• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , رادیو و تلویزیون , فرهنگی و هنری » ویژه برنامه‌های «رادیو ایران» در رثای سالار شهیدان
  کد خبر : 1915578

  ویژه برنامه‌های «رادیو ایران» در رثای سالار شهیدان

    به گزارش ایران ویج؛ شبکه رادیویی ایران به مناسبت ایام محرم و سوگواری سالار شهیدان، نه تنها در برنامه‌های روتین خود بلکه در ۱۷ ویژه برنامه به تبیین شخصیت و علل قیام کربلا خواهد پرداخت. این شبکه رادیویی با ویژه برنامه «عشق است و آتش و خون» از شنبه ۱۷ تا جمعه ۲۳ مهر…

  برنامه‌های «رادیو ایران» در رثای سالار شهیدان

   

  به گزارش ایران ویج؛ شبکه رادیویی ایران به مناسبت ایام محرم و سوگواری سالار شهیدان، نه تنها در برنامه‌های روتین خود بلکه در ۱۷ ویژه برنامه به تبیین شخصیت و علل قیام کربلا خواهد پرداخت.

  این شبکه رادیویی با ویژه برنامه «عشق است و آتش و خون» از شنبه ۱۷ تا جمعه ۲۳ مهر ساعت ۱۷:۱۵ به بررسی جامعه حسینی و ویژگی های آن در پیاده سازی فرهنگ عاشورا می‌پردازد.

  «مستند پیر غلامان حسینی» از ۱۲ تا ۱۴ ،۱۷ تا ۲۰ و۲۵ تا ۲۸ مهر از ساعت ۱۱:۱۵ پخش می‌شود. این برنامه ۱۸ تا ۲۲ مهر ساعت ۳:۳۰ سحر پخش می شود.

  «یکی مثل ما» ساعت ۹:۰۰تا ۱۰:۱۵ پنج شنبه ۱۵/۰۷/۹۵ به موضوع محرم می پردازد.

  «عقیق» در ۵ برنامه از ۱۹ تا ۲۳ مهر به مدت ۲۵ دقیقه به پوشش مراسم عزاداری شب های حسینیه امام حسین (ع) می پردازد.

  «راه شب» هشتم مهر ویژه جشنواره پیر غلامان حسینی است که به مدت ۱۲۰ دقیقه پخش می‌شود. ضمن اینکه همین روز ساعت ۱۸ویژه برنامه اندیشه ویژه جشنواره پیر غلامان حسینی پخش می شود.

  ویژه برنامه «اندیشه» ساعت ۱۷ در ۱۶ مهر به بستر سازی فزهنگی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر – اهمیت قیام امام حسین (ع) در زنده نگاه داشتن فریضه امر به معروف و نهی از منکر می‌پردازد.

  «بوی سیب» در ۲۲ مهر که ساعت ۹ صبح پخش می شود به فرهنگ عاشورا می پردازد.

  بیستم و بیست و یکم مهرماه «ساقی عطش» در ساعت ۸:۳۵ به جنبه های ادبی حماسه عاشورا و چگونگی تلاش راویان و مورخان برای روایت قیام امام حسین (ع) می پردازد.

  همچنین «اینجا کربلاست» در همین دو روز ساعت ۹:۴۵ با موضوع الگوهای امر به معروف و نهی از منکر با توجه به شخصیت های مهم عاشورا می پردازد. گفتگو با شخصیت های معروف درباره اهمیت امر به معروف و نهی از منکر از دیگر بخش های این برنامه است.ضمن اینکه ویژه اندیشه با موضوع تاسوعا و عاشورای حسینی ساعت ۱۵:۳۰ از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

  «از سلاله نور» در بیست و سوم مهر که از ساعت ۹:۰ صبح پخش می شود ،ویژه شهادت امام زین العابدین (ع) است.

  «باغ ارغوان» از ۱۷ تا ۲۲ مهر ساعت ۱۵:۰۰ به نوحه ها، آوها و نواهای محرم و سوگواره های عاشورایی می پردازد. این برنامه از ۱۸ تا ۲۳ مهر ساعت ۲:۳۰ سحر پخش می شود.

  «نوبت نوا» که یک برنامه ترکیبی است، از ۱۷ تا ۱۹ مهر به آواها و نواهای محرم و سوگواره های عاشورایی می پردازد.

  «دور عاشقان» که یک برنامه ترکیبی است از ساعت ۱۲ تا ۲۳ مهر ساعت ۲۰:۰۰ با موضوع اصلاح امور از طریق امر به معروف و نهی از منکر با تاسی به فرهنگ عاشورا پخش می شود.

  «عشق است و آتش و خون» از شنبه ۱۷ تا جمعه ۲۳ مهر ساعت ۱۷:۱۵ به جامعه حسینی و ویژگی های آن در پیاده سازی فرهنگ عاشورا می پردازد.

  «روایت سرخ»۱۲ و ۱۳ همچنین ۱۷ تا ۲۰ ساعت ۹:۴۵ و ۱۹ تا ۲۳ مهر ساعت ۱۹:۳۰ ویژه محرم می شود.

  «زیر نور ماه» بیست و دوم و بیست و سوم مهر ساعت ۲۲:۰۵ ویژه محرم است. همچنین جمعه ۲۳ مهر در ویژه تامینی موضوع محرم و وقایع اجتماعی ناشی از رویداد عاشورا بررسی می شود.

  «پلاک هشت» نیز که ساعت ۱۳:۴۵ پخش می شود. از ۱۲ تا ۲۲ مهر به شهدای امر به معروف و نهی از منکر و شهدای حرم می پردازد .

  «مشاعره عاشورایی» ۱۷ تا ۲۲ مهر ساعت ۱۲:۳۰ به صورت مسابقه مشاعره با موضوع اشعار محرم و عاشورا برگزار می شود.

  «ایرانشهر»از ۱۲ تا ۲۲ مهر ساعت ۱۷ به موضوع پیگیری از دستگاه های مربوطه در زمینه اقدامات انجام شده در خصوص امر به معروف و نهی از منکر می پردازد.

  «سلام ایران» نیز از ۱۲ تا ۲۲ مهر به پیگیری دستگاه های مربوطه در زمینه اقدامات انجام شده در خصوص امر به معروف و نهی از منکر می پردازد.

  «راه امام ،کلام امام» از ۱۲ تا ۲۱ مهر به موضوع امر به معروف و نهی از منکر در سخنان امام راحل (ه) می پردازد. این برنامه ساعت ۱۳:۵۵ پخش می شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.