• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سینما و تئاتر , فرهنگی و هنری » پیام «رسوایی ۲» لزوم بازگشت به معنویت است
  کد خبر : 1913951

  پیام «رسوایی ۲» لزوم بازگشت به معنویت است

    به گزارش ایران ویج؛ نشست سینماگران و کارگاه انتقال تجربه چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت بعد از ظهر امروز ششم مهرماه با حضور مسعود ده‌نمکی برگزار شد. در ابتدای این برنامه ده‌نمکی به لزوم اشتراک گذاری تجربیات اشاره کرد و سپس در خصوص علت ساخت «اخراجی‌ها» اظهار کرد: ساخت این کار بیشتر به…

  پیام «رسوایی 2» لزوم بازگشت به معنویت

   

  به گزارش ایران ویج؛ نشست سینماگران و کارگاه انتقال تجربه چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت بعد از ظهر امروز ششم مهرماه با حضور مسعود ده‌نمکی برگزار شد.

  در ابتدای این برنامه ده‌نمکی به لزوم اشتراک گذاری تجربیات اشاره کرد و سپس در خصوص علت ساخت «اخراجی‌ها» اظهار کرد: ساخت این کار بیشتر به خاطرات ما بر می گردد. در واقع زمانی که جنگ تمام شد، در روز آخر من به این نتیجه رسیدم که وقایع رخ داده را باید به شکلی منعکس کنم یا بنویسم و یا فیلم آن را بسازم.

  وی افزود: عامل دیگر ساخت این آثار نگاه دیگری بود که جای خالی آن در کارهای ساخته شده به چشم می خورد. فیلم هایی که در آنها تنها نگاه حاج آقا گونه و رسمی به آدم هایی داشت که به جنگ رفته بودند. در حالی که واقعا این طور نبود و همه جور آدم از کوچه بازاری گرفته تا دکتر و مهندس در این جنگ حضور داشتند. همچنین بعد از همین «اخراجی ها» بود که ما شاهد تألیف ده ها کتاب که این تیپ از آدم‌ها را روایت میکردند، شدیم.

  ده نمکی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره فیلم «رسوایی ٢ » عنوان کرد: «رسوایی ۲» به معضلاتی که در اثر گسترش فقر، فساد و فحشا در جامعه رخ داده، اشاره دارد. این فیلم در واقع مصداقی از آیه ای است که گرفتاری جامعه به این موارد را عذاب الهی اطلاق کرده است. مثل امروز که فیش های نجومی، ربا، رشوه و … فسادی را موجب شده است که سال ها پیش در مستند «فقر و فحشا» گفته بودم. حال اگر به خودمان تکانی ندهیم، به زودی گرفتار ویرانی می شویم.

  وی تصریح کرد: پیام «رسوایی ۲» نیز در همین راستا و لزوم بازگشت به معنویت است.

  در بخش دیگری از این نشست صحبت از «معراجی ها» شد و ده نمکی راجع به آن گفت: زبان سینما زبانی است که با آن میتوان به هر موضوعی پرداخت. بحث دفن شهدا در دانشگاه ها و حتی فضاهای دیگری چون حوزه های علمیه با مشکلات و حرف و حدیث هایی همراه بود؛ اما معراجی ها به نظرم تا حد زیادی باعث شد که بعد از آن در هیچ دانشگاهی چنین مشکلی پیش نیاید و خیلی ها را اقناع کند که به جای نگاه اضافه بودن این حرکت، به شهدا و این رویداد با افتخار نگاه کنند.

  کارگردان فیلم «اخراجی ها» در ادامه به غنی بودن حوزه سینمای جنگ از حیث سوژه اشاره کرد و گفت: ما در حوزه فیلم های جنگی هیچ نیازی به تخیل و رویاپردازی نداریم؛ چراکه سوژه و ایده در این حوزه فروان است و فقط باید آنها را پیدا کنیم. خود من برای تک تک پلان های «اخراجی ها» حرف و مصداق واقعی دارم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.