• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اینترنت و ای تی » شبکه علمی کشور آغاز به کار کرد
  کد خبر : 1912596

  شبکه علمی کشور آغاز به کار کرد

  در افتتاحیه تلکام ۲۰۱۶ شبکه علمی کشور آغاز به کار کرد. به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران ویج، نصرالله جهانگرد در افتتاحیه ایران تلکام ۲۰۱۶ با اشاره به گسترش خدمات شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: شبکه علمی مبتنی بر بستر شبکه ملی اطلاعات است و با توسعه ظرفیت های ارتباطی، امروز قراردادی به…

  ۱۳۹۵۰۴۲۴۱۱۴۰۲۳۳۷۲۸۱۳۲۰۹۴

  در افتتاحیه تلکام ۲۰۱۶ شبکه علمی کشور آغاز به کار کرد.

  به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران ویج، نصرالله جهانگرد در افتتاحیه ایران تلکام ۲۰۱۶ با اشاره به گسترش خدمات شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: شبکه علمی مبتنی بر بستر شبکه ملی اطلاعات است و با توسعه ظرفیت های ارتباطی، امروز قراردادی به نیابت از طرف وزارت علوم با شرکت مخابرات استان تهران امضا می شود.
  رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره اینکه چرا اپراتور مدیریت شبکه علمی کشور با مخابرات تهران قرارداد امضا کرد، گفت: مقدمات این شبکه در تهران از یک سال گذشته ایجاد شده و امروز شاهد عقد قرارداد آن با مخابرات تهران بودیم و بعد از آن هم در مراکز استان ها و همه دانشگاه ها. شاهد راه اندازی این شبکه خواهیم بود.
  وی افزود: با آغاز به کار شبکه علمی، کتابخانه های دیجیتالی، مراکز داده و اشتراک منابع دانشگاهی در مسائل پردازش موازی شکل می گیرد.
  معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه در نظر داریم روی این بستر حداقل یک گیگابیت بر ثانیه سرعت دسترسی به دانشگاه ها اختصاص دهیم، گفت: این دسترسی به شبکه در قالب ابری خواهد بود و شبکه علمی ساختاری اینگونه خواهد داشت.
  جهانگرد خاطر نشان کرد: امیدواریم با این کار در تقویت ساختار علمی کشور نقش موثر داشته باشیم و دانشگاه ها نیز از این ظرفیت ها استفاده کنند.
  رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در راستای راه اندازی این شبکه دنبال کاهش نرخ خدمات شبکه ای برای دانشگاه ها تا حداقل ۵۰ درصد هستیم.
  او افزود: این ظرفیت توانمندی را در اختیار دانشگاه ها قرار می دهد تا توانمندی های خود را در این شبکه به اشتراک بگذارد.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.