• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » شعر در رسانه‌های مجازی همچنان زنده است
  کد خبر : 1911514

  شعر در رسانه‌های مجازی همچنان زنده است

    محمدمهدی سیار شاعر گفت: قرن‌هاست که ابیات شاعران زمزمه‌ی مردم ایران زمین است و شعر معاصر ما جوششی است که از شاعرانی مثل حسین منزوی، شهریار، قیصر امین پور، سهراب سپهری و حمید سبزواری در نسل مختلف‌های شکل گرفته است. شاعر مجموعه شعر «بی‌خوابی عمیق» تصریح کرد: زنده ماندن شعر در دوران وفور هنرهای…

  شعر در رسانه‌های مجازی

   

  محمدمهدی سیار شاعر گفت: قرن‌هاست که ابیات شاعران زمزمه‌ی مردم ایران زمین است و شعر معاصر ما جوششی است که از شاعرانی مثل حسین منزوی، شهریار، قیصر امین پور، سهراب سپهری و حمید سبزواری در نسل مختلف‌های شکل گرفته است.

  شاعر مجموعه شعر «بی‌خوابی عمیق» تصریح کرد: زنده ماندن شعر در دوران وفور هنرهای تصویری و مجازی نشان از این دارد که شعر در این روزگار، که برخی آن را زمانه افول شعر می‌خوانند، به هیچ وجه روزگار فراموشی شعر نیست و در همین دوران هم حتی در فضای مجازی می‌توان شعر را در ادبیات اصلی ذهن و زبان مردم جستجو کرد.

  سیار ادامه داد: حجم بسیاری از محتوای رسانه‌های مجازی که در تلفن همراه مردم دست به دست می شود، همچنان به شکل نظم و شعر است و همین مسئله این چراغ را برای اهالی ادب روشن می‌کند که باید با برنامه‌ریزی فضای مجازی را که حال حاضر جزیی از فرهنگ ماست، به فضایی مفید برای شعر و ادب فارسی تبدیل کنیم.

  شاعر کتاب مجموعه شعر «حق السکوت» خاطر نشان کرد: آموزش شعر در کلاس‌های ما باید با لذت بردن همراه شود و کلاس ادبیات نباید تکلیفی برای حفظ کردن اجباری شعر و کشتی گرفتن با واژه‌ها باشد.

  سیار اظهار داشت: باید ساز و کاری طراحی شود که معلم‌های ادبیات، کلاس‌های درس شعر و ادبیات را به سمت آهنگین بودن شعر و لذت بردن از وزن شعر ببرند تا دانش آموز از ادبیات فارسی لذت ببرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.