• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » سیاست وزارت کشور در انتخاب مدیران، همراهی با برنامه‌های دولت است
  کد خبر : 1918062

  سیاست وزارت کشور در انتخاب مدیران، همراهی با برنامه‌های دولت است

    به گزارش ایران ویج، محمد حسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور در حاشیه نشست معاونان سیاسی اجتماعی استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هر سه ماه یک بار همایش معاونان سیاسی اجتماعی در کشور برگزار می‌شود. از آنجایی که حوزه فعالیت معاونان بسیار گسترده است، باید هماهنگی لازم بین سیاست‌های دولت و…

  سیاست وزارت کشور

   

  به گزارش ایران ویج، محمد حسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور در حاشیه نشست معاونان سیاسی اجتماعی استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هر سه ماه یک بار همایش معاونان سیاسی اجتماعی در کشور برگزار می‌شود. از آنجایی که حوزه فعالیت معاونان بسیار گسترده است، باید هماهنگی لازم بین سیاست‌های دولت و فعالیت‌های استانی، صورت بگیرد.

  وی با اشاره به اینکه نقش معاونان سیاسی استانداری‌های در اجرای سیاست‌های دولت تاثیرگذار است، خاطرنشان کرد: با برگزاری همایش، آخرین وضعیت و اقدامات صورت گرفته بررسی می‌شود و توقعاتی که برای اجرای سیاست‌های دولت وجود دارد در ابعاد سیاسی، سیاست داخلی، اجتماعی، امنیتی مطرح می شود.

  قائم مقام وزیر کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه موضوع تکریم ارباب رجوع تا چه اندازه پیشرفت داشته است، یادآور شد: وزیر کشور در این زمینه ۵ موضوع را مورد پیگیری قرار داد. در این راستا می‌توان به مباحث امنیتی و نقش استانداران به عنوان روسای شورای تامین استان‌ها، مباحث مربوط به آسیب‌های اجتماعی و کم کردن میزان آن در استان‌ها، معیشت مردم و اقتصاد مقاومتی و نقشی که استانداری‌ها و فرمانداران برای پیاده کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دارند و همچنین تکریم ارباب رجوع و آمادگی برای برگزاری انتخابات سال آینده، اشاره کرد.

  وی ادامه داد: موفقیت‌های دولت مرهون پشتوانه و حمایت‌های مردم است. اگر دولت توانست به موفقیت‌های مهمی از جمله کاهش تورم و افزایش رشد اقتصادی دست پیدا کند نقش مردم در رسیدن به این اهداف بسیار حائز اهمیت است.

  مقیمی با اشاره به اینکه باید رضایتمندی مردم را در دستور کار قرار دهیم اظهار داشت: به عنوان مدیران دستگاه‌های اجرایی وظیفه داریم با ارباب رجوع برخورد مناسبی داشته باشیم و با احترام به اداره امور بپردازیم. انجام کار ارباب رجوع وظیفه ما است. انجام وظیفه باید صادقانه باشد و به نوعی باشد که بتوانیم از حمایت‌های مردم بیشتر برخوردار شویم تا در رسیدن به اهداف مورد نظر موفق باشیم.

  قائم مقام وزیر کشور با اشاره به ابعاد مختلف امنیت در کشور یادآور شد: خوشبختانه در انتخابات سال گذشته شاهد امنیت سیاسی در کشور بودیم، با این که دو انتخابات به صورت همزمان با حضور حداکثری مردم برگزار شد، شرایط مطلوبی در کشور حاکم بود و نشاط سیاسی و آرامش در اوج خود قرار داشت. در همه حوزه‌های انتخاباتی شهری و روستایی انتخابات در محیطی کاملا امن برگزار شد.

  وی با اشاره به اینکه مردم نقش تعیین کننده‌ای در برقرار نظم در انتخابات دارند خاطرنشان کرد: احزاب، گروه‌ها و سیاسیون مشغول فعالیت هستند و همگان در تلاشند فعالیت‌ها در چارچوب قانون انجام شود. تشکیل خانه احزاب در پیدایش آرامش در کشور گام مهم و ارزنده‌ای بود.

  مقیمی گفت: دولت باید بر ابعاد مادی و معنوی کمک کند تا قدم‌های موثری برداشته شود اگر فعالیت‌های سیاسی با مشکلی روبه روست احزاب باید آن مشکلات را شناسایی و در راستای اصلاح آن اقدام کنند.

  قائم مقام وزیر کشور با اشاره به تغییر استانداران و فرمانداران یادآور شد: تغییرات در حد پایین همواره وجود داشته و تغییراتی که صورت می‌گیرد به آن دلیل است که عده‌ای از فرمانداران بازنشست می‌شوند، برخی تمایل به تغییر محل شغل خود دارند یا در برخی از موارد وزارت کشور به این جمع‌بندی می‌رسد که نسبت به تغییر برخی از آنها اقدام کند.

  وی ادامه داد: سیاست ما در انتخاب مدیران، همراهی با برنامه‌های دولت و کارآمدی است.

  مقیمی درباره تغییر استاندار اصفهان اظهار داشت: هر زمان دولت موضوع تغییر استاندار را تصویب کند مراتب آن اطلاع رسانی خواهد شد. استانداران مدیران ارشد و فعال ما هستند و پایه‌های اجرایی آنها را تقویت خواهیم کرد.

  قائم مقام وزیر کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به جز احمدی‌نژاد فرد دیگری اقدام به تبلیغات انتخاباتی کرده است یادآور شد: احمدی‌نژاد فعالیت چندان انتخاباتی نداشت. وی به منظور برگزاری جلسات در استان‌های کشور حضور پیدا می‌کرد اما در حال حاضر فردی که برای تبلیغات اقدام کند وجود ندارد به هر جهت فعالان سیاسی به دنبال پیدا کردن داوطلب برای تشویق شدن هستند اما بدان معنا نیست که آنها فعالیت تبلیغات انتخاباتی دارند.

  وی گفت: تبلیغات انتخابات بدان معنا است که افراد خود را داوطلب اعلام و در جهت آن شروع به تبلیغات می‌کنند، بنابراین از افراد با سابقه و سیاسی کشور در قانون گذاری استفاده خواهند کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.