• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » جزییات نهایی قرارداد میان ایران و رنو-نیسان
  کد خبر : 1915436

  جزییات نهایی قرارداد میان ایران و رنو-نیسان

  پس از ده ماه تلاش و مذاکرات دوطرفه میان ایران ورنو نیسان ، صبح جمعه بالاخره قراردادی دوطرفه میان سازمان گسترش و نوسازی ایران و رنو نیسان منعقد شد . محمدرضا نعمت زاده درباره جزییات این قرارداد گفت: امروز چهارچوب قراردادی را توسط سازمان گسترش و نوسازی از طرف کلیه صنایع خودرو کشور و رنو…

  ۱۸۷۴۶۹۲_۱۸۱

  پس از ده ماه تلاش و مذاکرات دوطرفه میان ایران ورنو نیسان ، صبح جمعه بالاخره قراردادی دوطرفه میان سازمان گسترش و نوسازی ایران و رنو نیسان منعقد شد .

  محمدرضا نعمت زاده درباره جزییات این قرارداد گفت: امروز چهارچوب قراردادی را توسط سازمان گسترش و نوسازی از طرف کلیه صنایع خودرو کشور و رنو به امضا رساندیم که بعد از ده ماه کار فشرده به این جمع بندی رسیدیم .

  وی این قرارداد را حاصل تلاش پسا برجام دانست و جزییات این قرارداد را این طور عنوان کرد : این قرارداد به صورت ۶۰ درصد رنو نیسان و ۴۰ درصد طرف ایرانی در دو فاز پیش بینی شده است. فاز اول تولید ۱۵۰ هزار خودرو در سال و فاز بعدی نیز به ۳۰۰ هزارخودرو درسال افزوده می شود ، که با قراردادهای قبلی مانند ال ۹۰ و ساندرو به ۵۰۰ هزار دستگاه در سال خواهد رسید. در کنار این موارد، تولید موتور و گیربکس و سایر اجزا نیز صورت می گیرد که بخشی از آن با سرمایه گذاری مشترک و بقیه قطعات نیز توسط قطعه سازان ایرانی تولید خواهد شد.

  وی درباره بازار این خودروها ، با تاکید براینکه صادرات نیز در نظر گرفته شده است ، تصریح کرد: یکی از مطالعات مشترکی که انجام داده ایم ، بازار است ، بالاخره خودرو باید فروخته شود ، مدل هایی که استفاده شده از آن نوع مدل هایی است که بازار خواهد داشت و درکنارش چون ۳۰ درصد تولید را بالاجبار برای صادرات درنظر گرفتیم ، تنها هدف بازار ایران نیست بلکه بازار خارج را هم درنظر داریم. بعضی از مدل ها جنبه صادراتی دارد ، همانطور که در سیاست های اقتصادمقاومتی ، یکی از اهداف ما توسعه صادرات غیرنفتی است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.