• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » جزئیات حق عضویت پرداختی ایران به ۷۴ نهاد بین‌المللی + سند
  کد خبر : 1911855

  جزئیات حق عضویت پرداختی ایران به ۷۴ نهاد بین‌المللی + سند

  جدول پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ها و کمیسیون های مختلف بین المللی در هیئت دولت به تصویب رسید که بر اساس آن سازمان ملل با دریافت بیش از ۲۰ میلیون دلار بالاترین حق عضویت را از ایران در مقایسه با سایر نهادهای بین المللی دریافت می کند. به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه ایران…

  ۱۳۹۴۱۰۰۹۱۲۴۵۱۷۱۲۹۶۸۱۵۳۵۴

  جدول پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ها و کمیسیون های مختلف بین المللی در هیئت دولت به تصویب رسید که بر اساس آن سازمان ملل با دریافت بیش از ۲۰ میلیون دلار بالاترین حق عضویت را از ایران در مقایسه با سایر نهادهای بین المللی دریافت می کند.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه ایران ویج، وزارت خارجه ایران بر اساس مصوبه هیئت دولت، مجاز شد مبلغ ۲۰ میلیون دلار بابت حق عضویت ایران در  سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۱۶ پرداخت کند. همچنین بر اساس یک جدول تعیین شده این وزارت خانه میتواند حق عضویت بیش از ۷۰مجمع، کمیسیون و سازمان بین المللی را پرداخت کند.

  مفاد این مصوبه که در جلسه  ۲۱/۶/۱۳۹۵ و به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد ماده واحده قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در سازمانها و مجامع بین المللی ـ مصوب سال ۱۳۶۵به تصویب رسیده است، به شرح زیر است.
  ١ـ به وزارت امور خارجه اجازه داده میشود سهمیه و حق عضویت دولت، جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمانهای بین المللی در سال ١٣٩۵( ۲۰۱۶ میلادی) را به شرح جدول پیوست که تأیید شده به مهر دفتر هیأت دولت است، با رعایت قوانین و مقررات مربوط از محل اعتبار ردیف (۳ ـ ۱۰۷۰۰۰) (سهمیه، حق عضویت و کمک دولت ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمانهای بینالمللی و تعهدات) قانون بودجه سال ١٣٩۵کل کشور پرداخت نماید.
  ٢ـ سازمـان برنامه و بـودجه کشور موظـف است در تخصـیص اعتبار مربوط به گونه ای عمل کند که سهمیه، حق عضویت و تعهدات سالانه یادشده به موقع پرداخت گردد.
  ٣ـ وزارت امور خارجه مکلف است گزارش نحوه اجرای این تصویبنامه را به سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونت حقوقی رئیس جمهور ارایه نماید.

  ۱۳۹۵۰۷۰۳۰۸۳۹۱۸۴۳۳۸۷۳۳۳۵۱۰-png

  ۱۳۹۵۰۷۰۳۰۸۴۶۲۸۹۸۱۸۷۳۳۴۲۱۰-png

  ۱۳۹۵۰۷۰۳۰۸۴۹۱۶۴۱۹۸۷۳۳۴۳۱۰-png

  ۱۳۹۵۰۷۰۳۰۸۵۰۵۴۹۵۱۸۷۳۳۴۵۱۰-png

  بیشترین حق عضویتی که ایران به نهادهای بین المللی می پردازد مربوط به سازمان ملل است. ایران در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۲۰ میلیون و ۶۸۷ هزاردلار بابت حق عضویت خود به این نهاد بین المللی پرداخت می کند.

  آژانس بین المللی انرژی اتمی هم که طی سال های اخیر به عنوان نهادی متخاصم و بازوی فشار غرب علیه ایران در پرونده هسته ای عمل کرد در سال جاری یک میلیون و ۲۳۷ هزار دلار حق عضویت از جمهوری اسلامی ایران دریافت می کند.  گزارش های مغرضانه مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه فعالیت های هسته ای ایران تاثیر مهمی در حفظ و تشدید فشارها علیه ایران داشت.

  سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) نیز که مهمترین سازمان بین المللی در بخش انرژی است سالانه ۱.۷ میلیون یورو از ایران حق عضویت می گیرد. حق عضویت ایران در سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی نیز دو دو فقره ۹۷۱۹۷۳ و ۶۸۳۵۰۵ یورو ذکر شده است.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.