• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » با ثروتمندترین کشورهای دنیا آشنا شوید؟ +جدول
  کد خبر : 1912523

  با ثروتمندترین کشورهای دنیا آشنا شوید؟ +جدول

  در این نوشتار به این پرسش پاسخ داده می شود که ثروتمندترین کشورهای دنیا کدامند؟ به نقل از بیزینس اینسایدر، مجله‌ی گلوبال فاینانس بر اساس داده‌های صندوق بین المللی پول، کشورهای دنیا را براساس سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی رتبه‌بندی، و فقیرترین و ثروتمندترین کشورها را مشخص کرده‌است. در ادامه فهرست ثروتمندترین کشورهای دنیا را می…

  ۲۲۴۵۲۰۳۲
  در این نوشتار به این پرسش پاسخ داده می شود که ثروتمندترین کشورهای دنیا کدامند؟

  به نقل از بیزینس اینسایدر، مجله‌ی گلوبال فاینانس بر اساس داده‌های صندوق بین المللی پول، کشورهای دنیا را براساس سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی رتبه‌بندی، و فقیرترین و ثروتمندترین کشورها را مشخص کرده‌است. در ادامه فهرست ثروتمندترین کشورهای دنیا را می خوانیم.

   

  قطر، لوکزامبورگ، و سنگاپور: این‌ها از جمله‌ی کوچک‌ترین کشورهای دنیا هستند، و علاوه بر این یک وجه اشتراک دیگر هم دارند، براساس تحلیل مجله‌ی گلوبال فاینانس، این‌ها ۳ ثروتمندترین کشور دنیا هستند.

   

  این مجله بر اساس داده‌های صندوق بین المللی پول، کشورهای دنیا را براساس سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی رتبه‌بندی، و فقیرترین و ثروتمندترین‌ کشورها را مشخص کرده‌است.

   

  در این تحلیل از شاخص برابری(تعادلی) قدرت خرید نیز استفاده شده‌است، که هزینه زندگی و نرخ تورم را در محاسبه درنظر می‌گیرد، تا استانداردهای زندگی را درمیان کشورهای مختلف مقایسه کند.

   

  این پژوهش بعضی سرزمین‌های کوچک مثل لیختن اشتاین، نائورو، واتیکان سیتی، موناکو، سن‌مارینو، و آندورا را شامل نمی‌شود.

   

  با استفاده از این معیار، قطر، واقع در ساحل شرقی عربستان سعودی، در دوره‌ی ۲۰۰۹-۲۰۱۳ به عنوان ثروتمندترین کشور دنیا شناخته‌شد.

   

  جمهوری دموکراتیک کنگو در انتهای دیگر این طیف قرار دارد و در دوره‌ی ۲۰۰۹-۲۰۱۳ به عنوان فقیرترین کشور دنیا شناخته‌شد.

   

  مجله‌ی گلوبال فاینانس. نقشه‌ی ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای دنیا

  ۹۶۷۸۵_۸۰۲

  قرمز تیره بالاترین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی، قرمز روشن: پایین‌ترین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی

   

  لوکزامبورگ، با میانگین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی ۷۹۵۹۳۹۱ دلار، دومین ثروتمندترین کشور در دنیا است. بخشی ازاین رقم بالا به دلیل تعداد زیاد آدم‌هایی است که در این کشور کوچک محصور در خشکی کار می‌کنند اما در فرانسه، آلمان، و بلژیک زندگی می‌کنند.

   

  این دستمزدها، حاصل‌جمعی را که محاسبه‌ی سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی براساس آن انجام می‌شود، بالا می‌برند. اما چون در این کشور زندگی نمی‌کنند، بخشی از عددی که به آن تقسیم می‌شود، نیستند.

   

  این‌ها ۲۳ ثروتمندترین هستند.

  ۹۶۷۸۴_۴۶۴

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.