• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » خادمی: ماهیت IPC با قرارداد دیروز وزارت نفت‌ متفاوت است
  کد خبر : 1917700

  خادمی: ماهیت IPC با قرارداد دیروز وزارت نفت‌ متفاوت است

  نماینده مردم ایذه و باغملک تصریح کرد: مسئولان وزارت نفت فکر نکنند؛ IPC رابه نهاد انقلابی دادند و دیگر کار تمام شد و بگویند ما یک قرارداد را به اینها دادیم که بقیه را ساکت کنیم؛ این شیوه درستی نیست. هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک با اشاره به واگذاری یکی از میادین نفتی…

  ۱۸۸۴۴۵۵_۴۷۹
  نماینده مردم ایذه و باغملک تصریح کرد: مسئولان وزارت نفت فکر نکنند؛ IPC رابه نهاد انقلابی دادند و دیگر کار تمام شد و بگویند ما یک قرارداد را به اینها دادیم که بقیه را ساکت کنیم؛ این شیوه درستی نیست.
  هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک با اشاره به واگذاری یکی از میادین نفتی به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اظهار داشت: ماهیت این قرارداد با IPC متفاوت است؛ چرا که این نوع قراردادها در گذشته نیز اتفاق افتاده و در حال حاضر نیز در حال انجام است.

  وی درباره قراردادی که با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بستند‌٬ عنوان کرد: در این قرارداد چند حلقه چاه حفاری می‌شود و یکسری امکانات دیگر را انجام می‌دهند و مخزن را توسعه می‌دهند؛ پس از توسعه دادن بالاخره سقف قرارداد هم مشخص است و پس از آن نیز تسویه حساب می‌کنند وهیچ گونه ارتباطی با مفهوم IPC ندارد و اگر بخواهند  اعلام کنند که یکی از قراردادهای IPC اجرایی شد اشتباه است.

  نماینده مردم ایذه و باغملک در ادامه همین مبحث افزود: اینها می‌خواهند؛ بگویند که ما یک قرارداد را به ایرانی‌ها دادیم بنابراین شروع به کار کردیم و دومین قرارداد را می‌توانیم به دیگران واگذار کنیم و این موضوع فرق دارد.

  خادمی بیان کرد: در IPC سهم تصمیم‌گیری از نظر مالی٬ فنی و مدیریتی ۵۰ درصد سهم کارفرما بوده در صورتی که در این قرارداد کارفرما حرف نهایی را می‌زند.

  وی به تفاوت این ۲ نوع قرارداد اشاره کرد و گفت: در IPC سقف قرارداد وجود ندارد اما در این نوع قرارداد خوشبختانه سقف قرارداد مشخص است؛ در ضمن بستن چنین قراردادی سودمند است.

  نماینده مردم ایذه و باغملک تصریح کرد: یک موقع آقایان فکر نکنند؛ ipc رابه نهاد انقلابی دادند و دیگر کار تمام شد و بگویند ما یک قرارداد را به اینها دادیم که بقیه را ساکت کنیم؛ این شیوه درستی نیست.

  وی تاکید کرد: شرکت ملی نفت باید نظارت دقیق بر شرکت‌های داخلی و خارجی داشته باشد تا اینکه صدمه‌ای به مخازن نفتی وارد نشود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.