• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » شعر آیینی بهترین روزهای خودش را در تاریخ شعر تجربه می کند
  کد خبر : 1917191

  شعر آیینی بهترین روزهای خودش را در تاریخ شعر تجربه می کند

    مجید نجفی شاعر آیینی  در خصوص کیفیت اشعار آیینی امروز گفت: در این که صنعت شعر با توجه به زبان امروز، پیشرفت های بسیاری داشته هیچ حرفی نیست و انصافا شعر آیینی هم از این قاعده مستثنا نبوده و شعرای جوان ما اتفاقات خوب و چشمگیری را در شعر آیینی رقم زده‌اند که بدون…

  شعر آیینی

   

  مجید نجفی شاعر آیینی  در خصوص کیفیت اشعار آیینی امروز گفت: در این که صنعت شعر با توجه به زبان امروز، پیشرفت های بسیاری داشته هیچ حرفی نیست و انصافا شعر آیینی هم از این قاعده مستثنا نبوده و شعرای جوان ما اتفاقات خوب و چشمگیری را در شعر آیینی رقم زده‌اند که بدون اغراق می‌توان گفت فضای کنونی شعر آیینی با همه کاستی های موجود بهترین روزهای خودش را در تاریخ شعر تجربه می کند؛ اما معنای آن این نیست که در این حوزه به طور قطع و یقین به قله شعر آیینی رسیده‌ایم. بدون شک راه سختی پیش رویمان قرار خواهد داشت.

  وی در ادامه افزود: کار یک شاعر آیینی بسیار سخت‌تر از هر شاعر و نویسنده دیگر است؛ زیرا او علاوه بر اینکه قواعد و اصول اولیه یک شعر را رعایت می‌کند، باید حواسش به ولایت، محبت و حریم بلند حضرات آل الله علیهم السلام نیز باشد. زیرا وارد حریمی شده که بسیار بلند مرتبه، نورانی و وسیع است و این صرفا با دانستن قواعد شعری به دست نمی آید.

  شاعر کتاب‌های «اشعار آیینی» و «من بودم و تو» در پایان پیرامون استفاده از مطالب مستند در این آثار خاطرنشان کرد: به صورت عمومی نمی‌توان درصد خاصی را برای استفاده از مطالب مستند در شعر شاعران آیینی تعیین کرد، اما چون فضای شعر آیینی محصول یک حقیقت محض است که چهارچوب مشخصی داشته و عاری از هر گونه افسانه پردازی است، طبعا مطالب بی سند و توهم زده در آن جایی نخواهد داشت. حتی در جایی که شاعر از ذوق خود در برداشت از مطلبی استفاده می کند، حتما پشتوانه حدیثی، روایی و تاریخی؛ کم و زیاد و یا پوشیده و آشکار در آن اثر موجود است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.