• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ورزشی » ایران شایستگی میزبانی مسابقات جهانی را دارد
  کد خبر : 1917341

  ایران شایستگی میزبانی مسابقات جهانی را دارد

    به گزارش ایران ویج؛ رئیس فدراسیون شطرنج به همراه نماینده فدراسیون جهانی در نشست خبری امروز گفت: برای برگزاری مسابقات قهرمانی زنان جهان با حامیان مالی متعددی مذاکره کرده ایم که خوشبختانه به نتایج اخوبی رسیدیم ، همراه اول یکی از حامیان اصلی ما در این مسابقات است. وی افزود: تیم ایران تیم جوانی…

  میزبانی مسابقات جهانی

   

  به گزارش ایران ویج؛ رئیس فدراسیون شطرنج به همراه نماینده فدراسیون جهانی در نشست خبری امروز گفت: برای برگزاری مسابقات قهرمانی زنان جهان با حامیان مالی متعددی مذاکره کرده ایم که خوشبختانه به نتایج اخوبی رسیدیم ، همراه اول یکی از حامیان اصلی ما در این مسابقات است.

  وی افزود: تیم ایران تیم جوانی است و راه زیادی برای پیشرفت دارد و احسان قائم مقامی که شناسنامه شطرنج ایران است الگوی بسیار خوبی برای نسل جوان شطرنج محسوب می شود.

  وی در خصوص حاشیه‌های اخیر برخی از بازیکنان خارجی در خصوص حجاب برای شرکت در مسابقات قهرمانی زنان جهان گفت: یک قهرمان شرایط سختی را دارد برای اینکه بخواهد پیشرفت کند نم یدانم علت به وجود آمدن این حاشیه ها چیست حجاب مانعی برای پیشرفت ورزشکاران نیست و کسانی که معترض به موضوع حجاب بودند اعتراف کردند که حجاب مانعی برای پیشرفت نیست.

  جفری فورد نماینده فدراسیون جهانی در این خصوص به خبرنگاران گفت: در جلسه مجمع عمومی فدراسیون جهانی که در باکو برگزار شد فدراسیون جهانی میزبانی مسابقات قهرمانی زنان جهان را به ایران داد با وجود اینکه کشورهایی مثل آمریکا و کشورهای اروپایی حضور داشتند اما هیچ یک از کشورها معترض میزبانی ایران برای این مسابقات نبودند.

  وی افزود: ایران بارها میزبان مسابقات آسیایی و جهانی بود که به خوبی این مسابقات را برگزار کرد. در روزی که به ایران آمدم با وزارت ورزش در خصوص برگزاری این مسابقات مذاکراتی انجام دادم و تفاهمنامه این مسابقات را امضا کردیم مطمئنم که ایران شایستگی برگزاری این مسابقات را دارد و فدراسیون ایران اعتبار بسیار خوبی در فدراسیون جهانی دارد.

  نماینده فدراسیون جهانی در ادامه گفت: تماس‌های متعددی از خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها داشتیم اما فیده بازیکنان را متقاعد کرد که باید به فرهنگ کشورهای مختلف احترام بگذارند تا ده روز آینده مشخص می‌شود که چه بازیکنانی واجد شرایط حضور در مسابقات قهرمانی بانوان جهان هستند چنانچه اگر قرارداد را امضا نکنند بازیکنان دیگری جایگزین آنها خواهد شد.

  وی افزود: یکی از بازیکنان چینی پیش از این از حضور در مسابقات انصراف داد اما نه به دلیل حجاب بلکه به خاطر اینکه با سیستم برگزاری مسابقات مخالف بود و شش ماه قبل آن را به فدراسیون جهانی گفت.

  پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج ایران گفت: این مسابقات با حواشی زیاد آغاز شد و هیچ خبرگزاری بزرگی در دنیا نبوده که این رویداد بزرگ را پوشش نداده باشد. در خصوص حامیان مالی باید بگویم که مسابقات قهرمان مردان جهان که در یک ماه آینده در نیویورک برگزار می شود حدود ۵ میلیارد دلار هزینه در بر دارد و ما سعی می کنیم برای برگزاری مسابقات قهرمان بانوان بهترین امکانات و تجهیزات را در اختیار بازیکنان قرار دهیم تا فرهنگ مهمان نوازی ایرانیان به جهانیان ثابت شود.

  ایران یکی از امن‌ترین کشورهای جهان بخصوص برای بانوان است و یکی از دلایل امنیت آن همین حجاب است.

  نماینده فدراسیون جهانی در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: اعتراضاتی که صورت گرفته در خصوص حجاب در برگزاری مسابقات جهانی صورت گرفته هیچ کدام رسمی نبوده بلکه در شبکه های شخصی بازیکنان مطرح شد و فیده در خصوص نظرات شخصی پاسخی ندارد.

  ایران شایستگی برگزاری مسابقات متعددی را دارد که به دلایل مذهبی و سیاسی نمی تواند آن را برگزار کند اما شطرنج اینگونه نیست و در همه کشورها می‌توان آن را برگزار کرد.

  وی در خصوص اینکه فدراسیون جهانی چه کمکی به ایران برای برگزاری مسابقات می‌کند گفت: از نظر من شطرنج رشته گرانی برای میزبانی نیست ایران دارای متخصصین زیادی در شطرنج است و از نظر فنی هیچ مشکلی برای میزبانی وجود ندارد و می تواند این مسابقات را با وجود هفت هزار دلار هزینه برگزار کند که قابل تامین است.

  رئیس فدراسیون شطرنج در خصوص اینکه ایران چند سهمیه برای مسابقات قهرمانی زنان جهان دارد گفت: میترا حجازی پور که عنوان قهرمانی آسیا را دریافت کرده جواز شخصی برای شرکت در این مسابقات را دارد و ما دو سهمیه دیگر داریم که به دو بازیکنان برتر سارا خادم الشریعه و آتوسا پورکاشیان اختصاص دادیم.

  جفری فورد در این خصوص که شطرنج بانوان ایران در چه سطحی قرار دارد اظهار کرد: سطح شطرنج ایران بسیار بالاست و ایران تیم بسیار جوان و قدرتمندی دارد و در المپیاد جهانی شطرنج جوان ترین تیم شرکت کننده بود و کسب مقام نایب قهرمانی در مسابقات جایزه بزرگ بانوان جهان و عنوان نایب قهرمانی در مسابقات نوجوانان جهان نشان دهنده پیشرفت ایران است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.