• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » اهدای پلاکت راهی اساسی برای درمان بیماران سرطانی
  کد خبر : 1919632

  اهدای پلاکت راهی اساسی برای درمان بیماران سرطانی

  مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: تزریق پلاکت یکی از راه های درمان بیماران سرطانی و نیازمند شیمی درمانی است. سید مرتضی طباطبایی مدیر کل انتقال خون استان تهران در زمینه راهکارهای درمانی با تزریق پلاکت گفت: تزریق پلاکت از اصلی ترین درمان‌ها برای بیماران سرطانی، تحت شیمی درمانی و مبتلا به کاهش تعداد…

  مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: تزریق پلاکت یکی از راه های درمان بیماران سرطانی و نیازمند شیمی درمانی است.
  ۴۴

  سید مرتضی طباطبایی مدیر کل انتقال خون استان تهران در زمینه راهکارهای درمانی با تزریق پلاکت گفت: تزریق پلاکت از اصلی ترین درمان‌ها برای بیماران سرطانی، تحت شیمی درمانی و مبتلا به کاهش تعداد پلاکت‌های خون است.

  وی با بیان اینکه بیشترین نیاز بیماران و هزینه های بستری در بخش های هماتولوژی و انکولوژی مربوط به تزریق پلاکت است، اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز آلودگی باکتریایی در پلاکت، این فراورده های خونی را در دمای ۲۰ الی ۲۴ درجه به مدت ۵ روز نگهداری می کنند.

  مدیر کل انتقال خون استان تهران درباره نحوه اهدای پلاکت بیان کرد: پذیرش اهداکننده مناسب و دارای شرایط لازم طبق استانداردهای سازمان انتقال خون کشور و به منظور تامین خون سالم انجام می شود.

  وی با بیان اینکه حداقل فاصله زمانی اهدای خون با اهدای مجدد آن ۳ ماه است، افزود: اهدا کننده پلاکت می تواند سه روز بعد از آن نیز مجددا برای اهدای پلاکت به مراکز انتقال خون مراجعه کند.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.