• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ورزشی » مجوز حضور بانوان را کسب می کنیم/ ۴ طلای رزمی باعث درخشش کاروان ایران
  کد خبر : 1918624

  مجوز حضور بانوان را کسب می کنیم/ ۴ طلای رزمی باعث درخشش کاروان ایران

    محمود رشیدی از دریافت مجوز حضور بانوان در ورزش های رزمی به زودی خبر داد و بیان داشت :با تلاش و پیگیریهای معاون محترم وزیر ورزش در امور بانوان به زودی مجوز حضور و فعالیت بانوان در رینگ را از وزارت ورزش دریافت می کنیم . رئیس فدراسیون ورزش های رزمی ادامه داد :…

  مجوز حضور بانوان

   

  محمود رشیدی از دریافت مجوز حضور بانوان در ورزش های رزمی به زودی خبر داد و بیان داشت :با تلاش و پیگیریهای معاون محترم وزیر ورزش در امور بانوان به زودی مجوز حضور و فعالیت بانوان در رینگ را از وزارت ورزش دریافت می کنیم .

  رئیس فدراسیون ورزش های رزمی ادامه داد : خوشبختانه اخیرآ گام های موثری را برای کسب مجوز حضور بانوان در رینگ را با پوشش کامل اسلامی و رعایت تمام موازین قانونی اجتماعی و فرهنگی برداشتیم و که این کار با زحمات و درایت و مدیریت خانم شهریان بوده که این یک اتفاق بسیار مسرت بخش برای فدراسیون ورزش های رزمی است که از زحمات خانم شهریان متشکر هستیم که یک نیروی مضاعفی را به مجموعه تزریق کردند و یک شادابی و نشاط و انگیزه زیادی در ورزش های رزمی با این اتفاق رقم خورد.

  وی تصریح کرد : این کار نتیجه تلاش دو ماهه معاون محترم وزیر ورزش در امور بانوان خانم شهریان و مجموعه بانوان وزارت ورزش بود که همه اینها مورد ارزیابی قرار گرفت و به لطف خدا این کار به انجام رسید و ان شااله که اولین حضورمان را به صورت خیلی جدی با تیم کامل که متشکل از بانوان است در رویدادهای آتی حضور داشته باشیم .

  رئیس فدراسیون ورزش های رزمی در پاسخ به این سوال که برای پیشرفت و گسترده کردن رشته های رزمی در بخش بانوان چه برنامه هایی در تقویم فدراسیون ورزش های رزمی لحاظ شده، بیان داشت :

  فدراسیون ورزش های رزمی در این ارتباط قدم های موثری را برداشته است و جلسات متعددی را سرکار خانم شهریان معاون محترم وزیر ورزش در امور بانوان داشتیم و ۲ بار نیز از مسابقات ما در ورزشگاه شهید کبکانیان بازدید داشتند .

  وی ادامه داد : بانوان ما به دلیل یک سری کارهای غیرحرفه ای و غیر کارشناسانه از حضور در ورزش های رینگی محروم شدند و در صورتی که یک سوم از بدنه ما متشکل از بانوان است و ورزشکاران بسیار قوی و پرمدال را در این رشته داشته ایم که متأسفانه خیلی از آنها به دلیل این محرومیت به رشته های دیگر مانند ووشو ، کاراته و غیره رو آوردند.

  رشیدی در خصوص مسابقات ساحلی گفت : با وجود کاهش تیم های اعزامی در این دوره ولی شکر خدا ۱ مدال نسبت به دوره های قبل اضافه داشت و از ۹ مدال طلای کسب شده ، ۴ مدال طلا توسط فدراسیون ورزش های رزمی کسب شد و سهم این فدراسیون ۴ مدال طلا ، ۳ مدال نقره و ۵ مدال برنز بود .

  وی افزود : دستاورد کشورمان در دوره قبل به میزبانی پوگت تایلند که کشورمان با ۸۵ ورزشکار در ۱۷ رشته در قالب ۱۷ تیم ، شرکت کرد مقام چهارمی آسیا بود و در دوره قبل ۸ مدال طلا کسب کردیم و با وجود اینکه این دوره کمیته ملی المپیک ۹ تیم به این رقابت ها اعزام کرد و در این ۹ تیم ۶ رشته مربوط به فدراسیون ورزش های رزمی بود و سه رشته دیگر هم مربوط به فدراسیون های جودو ، دومیدانی و کشتی بود ولی شکر خدا توانست جایگاه قبلی را حفظ کند .

  رشیدی در ادامه بیان داشت : با وجود اینکه در این دوره تیم های شرکت کننده کشورمان نسبت به دوره قبل کم شد ولی مانند دوره قبل در جایگاه چهارم قرار گرفت که این یک اتفاق بسیار خوب بود .

