• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » ایسلند بهترین کشور دنیا برای زندگی
  کد خبر : 1912465

  بلومبرگ؛ اگر «زندگی سالم» می‌خواهید، به آمریکا نروید

  ایسلند بهترین کشور دنیا برای زندگی

  خشونت، مصرف بی‌رویه مشروبات الکلی و چاقی بزرگترین خطراتی است که زندگی سالم در آمریکا را تهدید می‌کند و این در حالی است که بقیه دنیا هم چندان بهتر از آمریکا عمل نکرده‌اند. هر مطالعه‌ای درخصوص رتبه‌بندی سلامت یا استانداردهای زندگی همواره فرصتی را برای جوامع اسکاندیناویایی فراهم می‌آورد که تسلط خود را نشان دهند….

  img12032132
  خشونت، مصرف بی‌رویه مشروبات الکلی و چاقی بزرگترین خطراتی است که زندگی سالم در آمریکا را تهدید می‌کند و این در حالی است که بقیه دنیا هم چندان بهتر از آمریکا عمل نکرده‌اند.
  هر مطالعه‌ای درخصوص رتبه‌بندی سلامت یا استانداردهای زندگی همواره فرصتی را برای جوامع اسکاندیناویایی فراهم می‌آورد که تسلط خود را نشان دهند. تحلیل‌های جدید منتشرشده در این هفته نیز تفاوتی ایجاد نکرده است. اما آنچه گزارش جدید آشکار می‌کند، کاستی گسترده‌ای در حوزه تلاش‌های مرتبط با توسعه پایدار به خصوص در کشور آمریکای شمالی است.

  با استفاده از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل به عنوان سنگ محک (که در آن فقر، آب سالم، آموزش، نابرابری اجتماعی و نوآوری صنعتی توسط ۱۸۷۰ محقق در ۱۲۴ کشور مورد سنجش قرار می‌گیرد) ایسلند و سوئد در کنار سنگاپور به عنوان صدرنشینان دستیابی به اهداف بهداشتی سازمان ملل شناخته می‌شوند.

  این مطاله گسترده بر روی توزیع جهانی بیماری‌ها متمرکز شده بود. نزدیک به یک سال و نیم قبل، محققان درگیر در این پژوهش به این نتیجه رسیدند که آمار آنها ممکن است به پیشرفت اندازه گیری بقا کمک کند. در همین راستا آنها به نتایج نگران‌کننده‌ای رسیدند: یکی از این نتایج این بود که بزرگترین اقتصاد دنیا، رتبه ۲۸ دنیا را در زمینه بقا در اختیار دارد که این کشور را بین ژاپن و استونی قرار داده است.

  image

  ریشه‌کن کردن بیماری و بالابردن استانداردهای زندگی اهداف والایی هستند که نام‌های بزرگ زیادی را به امور خیریه جذب کرده‌اند. مارک زوکربرگ، بنیانگذار فیسبوک و پریسکیلا چان، همسر او در روز چهارشنبه ۳ میلیارد دلار را در این راستا اهدا کردند. اهداف توسعه پایدار سازمان ملل که جانشین اهداف توسعه هزاره این سازمان شده از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ میلیاردها نفر را از فقر شدید رهایی داده و میزان مرگ‌ومیر کودکان کمتر از ۵ سال را به نصف کاهش داده است. همچنین تعداد تولد نوزادان نیز با توجه به نیروهای بهداشتی ماهر ۶۰ درصد رشد داشته است.

   

  تیم تحقیقاتی داده‌ها را از ده‌ها موضوع مختلف در سراسر دنیا جمع‌آوری کرده است برای مثال، آنها برای اطمینان از داشتن  اطلاعات کافی از پوشش واکسیناسیون در هر منطقه به بررسی‌های دولتی، آمار تولیدکنندگان دارو و سوابق تزریق واکسن رسمی نگاه انداخته‌اند.

   

  آمریکا در بخش‌های آب آشامیدنی و توسعه کودکان بیشترین امتیازها را آورده است. اما به طرز غیرمنتظره‌ای این کشور از نظر خشونت فردی (جرم مسلحانه) بدترین امتیاز را از آن خود کرده است. در خصوص فجایع طبیعی، ایدز، خودکشی، چاقی و مصرف بیش‌ازحد الکل نیز آمریکا باید توجه بیشتری به خرج دهد.

   

  ارقام بهداشت عمومی در آمریکا به خوبی کشورهای توسعه یافته دیگر نبوده است. آمریکا رتبه ۶۴ را در مرگ مادران دارد و رتبه چهلم را در مرگ کودکان زیر ۵ سال به خود اختصاص داده است.

  image1

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.