• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » چاپ سه کتاب با موضوع ادبیات پایداری در هفته دفاع مقدس
  کد خبر : 1913184

  چاپ سه کتاب با موضوع ادبیات پایداری در هفته دفاع مقدس

    به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، فرهاد سهامی در این باره گفت: کتاب «من مادر دوم تورجم»، خاطرات خودنوشت فرزانه تیموری از دوران کودکی خود تا بعد از شهادت برادرانش است که به تازگی به چاپ رسیده است. این کتاب چهل و ششمین اثر مکتوب حوزه هنری استان همدان و پنجمین اثر در…

  کتاب با موضوع ادبیات پایداری در هفته دفاع مقدس

   

  به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، فرهاد سهامی در این باره گفت: کتاب «من مادر دوم تورجم»، خاطرات خودنوشت فرزانه تیموری از دوران کودکی خود تا بعد از شهادت برادرانش است که به تازگی به چاپ رسیده است. این کتاب چهل و ششمین اثر مکتوب حوزه هنری استان همدان و پنجمین اثر در حوزه ادبیات پایداری است که بازنویسی‌اش را سیدمهرداد (میثم) موسویان برعهده داشته است.

  وی ادامه داد: طراح جلد این اثر سمیه عبدالرحمانی، از اعضای خانه گرافیک حوزه هنری، است و صفحه‌آرایی آن را خلیل‌الله بیک‌محمدی انجام داده که در ۱۱۰۰ نسخه و با قیمت ۱۰هزار تومان به چاپ رسیده است.

  مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان گفت: این کتاب در ۱۳۰صفحه و در سه فصل کودکی، نوجوانی و جوانی تنظیم شده است که در مراسمی از آن رونمایی خواهد شد.

  سهامی در ادامه اضافه کرد: پنجمین اثر مکتوب دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان همدان، مجموعه‌ای از خاطرات قدرت‌الله شهبازی، رزمنده نهاوندی است که تحت عنوان «به نام خدا، محمد بروجردی ام، مصاحبه نمی‌کنم»، با طراحی جلد سمیه عبدالرحمانی و صفحه‌آرایی خلیل‌الله بیک‌محمدی به چاپ سپرده شده است.

  وی اظهار داشت: این اثر که در ۴۱۲ صفحه و با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه چاپ خواهد شد، یکی از پروژه‌های تاریخ شفاهی حوزه هنری استان همدان است که در آن راننده‌ تیپ ویژه شهدا، به بیان خاطرات خود از بخشی از تاریخ دفاع مقدس می‌پردازد.

  مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان گفت: این کتاب را سید میثم موسویان نوشته و حاوی عکس‌ها و نقشه‌های رنگی است که با قیمت ۲۵هزار تومان روانه بازار نشر خواهد شد.

  فرهاد سهامی در ادامه هفتمین اثر مکتوب این دفتر را «خس بی سر و پا» یاد کرد و گفت: این کتاب، پنجاهمین اثر مکتوب حوزه هنری استان همدان و هفتمین اثر مکتوب در بخش ادبیات پایداری است که سفرنامه اربعین سال ۱۴۳۶ هـ.ق را با قلم حمید حسام روایت می‌کند.

  وی با اشاره به اینکه این کتاب در ۱۸۰ صفحه در ۱۱۰۰ نسخه به چاپخانه ارسال شده است، افزود: در بخش دوم این کتاب، با نام «پیاده‌رَوی عکس‌ها» نیز تعداد چهل عکس با موضوع پیاده‌روی اربعین سال ۱۴۳۷ هـ.ق از زاویه دوربین بهزاد علیپور و پوریا پاکیزه، دوتن از عکاسان استان، گنجانده شده است.

  سهامی تاکید کرد: زینب مهدیان‌نسب، از اعضای خانه گرافیک حوزه هنری استان، طراح جلد این اثر است و خلیل الله بیک‌محمدی نیز صفحه‌آرای کتابی است که در چاپخانه‌ سبزآرنگ به چاپ خواهد رسید.

  این کتاب به سردار شهید، حسین همدانی، تقدیم شده و عنوان آن برگرفته از بیتی از علامه سید محمدحسین طباطبایی است که در قطع رقعی افقی و با قیمت ۲۵هزار تومان چاپ می‌شود.

  وی در پایان اظهار داشت: تولید، حروف‌چینی، طرح جلد و نظارت چاپ تمام این آثار توسط حوزه هنری استان همدان انجام شده و برای چاپ به انتشارات سوره مهر ارسال شده‌است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.