• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » طنزنویسان شهرستانی با کمبود امکانات مواجه هستند
  کد خبر : 1914979

  طنزنویسان شهرستانی با کمبود امکانات مواجه هستند

  به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، همایون حسینیان از طنزپردازان کشور اهدای جایزه و تقدیر از برگزیده ها را تنها در موفقیت جشنواره مفید ندانست و خاطرنشان کرد: مسئولان جشنواره ها همیشه به مسائل به صورت ریشه ای نگاه نمی کنند و اینکه اگر فردی جوان در جشنواره پذیرفته شد…

  طنزنویسان شهرستانی

  به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، همایون حسینیان از طنزپردازان کشور اهدای جایزه و تقدیر از برگزیده ها را تنها در موفقیت جشنواره مفید ندانست و خاطرنشان کرد: مسئولان جشنواره ها همیشه به مسائل به صورت ریشه ای نگاه نمی کنند و اینکه اگر فردی جوان در جشنواره پذیرفته شد باید برای او برنامه ریزی داشت و از تمام ابزارهای موجود برای پیشرفت آن استفاده کرد.

  وی با بیان اینکه در جشنواره طنز سوره این کشف استعدادها باید قدری جدی تر گرفته شود خاطرنشان کرد: نگاهی به برگزیده های این جشنواره نشان می دهد که بخش اعظمی از شرکت کنندگان آن در استان‌های کشور هستند ولی چون حجم انبوهی از فعالیت های طنز در تهران مستقر است و هنرمندان طنز نویس در استان ها با کمبود امکانات مواجه هستند آن طور که باید نمی توان انتظار خروجی مفیدی از آن ها داشت و باید در این زمینه حوزه هنری با جدی گرفتن طنز در استان های کشور فکری به حال این موضوع کند.

  وی با بیان اینکه بخشی از پایین آمدن سطح انتظار مخاطبان از طنز به دلیل محتواهای تولید شده توسط طنزپردازان تازه کار است، اظهار داشت: وقتی هنرمند در بیان اشعار و نثر خود از کلمات رکیک استفاده کند و با توسل به فکاهه سعی داشته باشد تا خنده را بر لبان مخاطب جاری سازد دیگر نمی‌توان انتظار داشت تا مخاطبان نسبت به مطالب طنز فاخری که توسط حرفه‌ای های این عرصه گفته می شود، واکنش نشان دهند.

  این طنزنویس مطبوعات، تصور منفی که خیلی از هنرمندان از محدود بودن فعالیت در حوزه هنری دارند را اشتباه خواند و تأکید کرد: اعمال سلیقه شخصی توسط مدیران همیشه و در سازمان های فرهنگی دیگر هم وجود داشته است و شاید در حوزه هنری هم مدیران رده های پایین تر با دید شخصی خود فشارهایی را وارد آورند ولی باید گفت که این را نباید به پای سیاست های کلان حوزه هنری نوشت.

  حسینیان درخصوص هر چه بهتر شدن فعالیت های این جشنواره گفت: اگر مسئولان جشنواره سعی کنند تا تبلیغات خود را در عرصه های گسترده تری دنبال کنند و همچنین با دنبال کردن بخش آزاد در فراخوان جشنواره و ارتباط با سایر دستگاه های فرهنگی خوب عمل کنند می توان امیدوار بود که این جشنواره هر چه بهتر بدرخشد.

  گفتنی است، همایون حسینیان فعال مطبوعاتی در حوزه طنز است. وی همچنین در حوزه فیلم‌نامه‌نویسی طنز نیز کار می کند و تاکنون اجراهای موفق را در حوزه موسیقی و برنامه های طنز داشته است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.