• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » مراقب آدمکش نامرئی باشید
  کد خبر : 1916388

  مراقب آدمکش نامرئی باشید

  آمارهای پزشکی قانونی نشان می‌دهد در پنج ماهه نخست امسال، ۱۹۳ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن جان باخته‌اند که ازاین تعداد ۱۳۹ نفر مرد و ۵۴ نفر زن بودند. براین اساس در پنج ماهه اول سال ۹۵ استان‌های تهران با ۴۴، فارس با ۱۷، اصفهان با ۱۵، کرمانشاه و لرستان هر کدام…

  آمارهای پزشکی قانونی نشان می‌دهد در پنج ماهه نخست امسال، ۱۹۳ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن جان باخته‌اند که ازاین تعداد ۱۳۹ نفر مرد و ۵۴ نفر زن بودند.

  ۵۸
  براین اساس در پنج ماهه اول سال ۹۵ استان‌های تهران با ۴۴، فارس با ۱۷، اصفهان با ۱۵، کرمانشاه و لرستان هر کدام با ۱۱ فوتی بیشترین آمار تلفات مرگ بر اثر گازگرفتگی را داشته‌اند. این در حالی است که آمار تلفات در دیگر استان‌ها کمتر از ۱۰ نفر و در تعدادی از آنها برابر با صفر بوده است.
  بیشترین تلفات مسمومیت با گازدر نیمه دوم سال
  سازمان پزشکی قانونی کشور به استناد آمارهای موجود ضمن هشدار نسبت به افزایش تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در نیمه دوم سال بر رعایت نکات ایمنی در نصب و به کارگیری وسایل گرمایشی در فصل پاییز و زمستان تأکید کرد.
  با توجه به استفاده از وسایل گرمایشی در نیمه دوم هر سال آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسید کربن در این مدت با رشد قابل توجهی همراه است.
  به نحوی که در سال گذشته ۷۵.۱ درصد از کل تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در نیمه دوم سال اتفاق افتاد.در سال گذشته (۱۳۹۴) از کل تلفات مسمومیت با گاز که ۶۲۶ نفر بوده ۴۷۰ نفر در نیمه دوم سال ثبت شده و تنها ۱۵۶ نفر مربوط به نیمه اول سال است. همچنین ۴۸۲ نفر از این متوفیات مرد و ۱۴۴ نفر زن بودند.
  بر اساس آمارهای موجود تعداد تلفات ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن به طور عمده در فصل زمستان به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی بیشتر از دیگر ایام سال است؛ بنابراین سازمان پزشکی قانونی با تأکید بر رعایت اصول ایمنی در نصب وسایل گازسوز به هم‌میهنان توصیه می‌کند:در فصل پاییز و زمستان و با سرد شدن هوا، شهروندان اقدام به نصب وسایل گرم‌کننده می‌کنند که بیشتر مصرف آنها گاز شهری است.
  عدم رعایت اصول ایمنی باعث مسمومیت با گاز منوکسیدکربن می‌شود، لذا هم‌میهنان در استفاده از این وسایل نهایت دقت را داشته باشند. به هم‌میهنان توصیه می‌شود ضمن استفاده بهینه از وسایل گرمازا، به توصیه‌های ایمنی در خصوص سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و مسیر خروجی گاز منوکسید کربن از دودکش این وسایل توجه کنند.

  منبع : ایران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.