• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار خودرو , اقتصادی » انتظارات گران شرکای خارجی از قطعه سازان داخلی
  کد خبر : 1915245

  انتظارات گران شرکای خارجی از قطعه سازان داخلی

  رئیس انجمن قطعه سازان ایران معتقد است همکاری قطعه سازان ایرانی با شرکتهای تراز اول اروپا می تواند در ارتقای دانش و مهارت فنی قطعه سازان داخلی نقش موثری داشته باشد .

  showimage-asdsdsdpx

  به گزارش ایران ویج رضا رضایی اظهار داشت : در صورتی که این همکاری ها به صورت جوینت ونچر و برد – برد بوده  و با هدف انتقال دانش فنی صورت گیرد سریع ترین مسیر برای به روزرسانی قطعه سازان داخلی خواهد بود.

  وی تصریح کرد : با پیش زمینه خوبی که بسیاری از قطعه سازان ایرانی در تولید قطعه دارند مسلما برگزاری نشست های مشترک و همکاری آنها با در قالب چوینت ونچر می تواند به سرعت موجب انتقال دانش فنی و به روزرسانی قطعه سازان داخلی شود.

  وی در این راستا به خودروسازان داخلی توصیه نمود تا طرف های خارجی را به سمتی سوق دهند تا همکاری های بهتری میان قطعه سازان داخلی با شرکتهای خارجی بوجود آید.

  رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو در ادامه با اشاره به طرح برخی پیشنهادات توسط شرکتهای خارجی اظهار داشت : در جریان این مذاکرات که در قالب نشست هایی میان قطعه سازان داخلی و خارجی برگزار می شود بعضا شرکتهای خارجی پیشنهاداتی را مطرح می کنند که کمی برای قطعه سازان داخلی گران تمام می شود.

  رضایی افزود : به عنوان مثال در جریان جوینت ونچر و یا انتقال دانش فنی انتظاراتی مطرح می شود که می توان با مذاکرات خودروسازان با شرکای آنها کاهش یافته و جریان مذاکرات و همکاری ها روان تر گردد.

  وی با تاکید بر اینکه باید جریان همکاری ها روان تر شود ، تصریح کرد : البته قطعه سازان تابع خواست و نظر خودروسازان بوده و به پیشنهادات مطرح احترام می گذارند همان گونه که زنجیره تامین پژو نیز نسبت به پیشنهادات پژو اهمیت خاصی قائل است.

  وی همچنین با توجه به درصد داخلی سازی اولیه محصولات خودروسازان در همکاری ها جدید گفت : البته درصد داخلی سازی اولیه و آغاز تولید محصولات جدید با ۴۰ درصد ساخت داخل تبدیل به قانون نشده است .

  وی تصریح کرد : از آنجا که خودروسازان به دنبال پاسخ گویی هر چه سریعتر به نیاز متقاضیان داخلی هستند بنابراین آغاز تولید محصولات جدید با حداقل ۴۰ درصد ساخت داخل در شرایط فعلی به نظر می رسد زمان زیادی را نیاز داشته باشد.

  رضایی تاکید کرد : البته قطعه سازان داخلی از توانایی لازم برای داخلی سازی محصولات جدید برخوردارند اما ساخت قالب ها و تامین تجهیزات قطعا زمانبر خواهد بود.

  وی گفت : پیش بینی می شود با برنامه ای که خودروسازان با کمک وزارت صنعت و معدن تدوین نمودند شرکتها سریعتر به تولید خودرو خواهند رسید.

  وی همچنین با توجه به تیراژ محصولات جدید ، تولید قطعات آنها را  برای قطعه سازان داخلی اقتصادی دانست و گفت : با توجه به محصولات جدیدی که به تدریج تولید می شوند و وجوه مشترکی که در قطعات این خودروها وجود دارد قطعا سرمایه گذاری و ساخت قطعات خودروهای جدید برای قطعه سازان داخلی اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود.

  منبع: خبر خودرو
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.