• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , توریسم و گردشگری » طرح «همیار گردشگری» با دیگران زیستن را به دانش‌آموزان می‌آموزد
  کد خبر : 1913087

  وزیر آموزش و پرورش در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری:

  طرح «همیار گردشگری» با دیگران زیستن را به دانش‌آموزان می‌آموزد

  وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آغاز طرح همیار گردشگری گفت: طرح «همیار گردشگری» با دیگران زیستن را به دانش‌آموزان می‌آموزد. علی‌اصغر فانی در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری که با حضور رئیس‌جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جمعی از سفرای کشورهای خارجی…

  وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آغاز طرح همیار گردشگری گفت: طرح «همیار گردشگری» با دیگران زیستن را به دانش‌آموزان می‌آموزد.

  ۲۸
  علی‌اصغر فانی در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری که با حضور رئیس‌جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جمعی از سفرای کشورهای خارجی و فعالان و دست‌اندرکاران صنعت گردشگری کشور در محل سالن همایش‌های صدا و سیما در حال برگزاری است، گفت: دانش‌آموزان باید به تربیت زیباشناختی و تربیتی دست پیدا کنند و فعالیتی که از امروز تحت عنوان همیار گردشگری برای آنها تعریف می‌شود به فرایند تربیت سیاسی و اجتماعی دانش آموزان کمک می‌کند.

  وی ادامه داد: با این فعالیت روحیه مسئولیت‌پذیری و زیستی در جامعه در آنها تقویت می‌شود چرا که یکی از اهداف تعلیم و تربیت حدود ۱۶۰ سال پیش آموختن برای دانستن بود. پس از آن آموختن برای زیستن تعریف شد و حدود ۱۰ سال گذشته آموختن برای با دیگران زیستن نیز به مجموعه این اهداف اضافه شد. امروز این فعالیت‌ها به ما کمک می‌کند که آموختن برای با دیگران زیستن را به دانش آ‌موزان بیاموزیم.

  فانی افزود: فعالیت‌های از این دست در آموزش و پرورش سابقه داشته است. همیاری پلیس یکی از این طرح‌ها بود که در این طرح کودکان، نوجوانان و جوانان یاد می‌گیرند که به قوانین احترام بگذارند، همیار پلیس طرح موفقی بود که پس از آن همیار مشاور نیز طی سال‌های اخیر آغاز شد و دانش‌آموزان در کنار مشاوران مدرسه و هم سن و سالان خود کمک می‌کنند.

  وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: طرح سفیران سلامت از دیگر طرح‌هایی بود که با همکاری وزارت بهداشت از سال گذشته آغاز شد و تأثیر خوبی در ارتقای بهداشت در جامعه داشت.

  فانی همچنین به همکاری آموزش و پرورش با محیط زیست اشاره کرد و گفت: مدرسه سبز طرحی بود که با همکاری سازمان محیط زیست انجام شد و امروز طرح همیار گردشگر با مشارکت دانش آموزان آغاز می‌شود.

  وی افزود: خوشحالیم که این فعالیت در دولت یازدهم و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز شده است و امیدواریم به زودی برکات آن را در جامعه شاهد باشیم.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.