• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » نشست نفتی الجزایر به توافق منجر نمی‌شود
  کد خبر : 1911625

  نشست نفتی الجزایر به توافق منجر نمی‌شود

  تحلیلگران معتقدند اوپک احتمالا در نشست هفته آینده خود در الجزایر نخواهد توانست به توافقی بر سر محدود کردن تولید دست یابد، زیرا تولید کنندگان تمرکز خود را معطوف افزایش تولید کرده اند. به گزارش ایران ویج، نتایج تحقیق انجام شده توسط بلومبرگ نشان می دهد که اوپک احتمالا در نشست هفته آینده در الجزایر…

  ۱۳۹۲۱۰۱۶۱۸۲۵۲۲۳۷۱۱۸۶۳۹۴۴

  تحلیلگران معتقدند اوپک احتمالا در نشست هفته آینده خود در الجزایر نخواهد توانست به توافقی بر سر محدود کردن تولید دست یابد، زیرا تولید کنندگان تمرکز خود را معطوف افزایش تولید کرده اند.

  به گزارش ایران ویج، نتایج تحقیق انجام شده توسط بلومبرگ نشان می دهد که اوپک احتمالا در نشست هفته آینده در الجزایر قادر به انعقاد توافقی در مورد محدود کردن تولید نفت نخواهد بود، زیرا اعضای این سازمان همچنان تمرکز خود را معطوف افزایش تولید یا دفاع از سهم خود از بازار کرده اند.
  به گفته ۲۱ نفر از ۲۳ تحلیلگری که در این تحقیق شرکت کرده اند، سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) که قرار است به همراه روسیه در روز ۲۸ سپتامبر نشستی غیررسمی برگزار نماید، با همان رقابت های درونی ای مواجه است که در ماه آوریل منجر به شکست طرح فریز نفتی شد. ایران و عراق این سیگنال را ارسال کرده اند که قصد افزایش تولید خود را دارند، در حالی که عربستان نیز عرضه نفت خود را در نزدیکی ارقام بی سابقه حفظ کرده است.
  کریستوف ایبل، مدیر و تحلیلگر موسسه تیبریوس گروپ در این باره گفت: «اوپک تا حدودی به یک ببر بی دندان شباهت پیدا کرده است… انگیزه سعودی ها و ایرانی ها یکی است: افزایش تولید.»
  محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک انتظارات از نشست هفته آینده را تقلیل داده و گفته، نشست الجزایر برای مشورت است نه برای تصمیم گیری. اما صرف برنامه ریزی برای برگزاری این نشست در ماه گذشته میلادی موجب افزایش قیمت ها شد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته، تولیدکنندگان می توانند بر اختلافاتی که موجب شکست طرح فریز در ماه آوریل شد فائق آیند.
  بر اساس یادداشت موسسه ناتیکسیس، اکنون که ایران صادرات نفت خود را به سطح قبل از تحریم ها رسانده، شانس رسیدن به توافق بیشتر شده است.
  آبهیشک دشپانده، تحلیلگر مسائل انرژی در موسسه ناتیکسیس که همچنان احتمال انعقاد توافق را بعید می داند گفت: «پنجره بزرگی از فرصت برای فریز نفتی باز شده است… تلاشی متحدانه تر برای فریز تولید نفت در سطح فعلی برای سال آینده، به ثبات بازار کمک خواهد کرد. در هر صورت بعید است ایران تولید خود را افزایش دهد.»

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.