• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » هزینه انشعاب آب مشترکان گران شد
  کد خبر : 1913149

  هزینه انشعاب آب مشترکان گران شد

  وزیر نیرو با تایید افزایش هزینه انشعاب آب مشترکان جدید، اعلام کرد: هزینه افزایش قیمت انشعاب کمتر از میران تورم بوده و این افزایش قیت پس از چند سال تثبیت قیمت‌ها اعمال شده است. حمید چیت‌چیان دیروزدر حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران گفت: صنایع آب و برق یکی…

  img13044676
  وزیر نیرو با تایید افزایش هزینه انشعاب آب مشترکان جدید، اعلام کرد: هزینه افزایش قیمت انشعاب کمتر از میران تورم بوده و این افزایش قیت پس از چند سال تثبیت قیمت‌ها اعمال شده است.

  حمید چیت‌چیان دیروزدر حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران گفت: صنایع آب و برق یکی از موفق‌ترین صنایع در صدور تجهیزات و خدمات فنی مهندسی بوده که بر اساس آمار سازمان‌های مسئول بیش از ۹۰ درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی به صنعت آب و برق اختصاص داشته است.

   

  وزیر نیرو با اعلام اینکه از سال‌های گذشته وزارت نیرو تاکید ویژه‌ای داشته که همه نیازهای فنی خودش را به دست صنعتگران ایرانی تامین کند، تصریح کرد: در شرایط فعلی صنعت آب و برق نیازمند استفاده از فناوری‌های جدید بوده و وزارت نیرو به صورت هوشمندانه به دنبال انتقال فناوری‌های نوین به داخل کشور است.

   

  این عضو کابینه دولت با اشاره به مشارکت بیش از ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه آب، از صدور تجهیزات و خدمات فنی مهندسی به بیش از ۴۰ کشور جهان خبر داد و افزود: در سال‌های اخیر به دلیل اینکه کشورهای صادرکننده نفت درآمدهایشان کاهش یافته اما با این حال صنایع آب و برق بسیار موفق بوده و در این شرایط بیش از سه میلیارد دلار پروژه فعال در دست اجرا داریم.

   

  این مقام مسئول همچنین در خصوص حمایت دولت از صنایع داخلی توضیح داد: بزرگترین حمایت دولت در اختیار قرار دادن بازار بزرگ داخلی در اختیار این شرکت‌ها بوده و در کنار آن نیز با پشتیبانی وزارت نیرو از شرکت‌های دانش بنیان و تحقیقات حمایت‌های خوبی از آنها انجام می‌گیرد.

   

  وی بخش آب را جزو فعال‌ترین بخش‌های اقتصادی کشور عنوان کرد و افزود: با توجه به مواجهه بودن کشور با خشکسالی و لزوم توسعه طرح‌های آب و فاضلاب اعتبارات قابل توجهی از محل اسناد خزانه اسلامی، اعتبارات عمرانی، اوراق مشارکت، اوراق تسویه و غیره در این بخش تخصیص یافته است.

   

  وزیر نیرو با تاکید بر اینکه برنامه‌های گسترده‌ای در بخش آب کشور برای سال‌های آینده تدوین و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده که در جریان بررسی برنامه ششم مورد تاکید و تصویب قرار بگیرد، تبیین کرد: عمده این برنامه‌ها در زمینه هوشمندسازی شبکه آب شهرها، توسعه آبرسانی به روستاها، توسعه سیستم‌های نیترات زدایی و زدایش فلزات سنگین از آب، استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب و به‌کارگیری پساب برای مصارف صنعتی و کشاورزی است.

   

  چیت چیان در ادامه درباره هزینه انشعاب و قیمت آب هم توضیح داد: هزینه‌های برقراری انشعاب دو تا سه برابر مبلغی است که از مردم دریافت می‌شود و به دلیل وجود تورم سالیانه میزان افزایش بهای انشعاب‌ها از میزان نرخ تورم همواره کمتر است.

   

  وی افزود: در تلاش هستیم که در اجرای طرح‌ها به منابع عمومی متکی نشویم، اما در این مسیر نباید به مردم فشاری وارد شود.

   

  این عضو کابینه دولت در پایان خاطرنشان کرد: ممکن است که چندین سال متوالی قیمت انشعاب یا قیمت محصول تغییر نکرده باشد و مقدار افزایش یافته اندکی بالاتر از نرخ تورم سالانه باشد، اما با توجه به اینکه ۴ یا پنج سال در نرخ‌ها تغییری به وجود نیامده همواره از میزان تورم سالانه کمتر خواهد بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.