• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » هشدارهای سازمان دامپزشکی در آستانه ماه محرم
  کد خبر : 1911663

  هشدارهای سازمان دامپزشکی در آستانه ماه محرم

  معاون دفتر بهداشت بیماری های مشترک انسان و دام سازمان دامپزشکی گفت: با رعایت نکات لازم در خصوص قربانی کردن دام در ایام عزاداری، سلامت خود را تضمین کنید. کرم امیری معاون دفتر بهداشت بیماری های مشترک انسان و دام در خصوص قربانی کردن دام در آستانه ماه محرم و صفر بیان کرد: با توجه…

  معاون دفتر بهداشت بیماری های مشترک انسان و دام سازمان دامپزشکی گفت: با رعایت نکات لازم در خصوص قربانی کردن دام در ایام عزاداری، سلامت خود را تضمین کنید.

  ۷۴

  کرم امیری معاون دفتر بهداشت بیماری های مشترک انسان و دام در خصوص قربانی کردن دام در آستانه ماه محرم و صفر بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم و صفر و انجام مراسم مذهبی و قربانی کردن انواع دام در سطح کشور، رعایت نکات لازم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری از دام های قربانی و تضمین سلامتی عزاداران در این ایام ضروری است.

  امیری ضمن اشاره به این نکته که سلامت دام قبل از قربانی شدن باید توسط دامپزشکان تایید شود و آنها باید از مرکز معتبر خریداری شوند، ادامه داد: سازمان دامپزشکی گروه های سیاری را برای قربانی کردن دام در این ایام در نظر گرفته است و بهتر دام ها فقط در کشتارگاه ها قربانی شوند و از سر بریدن آنها در معابر عمومی، هیات ها و جلوی دسته های عزاداری خودداری شود.

  معاون دفتر بهداشت بیماری های مشترک انسان و دام تاکید کرد: اگر دام آلوده به انواع کنه ها باشد و در معابر عمومی قربانی شود، امکان گزش کنه و بروز بیماری تب کریمه کنگو که نوعی بیماری خطرناک و تب خونریزی کننده است، در عزاداران وجود دارد.

  وی اظهار داشت: بعد از قربانی کردن، جدا کردن اعضای بدن دام باید به صورت بهداشتی انجام شود و از قرار دادن گوشت قربانی در معرض حشرات و مکان های غیر بهداشتی جلوگیری شود چرا که مصرف گوشت دام آلوده می تواند زمینه بروز بسیاری از بیماری ها را برای عزاداران فراهم کند.

  امیری در پایان یادآور شد: با رعایت نکات بهداشتی قبل، بعد و در حین قربانی کردن می توانید سلامت عزراداران را در این ماه تضمین کنید و با عدم رعایت آنها سلامت این افراد به خطر خواهید انداخت.

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.