• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » «تاریخ نقاشی قزوین» به بازار کتاب آمد
  کد خبر : 1913165

  «تاریخ نقاشی قزوین» به بازار کتاب آمد

  جلد نخست کتاب «تاریخ نقاشی قزوین (از دوره صفویه تا اواخر قاجار)» نوشته حسن یوسفی به همت حوزه هنری استان قزوین و توسط انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است. کتاب تاریخ نقاشی قزوین به عنوان برگزیده در بخش پژوهش هنر «کتاب تجسمی» چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری معرفی شد….

  «تاریخ نقاشی قزوین»

  جلد نخست کتاب «تاریخ نقاشی قزوین (از دوره صفویه تا اواخر قاجار)» نوشته حسن یوسفی به همت حوزه هنری استان قزوین و توسط انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

  کتاب تاریخ نقاشی قزوین به عنوان برگزیده در بخش پژوهش هنر «کتاب تجسمی» چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری معرفی شد.

  حسن یوسفی، مولف و پژوهشگر این اثر، درباره کتاب خود می‌گوید: ظرفیت قزوین در نقاشی بسیار وسیع و گسترده است و از سویی در سایر رشته‌های هنری و ادبی نیز ظرفیت‌هایی با همین کیفیت وجود دارد که امیدواریم این ظرفیت پیش از آنکه ازدست ما خارج شود، مورد توجه پژوهشگران و علاقه‌مندان قرار گیرد.

  یوسفی ادامه می دهد: در این کتاب تلاش شده است تا تحولات نقاشی ایرانی در اواسط قرن دهم هجری به ویژه پس از انتقال پایتخت به قزوین بررسی شود. در این دوره تغییرات اجتماعی و سیاسی بر روند شکل گیری نقاشی تاثیر گذاشت و ترویج شیوه های متداول بر حسب نیاز جامعه و حمایت طبقه اشراف و بازرگان از نقاشی باعث رقابت هنرمندان و رشد نقاشی تک پیکره نگاری، مرقعات تنظیم یافته به خوش‌نویسی و نقاشی شد.

  یوسفی اظهار می‌دارد: در این دوره شیوه نقاشی دیواری در تزیین کاخ‌ها و پرداختن به موضوعات روز، رشد تنگاتنگ تک پیکره‌نگاری با نقاشی دیواری و توجه به اوراق تک‌برگی همراه با تأثیر بر دیگر مکتب‌های مجاور همانند مشهد را شاهد هستیم.

  تاریخ نقاشی قزوین در ۳۷۶ صفحه مصور و مکتوب با ۲۵۰۰ نسخه در قطع رقعی توسط انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.