• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار خودرو , اقتصادی » قطعه سازان داخلی باید شفاف سازی کنند
  کد خبر : 1914012

  قطعه سازان داخلی باید شفاف سازی کنند

  یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور می گوید : حضور همتایان فرانسوی برای همکاری گسترده تر با قطعه سازان قطعا شرایط خوبی را برای فعالان در این عرصه به همراه خواهد داشت .

  showimagdde-aspx

  به گزارش ایران ویج بهرام شهریاری با اشاره به اینکه باید تعاملات اخیر قطعه سازان داخلی و خارجی را به فال نیک گرفت ، افزود : اینکه قطعه سازان ایرانی تا چه میزان آمادگی ورود به جریان همکاری جدید را دارند موضوعی است که باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

  وی تصریح کرد : البته قطعه سازان ایرانی باید خود را برای شرایط جدید آماده نمایند و در این راستا شفاف سازی هایی را در ارتباط در با تعیین ارزش سهام شرکتها داشته باشند از این رو باید این آمادگی در میان قطعه سازان داخلی برای حضور در این فضای جدید فراهم شود و قطعه سازان بدانند برای این حضور باید چه شرایطی را داشته باشند.

  وی تاکید کرد : در صورتی که مزیتی در صنعت قطعه سازی کشور وجود داشته باشد تولید قطعه در داخل منافعی را برای کشور به همراه داشت.

  وی اظهار داشت : البته این روزها بسیار مطرح می شود که باید چانه زنی بیشتری با خارجی ها صورت گیرد تا قطعات بیشتری در داخل تولید شود در حالی که بازار نکته مهمی را گوشزد می کند که چنانچه کیفیت و خدمات بهتری توسط تولیدکننده ای ارائه شود قطعا تولیدات با اقبال بیشتر مشتریان قرار گرفته و تقاضا برای خرید افزایش خواهد یافت.

  وی گفت : شرکتهای ایرانی باید در این فضا این امکان را در تولیدات خود فراهم نمایند البته این مساله تنها وظیفه قطعه ساز ایرانی نیست بلکه دولت نیز وظایفی بر عهده دارد خوشبختانه اقداماتی در حوزه بهره و کاهش سود بانکی در حال انجام است که باید به فال نیک گرفت  مسلما این اقدام دولت یک گام رو به جلو در حوزه حمایت از تولید خواهد بود.

  این فعال در صنعت قطعه سازی کشور تصریح کرد : البته در سایر حوزه ها مثل تامین مواد اولیه نیز باید تمهیداتی صورت گیرد تا  در مجموع در شرایطی قرار گیریم که بتوانیم در حوزه رقابتی تولید نماییم.

  شهریاری تصریح کرد : در صورتی که بتوانیم در حوزه رقابتی تولید نماییم قطعا فضای مناسبی برای قطعه سازان فراهم خواهد شد بنابراین چنانچه فرانسوی ها به عنوان شرکای قطعه سازان و خودروسازان وارد شوند موجب رشد صنعت خودرو و قطعه سازی ایران خواهد شد.

  وی گفت : هر چند در این جریان می توان به تیراژ اقتصادی مناسبی در تولید دست یافت و قطعه ای که در داخل تولید می شود را در شرکت مادر نیز تولید و نهایتا شاهد توسعه بازار صادرات خواهیم بود.

  وی اظهار داشت : انتظار می رود قطعه سازان فرانسوی زمانی که وارد فاز همکاری می شوند با توجه به کاهش هزینه تولید و قیمت تمام شده در ایران ، این مشارکت ها در تغییر نگاه تکنولوژی و مدیریت و دانش فنی در شرکتهای داخلی نقش موثری داشته باشد.

  منبع: خبر خودرو
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.