  رئیس فدراسیون ورزش های رزمی تصریح کرد : کشور ما در این بازیها ۲۱ مدال کسب کرد و ۱۲ مدال مربوط به فدراسیون ورزش های رزمی بود و ۹ مدال دیگر هم مربوط به سه فدراسیون دیگر بود .

  وی خاطرنشان کرد : تمام تیم های آسیایی دیگر با تیم کامل در هر دو بخش مردان بانوان در این رقابت ها حضور داشتند و تیم ما در این رویداد با تیم ناقص شرکت کرده بود اما خدا را شکر که دستاورد بسیار خوبی بود و مضاف بر اینکه تیم ها نسبت به دوره قبل کمتر بود بانوان را نیز نداشتیم .

  رشیدی افزود : از چهار مدال طلای کسب شده ۲ مدال طلا مربوط به موی تای بود و ۲ مدال طلا مربوط به رشته بوکوتورین رشته رزمی ویتنام است که ۵ رشته را با هم ادغام کردند که پیش از این در ایران فقط یک رشته فعالیت می کرد و در حال حاضر که رشته بوکوتورین آمده و مادر تمام این رشته است لذا به صورت کامل کار می شود .

  وی در ادامه یادآور شد : بازیهای آسیایی هر دو سال یکبار برکزار می شود و ولی امسال اعلام شد که بعد از این هر چهار سال برگزار می شود.

  رئیس فدراسیون ورزش های رزمی با اشاره به حضور رئیس کمیته ملی المپیک در رقابت های ساحلی گفت : یک اتفاق ویژه ای که بسیار مسرت بخش بود حضور توماس باخ رئیس کمیته ملی المپیک دنیا بود که ۴ روز در ویتنام حضور داشت و بازیها را از نزدیک مشاهده کرد و به صورت کامل بازیها را حمایت کرد و یکی از بازیهای ما در رشته موی تای که مسعود مینایی بازی داشت ، بهترین مسابقه ما شناخته شد و به عنوان یکی از زیباترین مسابقات نام برده شد ، وی از این بازی به عنوان یک از باتکنیک ترین و فنی ترین بازیها یاد کرد .

  وی افزود : این هم دستاورد خیلی خوبی بود و بچه ها انگیزه بسیار زیادی پیدا کردند ، با توجه به اینکه شعار کمیته ملی المپیک ورزش برای همه است بهرحال حضور توماس باخ این را اثبات کرد که چون وی رئیس کمیته ملی المپیک دنیا است فقط از ورزش های المپیکی حمایت نمی کند و حضور آقای باخ حمایت وی را از تمام رشته ها و همگانی کردن ورزش ها اثبات کرد و حضور یک انگیزه بسیار مضاعف و خوبی را برای همه ی تیم ها به ارمغان داشت .

  رشیدی تصریح کرد : شکر خدا که شرمنده مردم و کمیته ملی المپیک و همچنین وزارت ورزش نشدیم و توانستیم نتیجه قابل قبولی را کسب کنیم .

  وی در خصوص رشته جوجیستو بیان داشت : با توجه به اینکه جوجیستو رشته قدیمی است و در مسابقات معتبری شرکت می کند و کشورمان دراین مسابقات ۴ شرکت کننده در چهار وزن اعزام کرد ولی متأسفانه انتظاراتمان برآورده نشد و به هیچ عنوان راضی کننده و خوب نبود و در این رشته تنها یک مدال برنز کسب کردیم که به هیج وجه ما را قانع نکرد و کیمته ملی المپیک هم از این قضیه به شدت مکدر است و یک جلسه ای را هفته آینده برای بررسی نقاط ضعف مان در بحث فنی جوجیستو برگزار می کنیم .

  رشیدی در ادامه افزود : هفته آینده قرار است که یک جلسه را برای بررسی فنی این رشته برگزار کنیم و به دلیل مراسم عزاداری سالار شهیدان به بعد از مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی موکول می شود .

  بزرگترین جمعیت ورزش ایران متعلق به رزمی است

  وی در خصوص انتخاب فدراسیون ورزش های رزمی به عنوان فدراسیون برتر بیان داشت : بزگترین خانواده ورزش هم قهرمانی هم همگانی در کل ایران از نظر جمعیت مربوط به فدراسیون ورزش های رزمی است و دو سال پی در پی است که در بعد همگانی رتبه اول را کسب کردیم و این بخش اعظمش مربوط به بانوان ما است و بین ۵۱ فدراسیون رتبه نخست را کسب کردیم و امسال هم آماری که دادند تا این ساعت رتبه نخست کشور در بعد همگانی و قهرمانی فدراسیون ورزش های رزمی دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.