• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » بانک مرکزی: تعداد خانوارهای فاقد شغل به بالاترین رقم رسید + نمودار
  کد خبر : 1911325

  بانک مرکزی: تعداد خانوارهای فاقد شغل به بالاترین رقم رسید + نمودار

  بانک مرکزی با انتشار خلاصه گزارش نتایج بررسی بودجه خانوار در مناطق شهری ایران، از افزایش تعداد خانوارهای فاقد حتی یک نفر شاغل به بالاترین رکورد در دولت یازدهم خبر داد. بر اساس آمار بانک مرکزی، در سال ۱۳۹۴ که سومین سال عملکرد دولت یازدهم محسوب می‌شود، ۲۶.۴ درصد از خانوارهای شهری کشور فاقد حتی…

  ۶۳۱
  بانک مرکزی با انتشار خلاصه گزارش نتایج بررسی بودجه خانوار در مناطق شهری ایران، از افزایش تعداد خانوارهای فاقد حتی یک نفر شاغل به بالاترین رکورد در دولت یازدهم خبر داد.
  بر اساس آمار بانک مرکزی، در سال ۱۳۹۴ که سومین سال عملکرد دولت یازدهم محسوب می‌شود، ۲۶.۴ درصد از خانوارهای شهری کشور فاقد حتی یک شاغل بوده‌اند.
  ۱۸۶۰۵۳۹_۶۴۱
  این آمار نشان می‌دهد در سال گذشته بیش از یک چهارم خانوارهای کشور حتی یک فرد شاغل هم نداشته‌اند.
  این برای اولین بار است که نسبت خانوارهای فاقد حتی یک شاغل از مرز ۲۵ درصد (یک چهارم کل جمعیت شهری) عبور می‌کند.
  بر اساس آمار بانک مرکزی، در سال ۱۳۹۳ خانوارهای فاقد حتی یک شاغل ۲۳.۷ درصد از کل خانوارهای شهری را تشکیل می‌دادند که این رقم در سال گذشته با ۲.۷ واحد درصد افزایش مواجه شده است.
  رقم خانوارهای فاقد حتی یک شاغل در سال گذشته که سومین سال عملکرد دولت یازدهم محسوب می‌شود، نسبت به آخرین سال عملکرد دولت دهم (سال ۱۳۹۱) بالغ بر ۳.۱ واحد درصد بیشتر شده است.
  در هشت سال دولت‌های نهم و دهم (۱۳۸۴ تا پایان ۱۳۹۱) به طور میانگین ۱۹.۶ درصد از خانوارهای شهری کشور فاقد حتی یک شاغل بودند؛ اما همانطور که آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد تعداد این خانوارها در دولت یازدهم افزایش چشمگیری داشته است.
  هر چند احتمالا بخشی از این خانواده ها را بازنشستگان و گروه های تحت پوشش سازمان های حمایتی تشکیل می دهند، اما به نظر می رسد سیاست‌های دولت که به تشدید رکود، تعطیلی واحدهای تولیدی، فشار بیکاری و ناتوانی افراد در یافتن شغل انجامیده به بدترین شکل ممکن در صدها هزار خانوار ساکن در شهرهای کشور نمود داشته باشد.
  اوایل امسال هم وزارت کار گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد بیش از ۳ میلیون و ۹۶۱ هزار خانوار ساکن در شهرهای کشور (جمعیتی بالغ بر ۱۳ میلیون و ۸۶۶ هزار نفر) در بدترین شرایط بیکاری به سر می برند و در این خانوارها حتی یک فرد شاغل نیز وجود ندارد.
  این آمار نگران‌کننده در حالی است که مسئولان ارشد دولت یازدهم بارها اعلام کرده‌اند که بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار شغل در این دولت ایجاد شده است.
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.