• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » توضیح درباره آزادی هما هودفر از اوین و …
  کد خبر : 1914675

  توضیح درباره آزادی هما هودفر از اوین و …

  محسنی اژه‌ای؛ معاون اول قوه قضائیه در جمع خبرنگاران درباره روند آزادی هما هودفر گفت… نحوه آزادی هما هودفر و بازگشتش به کانادا محسنی اژه‌ای؛ معاون اول قوه قضائیه در جمع خبرنگاران درباره روند آزادی هما هودفر گفت: این فرد در مرحله اول تحقیقات بازپرس پرونده برایش قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون صادر کرده بود اما…

  محسنی اژه‌ای؛ معاون اول قوه قضائیه در جمع خبرنگاران درباره روند آزادی هما هودفر گفت…

  ۱۷

  نحوه آزادی هما هودفر و بازگشتش به کانادا

  محسنی اژه‌ای؛ معاون اول قوه قضائیه در جمع خبرنگاران درباره روند آزادی هما هودفر گفت: این فرد در مرحله اول تحقیقات بازپرس پرونده برایش قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون صادر کرده بود اما در مرحله دادگاه قاضی برایش این وثیقه را افزایش داده و به رقم ۵۰۰ میلیون تومان رساند.وی گفت: در این پرونده با توجه به برگزاری جلسات دادگاه متهم توانست با تامین قرار وثیقه از زندان آزاد شود و منتظر صدور حکم بود.

  معاون اول قوه قضاییه گفت: طبیعتا هر متهمی که دادگاه با پذیرش قرار وثیقه‌اش موافقت می‌کند آزاد می‌شود و بعد از آن هم اگر بخواهد از کشور خارج شود دو حالت دارد یا اینکه ممنوع‌ الخروج است یا اینکه ممنوع‌الخروج نبوده و می‌تواند از کشور خارج شود.اژه‌ای گفت: اگر فردی ممنوع‌الخروج باشد هم می‌تواند با هماهنگی‌ مقام رسیدگی کننده به پرونده و کسب موافقت وی از کشور خارج شود.وی گفت: درخصوص این فرد هم به طور قطع یا ممنوع‌الخروج نبوده یا اگر بوده توانسته است موافقت قاضی را اخذ کند.

  وی درباره اینکه آیا آزادی هودتر ربطی به سفر دادستان کل عمان به ایران داشته یا خیر گفتن: نه این دو موضوع با هم بی‌ارتباط هستند.پیش از این یک مقام گاه اعلام کرده بود که هما هودفر با هیچ فردی تبادل نشده است در حالی که در برخی محافل خبری عنوان شده بود که قرار است کشور کانادا در قبال هودفر محمدرضا خاوری را به ایران پس دهد.

  **خانم هودفر به غیر از تابعیت ایرانی، شهروندی کانادا و ایرلند را هم دارد. او در سال ۲۰۱۵ دانشگاه کونکوردیا را ترک کرد. فعالیت و تحقیقات او به‌ویژه بر نقش زنان در سیاست متمرکز بود.او که برای دیدار خانواده و تحقیق دربارهٔ حضور زنان در انتخابات به ایران سفر کرده بود،[۲] در ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او پیشتر در اسفند ۱۳۹۴ بازداشت و سپس آزاد شد و از آن زمان بارها مورد بازجویی قرار گرفت تا این‌که احضاریه‌ای از دادسرای زندان اوین دریافت کرد و بازداشت شد.

  منبع: فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.