• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , فرهنگی و هنری » بزرگان مسیحیت چه نظری درباره امام حسین (ع) داشتند؟
  کد خبر : 1920636

  بزرگان مسیحیت چه نظری درباره امام حسین (ع) داشتند؟

    به گزارش ایران ویج؛ ‌”آنتوان بارا” مسیحی عاشقی است که سالهای جوانی خود را صرف تحقیق و بررسی پیرامون زندگی و قیام امام حسین (ع) کرده است تا حقایق مربوطه به این شخصیت عظیم را از زاویه نگاه خود و از زبان انجیل و پیامبر الهی عیسی (ع) بیان کرد. “بارا” پس از سالها…

  امام حسین

   

  به گزارش ایران ویج؛ ‌”آنتوان بارا” مسیحی عاشقی است که سالهای جوانی خود را صرف تحقیق و بررسی پیرامون زندگی و قیام امام حسین (ع) کرده است تا حقایق مربوطه به این شخصیت عظیم را از زاویه نگاه خود و از زبان انجیل و پیامبر الهی عیسی (ع) بیان کرد.

  “بارا” پس از سالها پژوهش و مطالعه در منابع مختلف تاریخ اسلام کتابی را به نگارش درآورده است که در نوع خود و از زبان یک مسیحی بی‌نظیر است.

  این پژوهش که “حسین در اندیشه مسیحیت” نام دارد و رویکردی تحقیقی، ادبی و عاطفی دارد.

  وی زندگی و شهادت حضرت عیسی (ع) از دیدگاه مسیحیت را با زندگی و شهادت حضرت امام حسین (ع) از دیدگاه اسلام مقایسه کرده است. در این تحلیل‌ها نکاتی جالب به چشم می خورد که برای هر مسلمان با انصافی شگفت انگیز و خواندنی است.

  این کتاب در سال ۱۹۷۸ برای اولین بار منتشر شد اما نویسنده آن طی سالیان بعد ملحقات دیگری به آن افزود و چاپ چهارم آن را در سال پیش منتشر کرد.

  گفتنی است که چاپ چهارم این کتاب به زبان فارسی بزودی توجه می‌شود.

  “آنتوان بارا” سوری الاصل و ساکن کویت است. وی نویسنده‌ای توانا و ادیبی با ذوق است و علاوه بر کتاب فوق، ۱۵ جلد کتاب دیگر نیز به رشته تحریر درآورده است. وی همچنین روزنامه‌نگار است که چهل و سومین سال فعالیت مطبوعات خود را می‌گذراند.

  “بارا” دو سال پیش با حضور در ایران، اعلام کرده که در کشورهای عربی به او “مسیحی شیعه” می‌گویند وی همیشه با احترام از امام حسین (ع) یاد کرده است.

  “آنتوان بارا” اعتقاد دارد امام حسین (ع) فقط متعلق به شیعیان نیست بلکه متعلق به تمام جهانیان است و او را با عبارت “حسین گوهرادیان” معرفی می‌کند و در پایان سخنش را این جمله به پایان می‌رساند که حسین (ع) در قلب من است. این متفکر مسیحی ۲۵ مرتبه به مطالعه نهج‌البلاغه اقدام کرده است.

  علمای مسیحی در شرق به شکل عام و علمای مسیحی لبنانی به شکل خاص نگاه ویژه‌ای به تاریخ و فرهنگ اسلامی دارند و در این میان دیدگاه منحصربه فردی درباره امام علی (ع) و نهضت عاشوار و امام حسین (ع) دارند.

  مسیحیان شرق معتقدند واقعه عاشوار و شهادت امام حسین (ع) و یارانش و نیز اسارت خاندان اهل بیت علیهم السلام در برهه ای از تاریخ به جامعه‌ مسیحی در منطقه لبنان و سوریه گره خورده است و همین امر بسته‌ی مناسب برای همزیستی مسلمانان و مسیحیان در خاورمیانه ایجاد کرده است.

  یکی از متفکران مسیحی به نام “آنطوان ضو” معتقد است:ما به شکل دیگری به امام علی (ع) و امام حسین (ع) نگاه می کنیم. ما باید این دو بزرگوار را به شکل جدید و به زبان نو در زمانه خودمان معرفی کنیم. ما باید فرزندانمان را با فکر این دو بزرگوار آشنا کنیم.

  امام حسین (ع) نه تنها در روزگار حیات خود مظلوم بوده است بلکه در این زمان نیز مظلوم است چون ما نتوانستیم ایشان را درست معرفی کنیم. این در امام علی (ع)، امام حسین (ع) و حضرت مسیحی (ع) برای خودشان زندگی نکرده‌اند، بلکه خود را وقف انسانیت کرده‌اند.

  افراد شروری که می خواهند فرهنگ ما را دچار تحریف کنند هیچ ارتباطی با ما ندارند، آن‌ها ابزاری هستند سیاست‌های خارجی را در کشورهای اجرا کنند، فقط آنها را به راه راست دعوت می‌کنیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.