• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » سرمایه‌گذاری ۲.۶ میلیارد دلاری شرکت‌های ایرانی در آذربایجان
  کد خبر : 1911351

  سرمایه‌گذاری ۲.۶ میلیارد دلاری شرکت‌های ایرانی در آذربایجان

   معاون وزیر اقتصاد آذربایجان گفت: تاکنون شرکت های ایرانی ۲.۶ میلیارد دلار در اقتصاد آذربایجان سرمایه گذاری کرده اند که تنها ۱۴۵ میلیون دلار آن در بخش غیرنفتی بوده است. به گزارش خبرگزاری ایران ویج، ساحل بابایف، معاون وزیر اقتصاد آذربایجان در حاشیه نمایشگاه ایران پروجکت ۲۰۱۶ که در باکو برگزار شد گفت، روابط بین…

  ۱۳۹۵۰۱۲۱۱۲۳۱۲۱۳۲۷۷۴۷۶۳۶۴

   معاون وزیر اقتصاد آذربایجان گفت: تاکنون شرکت های ایرانی ۲.۶ میلیارد دلار در اقتصاد آذربایجان سرمایه گذاری کرده اند که تنها ۱۴۵ میلیون دلار آن در بخش غیرنفتی بوده است.

  به گزارش خبرگزاری ایران ویج، ساحل بابایف، معاون وزیر اقتصاد آذربایجان در حاشیه نمایشگاه ایران پروجکت ۲۰۱۶ که در باکو برگزار شد گفت، روابط بین ایران و آذربایجان وارد فاز جدیدی شده و به طور ویژه در طی ۲ سال و نیم گذشته به شکل فعالانه ای توسعه یافته است.
  وی افزود، تاکنون شرکت های ایرانی ۲.۶ میلیارد دلار در اقتصاد آذربایجان سرمایه گذاری کرده اند که تنها ۱۴۵ دلار آن در بخش غیرنفتی بوده است.
  این مقام آذربایجانی گفت، حدود ۴۵۰ شرکت با سرمایه ایرانی در حال فعالیت در آذربایجان هستند.
  در طی اندکی بیش از ۲ سال گذشته، روسای جمهور دو کشور ۷ نوبت با یکدیگر دیدار داشته اند. بیش از ۸۰ نشست دوجانبه برگزار شده و بیش از ۴۰ سند همکاری بین ایران و آذربایجان به امضا رسیده است. همچنین دو نشست کمیسیون های مشترک دو کشور سازمان دهی شده است.

  در ماه فوریه، الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان سفر بسیار موفقی به ایران داشت و در ماه اوت، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به آذربایجان سفر کرد. در این سفرها بیش از ۲۰ سند همکاری به امضا رسید. این بزرگترین شاخص نشان دهنده اهمیت روابط استراتژیک ماست.
  بابایف تاکید کرد که روابط نزدیک بین ایران و آذربایجان و اتحاد تاریخی، فرهنگی و مذهبی بین دو ملت موجب گسترش روابط در حوزه اقتصادی شده است.
  «در ۷ ماهه نخست ۲۰۱۶، حجم مبادلات تجاری بین دو کشور ۷۰ درصد افزایش یافته است. هم صادرات از آذربایجان و هم واردات از ایران افزایش داشته است.»
  آذربایجان مواد غذایی و مصالح ساختمانی از ایران وارد می کند و برق به ایران صادر می نماید.
  معاون وزیر اقتصاد آذربایجان خاطر نشان کرد، این به معنای ایجاد اعتماد و فضای تجارت بین دو کشور است.
  بابایف در ادامه اظهار داشت: «آذربایجان آماده حمایت از فعالیت های شرکت های ایران در این کشور به کمک پارک های صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی، ابزارهای تشویق سرمایه گذاری و سایر ساز و کارهاست.»

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.