• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار خودرو , اقتصادی » وابستگی زیان‌بار قطعه‌سازان به خودروسازان
  کد خبر : 1912352

  وابستگی زیان‌بار قطعه‌سازان به خودروسازان

  قطعه‌سازان کشورمان در شرایط انحصاری تولید خودرو در ایران هر آنچه که خواست خودروسازان کشورمان بود اجابت کردند و با خشنودی به تولید قطعات خودروهایی پرداختند که نسخه فروش آنها تنها در ایران اعتبار دارد.

  ۲۰۱۶۰۹۲۴۱۲۴۶۲۱۷۵۹

  آنچه مشخص است، پس از لغو تحریم‌ها تنها یک قرارداد و یک تفاهم‌نامه به امضای خودروسازان داخلی و فرانسوی‌ها رسیده این در شرایطی است که قرار است با امضای قرارداد با پژو و تفاهم‌نامه با پژو – سیتروئن خودروهای جدید و به روز وارد بازار خودرو کشور شود. تولید خودروهای جدید با تکنولوژی به روز، به‌طور حتم نمی‌تواند با توان قطعه‌سازان داخلی به ثمر بنشیند دلیل این ادعا هم عقب نشینی وزارت صنعت از داخلی‌سازی ۴۰ درصدی به ۲۰ درصد در ساخت اولین خودروی جدید یعنی پژو ۲۰۰۸ در ایران است.

  آن‌طور که مشخص است صنعت قطعه در کشور ما صنعتی کاملا وابسته به خودروسازی است، قطعه‌سازان کشورمان در شرایط انحصاری تولید خودرو در ایران هر آنچه که خواست خودروسازان کشورمان بود اجابت کردند و با خشنودی به تولید قطعات خودروهایی پرداختند که نسخه فروش آنها تنها در ایران اعتبار دارد. حال در شرایطی قرار داریم که خودروسازان کشورمان با استفاده از شرایط پسا تحریم، گام‌های لرزانی برای نوسازی صنعت خودرو کشور برداشته‌اند این در شرایطی است که انتقاد قطعه‌سازان از قراردادهای جدید، خود گویای عقب‌ماندگی این صنعت از آنچه «روند نوسازی خودروسازی کشور» خوانده می‌شود، است حال با توجه به انتقادات ایراد شده این سوال بار دیگر مطرح می‌شود که پیشرفت و توسعه صنعت خودرو باید با قطعه‌سازان داخلی پیش رود یا با پیشرفت خودروسازی، قطعه‌سازان نیز مسیر رشد و توسعه را طی کنند؟

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.