• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » کمبود ۲ برابری پرستار در نظام درمانی کشور
  کد خبر : 1916565

  کمبود ۲ برابری پرستار در نظام درمانی کشور

  رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: حداقل استاندار نیاز پرستار در کشور به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، ۳ نفر است. علی محمد آدابی رئیس سازمان نظام پرستاری با اشاره به نیاز جدی کشور به پرستاران خوب و کاربلد، گفت: به کارگیری سه پرستار به ازای یک هزار بیمار، حداقل استاندارد در کشور است که در کشور…

  رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: حداقل استاندار نیاز پرستار در کشور به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، ۳ نفر است.

  ۸۳

  علی محمد آدابی رئیس سازمان نظام پرستاری با اشاره به نیاز جدی کشور به پرستاران خوب و کاربلد، گفت: به کارگیری سه پرستار به ازای یک هزار بیمار، حداقل استاندارد در کشور است که در کشور آمریکا این رقم به ۹ تا ۱۰ نفر می رسد.

  وی ادامه داد: طبق آمار در ایران ۱.۵ پرستار به ازای یک هزار بیمار فعالیت می کنند که در صورت افزایش ۲ برابری این نرخ، به حداقل استاندارد مراقبت های پرستاری دست پیدا می کنیم.

  رئیس سازمان نظام پرستاری بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد که هر ایرانی به طور متوسط سالانه ۱۰.۳ بار به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه می‌کنندکه از هر ۱۰ ایرانی ۱.۳ درصد به خدمات بستری نیازمند هستند و مابقی به صورت سرپایی درمان می شوند.

  آدابی افزود: شغل پرستاری فقط در بیمارستان خلاصه نمی شود بلکه در مراکز درمانی و منازل نیز این قشر به بیماران خدمات رسانی می کنند.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.