیابان ها و کوچه های کربلا، مراسم زیارت عاشورا پایان یافت و فرماندهی عملیات رافدین و الفرات الاوسط (فرات میانه) پایان عملیات امنیتی را ‘با موفقیت کامل’ اعلام کردند.

  مراسم زیارت عاشورای امسال کربلا ، برغم تراکم کم سابقه جمعیت عزادار و زائر، بدون حادثه خاصی برگزار شد و مقام های عراقی اعلام کردند که برای این مراسم حدود ۶ میلیون نفر وارد کربلا شده اند.

  منبع: ایرنا

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.