• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , حوادث » دستگیری باند سارقین زورگیر ۱۸ ساله‌ها در پایتخت
  کد خبر : 1919171

  دستگیری باند سارقین زورگیر ۱۸ ساله‌ها در پایتخت

  افردی که اقدام به زورگیری از شهروندان می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند. در مورخه ۱۱/۰۷/۱۳۹۵ فردی با مراجعه به کلانتری ۱۲۸ تهران نو به مأمورین اعلام کرد که در محدوده خیابان ابوریحان توسط چهار سرنشین جوانِ موتورسوار مورد سرقت به شیوه “زورگیری” قرار گرفته است . پرونده در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ :…

  افردی که اقدام به زورگیری از شهروندان می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.
  در مورخه ۱۱/۰۷/۱۳۹۵ فردی با مراجعه به کلانتری ۱۲۸ تهران نو به مأمورین اعلام کرد که در محدوده خیابان ابوریحان توسط چهار سرنشین جوانِ موتورسوار مورد سرقت به شیوه “زورگیری” قرار گرفته است .

  پرونده در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “زورگیری” و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۴ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  اظهارات مالباخته :
  مالباخته پس از تشکیل پرونده مقدماتی و با اخذ دستور قضایی به پایگاه ششم پلیس آگاهی مراجعه و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” ساعت ۰۸:۰۰ روز جاری (۱۱/۰۷/۱۳۹۵ ) در منطقه نیروی هوایی – خیابان ابوریحان به صورت پیاده در حال مکالمه با تلفن همراهم بودم که ناگهان چهار جوان ۲۰-۱۸ ساله با دو دستگاه موتورسیکلت [ طرح هوندا ۱۲۵ ] در حالیکه دو نفرشان چاقو همراه داشتند به سمت من حمله ور شده و با تهدید اقدام به سرقت یک دستگاه تب لت و یک دستگاه گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی ۶ میلیون تومان کرده و پس از آن به سمت خیابان دماوند متواری شدند “.

  ۳۴

  شناسایی اموال مالباخته در مخفیگاه مجرم سابقه دار پایگاه ششم آگاهی :
  همزمان با حضور مالباخته در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، کارآگاهان این پایگاه در پرونده ای جداگانه و در ادامه اقدامات پلیسی جهت دستگیری یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای در زمینه سرقت های بعنف بنام “کسری . الف” ( ۱۸ ساله ) موفق به شناسایی مخفیگاه وی در محدوده “بلوار ابوذر” شده و در ساعت ۱۳:۰۰ مورخه ۱۱/۰۷/۱۳۹۵ ، ضمن دستگیری متهم موفق به کشف بیش از ۱۰ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه از جمله تب لت و گوشی تلفن همراه سرقت شده از مالباخته ، مقادیری وجه نقد و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر شدند.

  اعتراف به دهها فقره زورگیری و قاپ زنی در تهران :
  “کسری . الف” پس از انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی ، بلافاصله توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت و با توجه به کشف اموال مسروقه مالباخته از داخل مخفیگاهش به ناچار لب به اعتراف گشود و به مشارکت در دهها فقره سرقت به شیوه “قاپ زنی” و “زورگیری” اعتراف و دو همدست خود بنام های “امیرحسین . الف” و “محمد . ص” (هر دو نفر ۱۸ ساله) را نیز معرفی کرد.

  دستگیری دیگر اعضای گروه سارقین زورگیر :
  با شناسایی دو عضو دیگر گروه و شناسایی مخفیگاه متهمین در یک خانه مجردی در خیابان “ربزه” ، کارآگاهان پایگاه ششم آگاهی به این محل مراجعه و با اطمینان از حضور متهمین ، اقدام به دستگیری “امیرحسین” و “محمد” در این محل کرده و در بازرسی از مخفیگاه آنها نیز تعداد دیگری از گوشی های تلفن همراه مسروقه کشف شد.

  متهمین ضمن اعتراف صریح به مشارکت در سرقت های بعنف به سرکردگی کسری ، چهارمین عضو گروه بنام “علی اکبر” را نیز معرفی کردند که این متهم نیز نهایتا در ساعت ۲۲:۰۰ همان روز ( مورخه ۱۱/۰۷/۱۳۹۵ ) دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

  شناسایی دهها مالباخته در همان تحقیقات اولیه:
  متهمین پس از انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی صراحتا به دهها فقره زورگیری طلا و جواهرات از زنان ، سرقت گوشی تلفن همراه از زنان و مردان و همچنین سرقت وجوه نقد و ساعت های مچی افراد اعتراف و عنوان داشتند که در طول چند ماه گذشته و با تشکیل یک گروه چهار نفره اقدام به انجام سرقت های خود در مناطق شرق و جنوب شرق تهران بویژه در محدوده تهرانپارس ، تهران نو ، نیروی هوایی و …. کرده اند.

  ۳۵

  با اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت و بررسی سرقت های مشابه انجام شده توسط چهار سرنشین جوان دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ و بهره گیری از اموال و مدارک شناسایی بدست آمده از مخفیگاه متهمین ، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق به شناسایی بیش از ۵۰ مالباخته در همان مراحل اولیه از تحقیقات از متهمین شدند .

  یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” در خیابان نیروی هوایی در حال تردد با خودرو شخصی خود بودم که ناگهان متوجه شدم چهار جوان ، در حال کتک زدن یک جوان دیگر هستند ؛ به قصد جدا کردنشان از ماشین پیاده و به سمت آنها رفتم تا مانع از ادامه نزاع و درگیری آنها شوم که ناگهان همان چهار نفر با چاقو به سمت من حمله ور شده و با تهدید گوشی تلفن همراه مرا نیز سرقت کردند ؛ آنزمان بود که متوجه شدم که آنها سارقین زورگیر بوده و در حال سرقت و زورگیری از آن جوان رهگذر بودند ” .

  سرهنگ کارآگاه رضا امیدی ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و توسط چهار جوان موتورسوار موردسرقت به شیوه زورگیری اموال ( گوشی تلفن همراه ، وجه نقد ، طلا و جواهرات و … ) و یا قاپ زنی ( موبایل قاپی و کیف قاپی ) قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسای متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان پیروزی – خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدچی مراجعه نمایند .

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.