• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , حوادث » گروگانگیری ۱۲۰ دقیقه‌ای برای چک ۴میلیونی
  کد خبر : 1915222

  گروگانگیری ۱۲۰ دقیقه‌ای برای چک ۴میلیونی

  مرد جوان وقتی برای دیدن زن لواشک‌فروش به محل قرار رفت در دامی گرفتار شد که برای اخاذی از او پهن شده بود.  زن لواشک‌فروش چند‌ماه قبل برای تعمیر ماشین پرایدش به مغازه مکانیکی مردی به نام یونس در شرق تهران رفت و آن روز آشنایی آنها شکل گرفت. این آشنایی ادامه داشت تا اینکه…

  مرد جوان وقتی برای دیدن زن لواشک‌فروش به محل قرار رفت در دامی گرفتار شد که برای اخاذی از او پهن شده بود.

  ۴

   زن لواشک‌فروش چند‌ماه قبل برای تعمیر ماشین پرایدش به مغازه مکانیکی مردی به نام یونس در شرق تهران رفت و آن روز آشنایی آنها شکل گرفت. این آشنایی ادامه داشت تا اینکه یک روز زن جوان به نام سپیده از یونس خواست که همدیگر را ببینند. یونس از همه‌جا بی‌خبر در محل قرار حاضر شد و وقتی سوار ماشین پراید شد تازه فهمید در چه دامی گرفتار شده است.

  ۱۲۰دقیقه بعد

  یونس روبه‌روی افسر کلانتری نشسته بود و روی دست و گردنش آثار جراحت به چشم می‌خورد. او گفت: چند ساعت قبل وقتی در محل قرار با سپیده حاضر شدم نمی‌دانستم نامزدش هم در ماشین منتظر من است. سپیده پشت فرمان بود و من روی صندلی جلو نشستم. نامزد سپیده در صندلی عقب پنهان شده بود که دقایقی پس از اینکه سوار ماشین شدم،

  ناگهان از پشت سر گردن مرا گرفت. او پیچ‌گوشتی را روی گردنم گذاشت و گفت که اگر سر و صدا کنم مرا به قتل می‌رساند. التماسشان کردم دست از سرم بردارند اما آنها از من خواستند دسته چکم را که همیشه همراهم بود برداشته و یک چک ۴میلیون تومانی در اختیارشان قرار دهم.

  من اما مقاومت کردم و نامزد سپیده با پیچ‌گوشتی گردنم را زخمی کرد تا مرا مجبور به نوشتن چک کند.وی ادامه داد: از ترس جانم چک را نوشتم و امضا کردم. آن را سپیده گرفت و زمانی که می‌خواستم در ماشین را باز کنم و بروم، ‌نامزد سپیده اجازه نداد. این بار برگه‌ای پیش روی من قرار دادند و تهدیدم کردند پای آن را امضا کنم.

  متن دستنوشته این بود که هروقت سپیده و نامزدش به تعمیرگاه من آمدند به‌خاطر طلبی که از من دارند باید خودروهای آنها را رایگان تعمیرکنم، بی‌آنکه ریالی از آنها پول بگیرم. باز مقاومت کردم اما نامزد سپیده این بار با پیچ‌گوشتی دستانم را زخمی کرد و من باز هم مجبور شدم از ترس جانم پای آن برگه را امضا کنم.

  وی ادامه داد: من۲ساعت داخل ماشین آنها بودم و گروگانگیران مدام تهدیدم می‌کردند که اگر به کسی حرفی بزنم یا شکایتی کنم یا مرا به قتل می‌رسانند یا آبروی مرا پیش خانواد نامزدم می‌برند. من یک هفته‌ای می‌شد که نامزد کرده بودم و سپیده تهدید می‌کرد اگر پای پلیس را به این ماجرا باز کنم همه چت‌هایی را که در مدت آشنایی‌مان بین ما ردوبدل شده بود، برای نامزدم و خانواده‌اش می‌فرستند و آبرویم را می‌برد. اما چون موضوع آشنایی من و سپیده برای گذشته بود و در آن زمان من هنوز نامزد نداشتم، از تهدید آنها نترسیدم و به محض اینکه رهایم کردند، تصمیم گرفتم شکایت کنم.

  روایتی دیگر

  با این شکایت، به دستور قاضی آرش سیفی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران، تیمی از مأموران تحقیقات خود را شروع کردند. چند روز پس از شکایت، سپیده و نامزدش با راهنمایی شاکی دستگیر شدند و وقتی پیش روی قاضی جنایی قرار گرفتند، روایت دیگری را مطرح کردند.

  سپیده گفت: مدتی قبل ماشینم را برای تعمیر به مغازه یونس بردم و از این طریق با هم آشنا شدیم. او می‌دانست من نامزد دارم و اصلا آشنایی ما ربطی به عشق و علاقه نداشت. حتی نامزدم هم می‌دانست که من همیشه ماشینم را برای تعمیر پیش یونس می‌برم. تا اینکه مدتی قبل وقتی یونس متوجه شد که من در خانه لواشک درست می‌کنم و از طریق دوستان و شبکه‌های اجتماعی لواشک‌ها را می‌فروشم، ‌به من سفارش لواشک در چندین نوبت برای دوستان و بستگانش داد.

  مبلغ همه این لواشک‌ها در حدود ۳میلیون تومان شد و او هر بار برای پرداخت پول بهانه می‌آورد. وی ادامه داد: دراین میان حتی به بهانه اینکه چک دارد و یک میلیون تومان پول کم آورده از من پول نقد هم گرفت و دیگر برنگرداند. همین شد که من و نامزدم نقشه کشیدیم تا با تهدید و ضرب و شتم، بدهی ۴میلیون تومانی‌مان را از او بگیریم. فکرش را نمی‌کردیم شکایت کند، چون به ما بدهکار بود. با این اظهارات، قاضی برای آنها قرار قانونی صادر کرد و تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.

  منبع : همشهری

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.