• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » درمان کمبود میل جنسی مردان با نوردرمانی
  کد خبر : 1915155

  درمان کمبود میل جنسی مردان با نوردرمانی

  نتایج یک تحقیق کوچک، خبرهای مثبتی را برای مردانی به همراه داشته که میل جنسی کمی دارند؛‌ در واقع در این تحقیق مشخص شده که نوردرمانی که برای درمان اختلالات عاطفی فصلی به کار می‌رود می‌تواند میل جنسی مردان را افزایش دهد. نتایج یک تحقیق کوچک، خبرهای مثبتی را برای مردانی به همراه داشته که…

  نتایج یک تحقیق کوچک، خبرهای مثبتی را برای مردانی به همراه داشته که میل جنسی کمی دارند؛‌ در واقع در این تحقیق مشخص شده که نوردرمانی که برای درمان اختلالات عاطفی فصلی به کار می‌رود می‌تواند میل جنسی مردان را افزایش دهد.

  ۹۴
  نتایج یک تحقیق کوچک، خبرهای مثبتی را برای مردانی به همراه داشته که میل جنسی کمی دارند؛‌ در واقع در این تحقیق مشخص شده که نوردرمانی، تماس با نور مصنوعی درخشان که برای درمان اختلالات عاطفی فصلی به کار می‌رود، می‌تواند میل جنسی مردان را افزایش دهد.
  آمار نشان می‌دهد که بیش از یک‌چهارمِ مردان دچار مشکل کمبود میل جنسی و عدم تمایل و علاقه به برقراری رابطه جنسی هستند. تشویش، استرس، افسردگی و سایر عوامل فیزیولوژیکی می‌توانند از علل میل جنسی کم در مردان و نیز کاهش ترشح هورمون جنسی مردانه یعنی تستسترون باشند.
  در این تحقیق جدید مشخص شده که تماس صبحگاهی با نور شفاف و درخشان به مدت دو هفته می‌تواند میزان تستسترون مردانه را افزایش و رضایت جنسی آنها را زیاد کند. یکی از محققان این تحقیق می‌گوید: «ما می‌دانستیم که عملکرد جنسی در بهار و تابستان افزایش یافته و این فرض را در نظر گرفتیم که این مشکل را می‌توان با تماس با نور درمان کرد. هم‌چنین در تحقیقات قبلی، رابطه‌ای بین تماس با نوردرمانی و افزایش میزان LH یافت شده بود؛ LH نوعی هورمون هیپوفیزی به نام هورمون لوتئین‌ساز است که میزان تستسرون را در مردان افزایش می‌دهد.»
  محققان برای اثبات یافته‌هایشان، ۳۸ مرد را انتخاب کردند که دچار اختلال کم‌میلی جنسی (HSDD) و یا اختلال برانگیختگی جنسی بودند: از ویژگی‌های بارز هر دو اختلال، تمایل و علاقه کم به رابطه جنسی بود.
  شرکت‌کنندگان به دو گروه تقسیم شدند؛ گروه اول حدود ۳۰ دقیقه و به مدت دو هفته در معرض یک جعبه منور قرار گرفتند در شرایطی که گروه دیگر –یعنی گروه تحت کنترل– در معرض جعبه‌ای قرار گرفتند که نور به مراتب کمتری ساطع می‌کرد.
  میزان تستسترون مردان و علاقه آنها به رابطه‌ جنسی، قبل و بعد از دو هفته تماس با جعبه منور مورد ارزیابی قرار گرفت. در مقایسه با گروه تحت کنترل، مردانی که در معرض نور فعال قرار گرفتند، افزایش چشمگیری در رضیات جنسی آنها مشاهده شد. پیش از شروع این روش درمانی، امتیاز متوسط رضایت جنسی هر دو گروه بین ۲ تا ۱۰ درجه‌بندی شد، اما بعد از درمان، گروهی که در معرض نور شفاف قرار داشت امتیاز رضایت جنسی‌ای حدود ۶.۳ کسب کرد که در واقع سه برابر امتیاز اولیه‌ بود. از آن سو هم گروه تحت کنترل امتیاز متوسطی حدود ۲.۷ را بعد از دو هفته درمان به دست آورد.
  منبع: medicaldaily

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.