• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بین الملل , سیاسی » رایزنی معاون بان‌ کی‌مون با سفیر ایران در نیویورک درباره حمله اخیر در صنعا
  کد خبر : 1920593

  رایزنی معاون بان‌ کی‌مون با سفیر ایران در نیویورک درباره حمله اخیر در صنعا

    به گزارش ایران ویج، پیرو ارسال نامه وزیر امور خارجه کشورمان به بان کی‌مون درباره حمله هوایی اخیر ائتلاف سعودی به مجلس ختمی در صنعا، استفان اوبرایان معاون دبیر کل در امور انسان‌دوستانه امروز ضمن تماس با غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد، این موضوع را پیگیری کرد. استفان…

  رایزنی معاون بان‌ کی‌مون با سفیر ایران در نیویورک

   

  به گزارش ایران ویج، پیرو ارسال نامه وزیر امور خارجه کشورمان به بان کی‌مون درباره حمله هوایی اخیر ائتلاف سعودی به مجلس ختمی در صنعا، استفان اوبرایان معاون دبیر کل در امور انسان‌دوستانه امروز ضمن تماس با غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد، این موضوع را پیگیری کرد.

  استفان اوبرایان گفت: بخش عمده کمک های بین المللی برای یمن در حال حاضر از طریق ساز و کار ایجاد شده توسط سازمان ملل و با هماهنگی با نیروهای ائتلاف انجام می شود و سازمان ملل از اینکه بتواند کاری انجام دهد استقبال می کند.

  خوشرو نیز در این گفت‌وگو تاکید کرد: با توجه وخامت وضعیت در یمن و تخریب وسیع ناشی از حمله اخیر به مراسم ختم در صنعا، اقدام اضطراری مورد نیاز است و بسیاری از مجروحان این حادثه نیازمند خدمات پزشکی فوری هستند که اگر هم اکنون فراهم نشود، شمار قربانیان این حادثه افزایش خواهد یافت.

  سفیر کشورمان افزود: بر همین اساس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، آمادگی خود را برای ارسال کمک های انسان دوستانه شامل کمک های درمانی به مردم یمن و کمک به انتقال مجروحان به ایران اعلام کرده است و انتظار ما از سازمان ملل متحد تسهیل کمک رسانی و ایجاد ترتیبات اجرایی در کوتاه ترین زمان است.

  اوبرایان خاطر نشان ساخت: بر اساس تجربه و در مورارد قبلی ؛ انجام هما هنگی با ائتلاف برای کمک رسانی هوایی بسیار دشوار و پیچیده بوده است.

  سخنگوی سازمان ملل نیز امروز در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص نامه وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران به بان کی مون گفت: نامه وزیر امور خارجه ایران را دریافت کرده ایم و در حال بررسی آن هستیم. دبیرکل از هرگونه پیشنهادی برای ارسال کمک به یمن استقبال می کند؛ به‌ویژه که منابع مالی در اختیارسازمان برای کمک به یمن بسیار ناچیز است. ما در پی ان هستیم که کمک های انسان دوستانه به یمن بدون مانع انجام شود و شرایط برای درمان و یا انتقال مجروحان به خارج از کشور فراهم شود اما متاسفانه در حال حاضر چنین شرایطی فراهم نیست.

  لازم به ذکر است؛ موضوع کمک رسانی به یمن در سطوح مختلف توسط نمایندگی کشورمان با مقامات سازمان ملل در حال پیگیری است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.