• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » تعطیلی مقام‌امام‌حسین(ع) درقاهره در تاسوعا و عاشورا
  کد خبر : 1917086

  وزارت اوقاف مصر اعلام کرد:

  تعطیلی مقام‌امام‌حسین(ع) درقاهره در تاسوعا و عاشورا

  بعد از آنکه یکی از سلفی‌های مصر شیعیان را به جلوگیری از برگزاری مراسم عاشورای حسینی تهدید کرد، وزارت اوقاف این کشور اعلام کرد که مقام امام حسین (ع)روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل خواهد بود. وزارت اوقاف مصر اعلام کرده است که مقام امام حسین (ع) روزهای تاسوعا و عاشورا بسته خواهد بود. این اقدام…

  بعد از آنکه یکی از سلفی‌های مصر شیعیان را به جلوگیری از برگزاری مراسم عاشورای حسینی تهدید کرد، وزارت اوقاف این کشور اعلام کرد که مقام امام حسین (ع)روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل خواهد بود.

  ۱۴۹
  وزارت اوقاف مصر اعلام کرده است که مقام امام حسین (ع) روزهای تاسوعا و عاشورا بسته خواهد بود.

  این اقدام وزارت اوقاف بعد از آن صورت گرفت که «ولید اسماعیل» یکی از مبلغان سلفی تهدید کرده است با نشر تفکر شیعی مقابله خواهد کرد.

  وی تأکید کرده است که روز عاشورا در مسجد امام حسین (ع) در قاهره حضور خواهد داشت و از بزرگداشت این روز و انجام مراسم مربوط به آن توسط شیعیان جلوگیری خواهد کرد.

  وزارت اوقاف مصر در واکنش به این اظهارات و به جای مقابله با اقدامات و تهدیدات سلفی‌ها، اعلام کرد مقام امام حسین (ع) روزهای تاسوعا و عاشورا و بعد از هر نمازی بسته خواهد بود.

  وزارت اوقاف مصر در خصوص ایجاد درگیری‌های مذهبی و دینی در مساجد و اماکن مقدس هشدار داد و خواسته حرمت این اماکن را نگه دارند.

  رهبران شیعه مصر نیز در واکنش به این اقدام وزارت اوقاف اعلام کرده‌اند که زیارت ضریح امام حسین و اهل بیت علیهم السلام ادامه دارد و قطع نشده است و برای اجتناب از درگیری‌ها در خانه‌های خود عزاداری خواهند کرد.

  مقام امام حسین (ع) یا همان مسجد رأس الحسین یکی از اماکن مقدس شیعیان و اهل تسنن مصر است که مطابق برخی روایت‌های تاریخی سر مبارک امام حسین (ع) در این مکان دفن شده است.

  منبع: فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.