• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » افزایش شیوع بیماری تب مالت در کشور
  کد خبر : 1916274

  افزایش شیوع بیماری تب مالت در کشور

  رئیس اداره زئونوز مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت از افزایش شیوع بیماری تب مالت که از بیماری های مشترک انسان و دام است در کشور خبر داد. محمدرضا شیرزادی در هفدهمین گردهمایی سالانه کشوری کارشناسان بیماری های قابل انتقال بین انسان و دام در سرعین گفت : بیشترین آمار ابتلا به تب مالت در…

  رئیس اداره زئونوز مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت از افزایش شیوع بیماری تب مالت که از بیماری های مشترک انسان و دام است در کشور خبر داد.

  ۳۹
  محمدرضا شیرزادی در هفدهمین گردهمایی سالانه کشوری کارشناسان بیماری های قابل انتقال بین انسان و دام در سرعین گفت : بیشترین آمار ابتلا به تب مالت در استان های لرستان ، کردستان ، کرمانشاه و همدان گزارش شده است.
  وی افزود : با توجه به اینکه بیماری تب مالت بیماری قابل‌انتقال به انسان از طریق دام است ، بررسی‌ها نشان می‌دهد وضعیت نگه‌داری دام و رعایت نشدن بهداشت در نگه‌داری از عوامل تشدید بیماری است.
  رئیس اداره زئونوز مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت جمع شدن فضولات حیوانی در روستاها ، کشتار و عرضه غیربهداشتی دام ، نزدیک بودن محل زندگی انسان و دام و استفاده از لبنیات سنتی و غیر پاستوریزه ، ناکافی بودن اقدامات کنترلی بیماری در دام ، ضعف هماهنگی بین بخشی ، توسعه صنایع دامپروری بدون استفاده از روش های علمی و مدرن و گسترش عادت های غذایی غیر صحیح را از عوامل اصلی افزایش تب مالت در کشور دانست.
  شیرزادی همچنین در مورد شیوع بیماری های سالک ، سیاه زخم و تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از بیماری های مشترک بین انسان و دام در برخی مناطق کشور هشدار داد.

  منبع : میزان

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.