• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سینما و تئاتر , فرهنگی و هنری » کارگردان «جشن تولد» واقعه غدیر را بازسازی کرد
  کد خبر : 1915188

  کارگردان «جشن تولد» واقعه غدیر را بازسازی کرد

    عباس لاجوردی کارگردان سینما  در خصوص زمان اکران «جشن تولد» گفت: تاکنون زمان مشخصی برای اکران این اثر نیست اما در لیست حوزه هنری قرار دارد و احتمالا تا دو یا سه ماه آینده اکران می‌شود. وی در خصوص جدیدترین فعالیت هنری خود عنوان کرد: بازسازی واقعه غدیر را در قالب نمایش، آن هم…

  کارگردان «جشن تولد»

   

  عباس لاجوردی کارگردان سینما  در خصوص زمان اکران «جشن تولد» گفت: تاکنون زمان مشخصی برای اکران این اثر نیست اما در لیست حوزه هنری قرار دارد و احتمالا تا دو یا سه ماه آینده اکران می‌شود.

  وی در خصوص جدیدترین فعالیت هنری خود عنوان کرد: بازسازی واقعه غدیر را در قالب نمایش، آن هم برای اولین بار در کشورهای عربی انجام دادیم. جالب اینجاست که تاکنون تشابه عاشورایی داشتیم اما بازسازی واقعه غدیر نداشتیم برای همین برخی علما می‌گفتند اگر واقعه غدیر به درستی تبیین شده بود، واقعه عاشورا اتفاق نمی‌افتاد.

  لاجوردی ادامه داد: خوشبختانه کار عظیم و با شکوهی اجرا شد و مورد استقبال افراد مختلف با رویکردهای متفاوت قرار گرفت که جای خوشحالی دارد.

  وی اضافه کرد: برای دیدن این نمایش از روسای هیات ها نیز دعوت کردیم و استارتی بود که یاد بگیرند خودشان انجام بدهند و تداومش حفظ شود.

  این کارگردان درباره بازیگران نمایش «بازسازی واقعه غدیر» اظهار داشت: در این نمایش از تعداد زیادی سیاهی لشکر و حدود بیست و پنج بازیگر اصلی استفاده کردیم و همه از کشورهای عربی بودند و حتی از اهل سنت هم استفاده شد.

  وی ادامه داد: این نمایش دو اجرا در دو کشور عراق (نجف) و سوریه (دمشق) داشت که روز عید غدیر مخاطبان نجف و دو شب قبل از آن مخاطبان دمشق شاهد این نمایش بودند.

  لاجوردی با اشاره به کارگردانی و تهیه کنندگی «بازسازی واقعه غدیر» خاطرنشان کرد: کارگردانی این نمایش کاری گروهی بود و مجری طرح آن را من عهده دار بودم که سعی کردیم این حس همدلی و یکدستی به مردم دست بدهد. ستاد بازسازی غدیر نیز تهیه کنندگی را انجام داد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.