• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » ایران می تواند نقطه تمرکز بازار صنعت اب منطقه باشد
  کد خبر : 1914632

  ایران می تواند نقطه تمرکز بازار صنعت اب منطقه باشد

  مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: ایران می تواند نقطه تمرکز برای بازار صنعت اب منطقه تعریف شود و اگر انجمن های صنفی را فعال کنیم این اتفاق خواهد افتاد. به گزارش ایران ویج حمیدرضا جانباز با اشاره به اینکه اگر دولت نیز در این زمینه حمایت کند این ظرفیت در بخش خصوصی…

  ۶f589596d9213bb7826c3c8cee412fd1

  مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: ایران می تواند نقطه تمرکز برای بازار صنعت اب منطقه تعریف شود و اگر انجمن های صنفی را فعال کنیم این اتفاق خواهد افتاد.

  به گزارش ایران ویج حمیدرضا جانباز با اشاره به اینکه اگر دولت نیز در این زمینه حمایت کند این ظرفیت در بخش خصوصی وجود دارد که کار مشترک با خارجی ها در کلاس بین المللی انجام دهیم ، تأکید کرد: رسالت خود را در این می بینیم که بخش خصوصی ایرانی و بخش خصوصی صاحب نام خارجی بتوانند طرح های مشترکی اجرا کنند.

  مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: دوازدهیمن نمایشگاه بین المللی صنعت آب و فاضلاب امسال نشان داد بخش خصوصی ایرانی ظرفیت حضور در بازارهای خوب و فعال منطقه را دارد و در مدت زمان بسیار کم می تواند فن آوریهای جدید را بومی کند.

  وی با اشاره به اینکه ۱۱۰ قرارداد برای اجرای طرح های آب و فاضلاب در بخش های خصوصی در ماههای اخیر بسته شده است ، افزود: ۴۰ تا ۴۵ درصد این طرحها عملیاتی شده و بقیه در مرحله اجرایی است و تعداد زیادی از آنها نیز به بهره برداری رسیده است.

  جانباز افزود: دو یا سه قرارداد با خارجی ها برای ایجاد شبکه هوشمند و کاهش آب بدون درآمد ، بسته شد که آنها نیز عملیاتی خواهد شد.

  وی افزود: برای ۱۱۰ قرارداد بخش خصوصی امسال ۱۱۰۰ میلیارد تومان مبادله شد و یا خواهد شد و ارزش کل این قراردادها بیش از ۷۰۰۰ میلیارد تومان است.

  مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشورگفت: نقش دولت تضمین خرید محصول یا خدمات تولید شده است و دولت های زیادی برای همکاری درخواست دادند از جمله کره جنوبی، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی و منطقه ای.

  وی تأکید کرد : شرط سرمایه گذاری خارجی در طرح های ما این است که از طریق برگزاری مناقصه عمومی باشد یا اینکه پیشنهاد سرمایه گذاری با بهره ای کم بدهند که می توان در این مورد با آنها وارد مذاکره شد اما شرط همه نوع سرمایه گذاری خارجی این است که حتماً با مشارکت بخش خصوصی ایرانی اجرا شود.

  وی درباره جداسازی آب شرب و بهداشتی نیز گفت: این موضوع در مرحله تعیین استاندارد آب بهداشتی قرار دارد و به نظر می رسد تا پایان سال استاندارد آن تدوین شود ولی دلیل کندی اجرای این طرح حساسیت محیط زیست و وزارت بهداشت است چون طرح مشابهی در دنیا نداریم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.