• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » آمریکا از تروریسم استفاده ابزاری می کند/تا آخر، پشتیبان سوریه هستیم
  کد خبر : 1920516

  آمریکا از تروریسم استفاده ابزاری می کند/تا آخر، پشتیبان سوریه هستیم

    به گزارش ایران ویج؛ «الکساندر لاورنتی اف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه که به تهران سفر کرده است، بعداز ظهر امروز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد. در جریان این ملاقات، آخرین وضعیت امنیتی، سیاسی و میدانی در سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت…

   پشتیبان سوریه هستیم

   

  به گزارش ایران ویج؛ «الکساندر لاورنتی اف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه که به تهران سفر کرده است، بعداز ظهر امروز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

  در جریان این ملاقات، آخرین وضعیت امنیتی، سیاسی و میدانی در سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه گزارش مبسوطی از روند تقابل و کارشکنی آمریکا و هم پیمانان غربی و منطقه ای این کشور در مسیر مقابله واقعی با تروریسم و روند امداد رسانی به شهروندان تحت محاصره مسلحین (گروه های مسلح) درحلب ارایه کرد.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی در این دیدار سیاست استفاده ابزاری از تروریسم برای پیشبرد اهداف سیاسی را مهمترین چالش آمریکا و غرب در آزمون مبارزه با تروریسم عنوان کرد و اظهار داشت: امروز بدلیل تداوم این سیاست، امنیت کشورهای غربی دستخوش اسیبهای شکننده ناشی از اقدامات تروریستی و موجب تقویت شبکه تروریسم در اروپا و آمریکا شده است.

  نماینده مقام معظم رهبری توجه به حقوق آحاد اقوام و مذاهب و حفظ وحدت سرزمینی و حاکمیتی سوریه در چارچوب دولت منتخب مردم در سوریه را مورد تاکید قرار داد و افزود: مهمترین اولویت پیش رو در بحران سوریه ، ریشه کن نمودن تروریسم بدون توجه به وابستگیهای سیاسی و اعتقادی آن و سپس فراهم نمودن زمینه و شرایط لازم به منظور ایجاد فضای امن و سالم انتخاباتی برای مشارکت مردم سوریه درتعیین آینده این کشور است.

  وی مداخله نظامی کشورهای خارجی بدون درخواست و موافقت دولت قانونی سوریه را نقض حاکمیت ملی و اقدامی در مسیر پیچیده تر شدن بحران جاری در این کشور عنوان کرد و اظهار داشت: مقابله همه جانبه با تحرکات گسترده برخی کشورها که با مداخله نظامی و یا پشتیبانی از گروههای تروریستی به دنبال بازسازی این شبکه با عناوین جدید و تحمیل اراه خود به مردم سوریه هستند ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

  شمخانی ضرورت تقویت و ارتقاء همکاری نزدیک سه کشور ایران، روسیه و سوریه و جریان مقاومت در مبارزه با تروریسم و حامیان آن را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در حالی که نیروهای تروریست حاضر در حلب ،اصلی ترین مانع ارایه کمکهای انسان دوستانه به مردم این شهر هستند مجموعه ابتکارات ارایه شده برای خارج نمودن عناصر تروریست از حلب با مخالفت آمریکا و هم پیمانانش مواجه شده است.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی، با اشاره به اینکه تا آخر، پشتیبان سوریه خواهیم ماند گفت: شعارهای انسان دوستانه آمریکا که عملا موجب گروگان گرفته شدن مردم مظلوم حلب بدست تروریستهای تکفیری شده است را توخالی و فاقد ارزش عنوان کرد و افزود: سکوت واشنگتن در قبال جنایات آل سلمان و کشتار مردم بی دفاع یمن که با بهره گیری از سلاحهای مدرن آمریکایی انجام می شود نشان روشن دیگری از بی توجهی این کشور به حقوق و جان انسانهاست.

  الکساندر لاورنتی اف نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور سوریه نیز در این ملاقات با اشاره به مناسبات راهبردی رو به توسعه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه اظهار داشت:همکاری ایران و روسیه در حوزه مبارزه با تروریسم در سوریه پایدار، راهبردی و همه جانبه است.

  وی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته به منظور برقراری آتش بس و فراهم شدن امکان امداد رسانی به مردم تحت محاصره مسلحین در شهر حلب اظهار داشت: ناتوانی آمریکا و خلف وعده مکرر این کشور در جدا سازی مسلحین از تروریستهای جبهه النصره عامل اصلی شکست توافق آتش بس در سوریه است.

  لاورنتی اف در پایان با اظهار تاسف از رویکرد سیاسی و انتخاباتی واشنگتن به بحران سوریه افزود: مخالفان حل و فصل سیاسی بحران سوریه در آمریکا بدون توجه به وضعیت تاسف اور مردم این کشور، جلب ارای انتخاباتی را بر جلوگیری از تداوم رنج مردم سوریه مقدم می شمارند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.