• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بین الملل , سیاسی » ملاقات معاون وزیر خارجه کنگو با جابری انصاری
  کد خبر : 1920525

  ملاقات معاون وزیر خارجه کنگو با جابری انصاری

    به گزارش ایران ویج، فرانک مالیلا معاون وزیر خارجه جمهوری دموکراتیک کنگو که به دعوت معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه همراه با هیاتی متشکل از مسئولان وزارتخانه های مختلف این کشور به تهران سفر کرده است، با جابری انصاری معاون وزیر امور خارجه دیدار و پیرامون راههای گسترش و تعمیق روابط دو…

  معاون وزیر خارجه کنگو با جابری انصاری

   

  به گزارش ایران ویج، فرانک مالیلا معاون وزیر خارجه جمهوری دموکراتیک کنگو که به دعوت معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه همراه با هیاتی متشکل از مسئولان وزارتخانه های مختلف این کشور به تهران سفر کرده است، با جابری انصاری معاون وزیر امور خارجه دیدار و پیرامون راههای گسترش و تعمیق روابط دو کشور گفتگو و رایزنی کرد.

  معاون وزیر خارجه کنگو در این دیدار گزارشی از نتایج مذاکرات خود در تهران با مسئولان وزارتخانه ها و شرکت های مختلف ایران از جمله در حوزه های انرژی و کشاورزی ارائه داد و این مذاکرات را مفید و گام اول در توسعه روابط دو کشور دانست. معاون وزیر خارجه کنگو توسعه توانمندیهای صنعتی و فناوری ایران را ستود و با اشاره به وجود منابع بالقوه در کنگو افزود ترکیب منابع کنگو و توانمندی های ایران می تواند همکاریهای دو کشور را مثمرثمر سازد.

  جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزیر امور خارجه نیز در ابتدای این دیدار با تقدیر از پاتریس لومومبا شخصیت برجسته کنگویی مبارز با استعمار، به زمینه های خوب موجود در روابط دو کشور اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت توسعه روابط سیاسی و اقتصادی، گفت دیدار معاون وزیر خارجه کنگو از تهران و شکل گیری کمیته سیاسی مشترک می تواند مقدمه ساز شروع دوره جدید همکاریهای دو کشور باشد. جابری انصاری همچنین با اشاره به ظرفیتهای قابل توجه ایران در زمینه های مختلف از جمله صدور خدمات فنی مهندسی ابراز امیدواری کرد همکاری های دو کشور در این زمینه ها گسترش یابد.

  معاون وزیر خارجه کنگو یکی از زمینه های همکاری دو کشور را رویارویی با تروریسم دانست و افزود از بلایای واقعی که در نتیجه بحران سوریه اتفاق افتاده گسترش پدیده تروریسم است که برای همه کشورهای جهان از جمله ایران و کنگو خطرناک است. جابری انصاری نیز با اشاره به ابعاد منطقه ای و بین المللی خطر تروریسم گفت این حوزه از همکاری ها می تواند در قالب کمیته سیاسی مشترک دنبال شده و زمینه فعال سازی بیشتر روابط فراهم شود.

  یادآور می شود طرفین در این دیدار در خصوص تشکیل کمیته سیاسی مشترک به منظور پیگیری تقویت روابط دو کشور در زمینه های مختلف توافق کردند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.