• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , تئاتر و سینما , فرهنگی و هنری » افتتاح رسمی پردیس تئاتر تهران به تعویق افتاد
  کد خبر : 1910749

  افتتاح رسمی پردیس تئاتر تهران به تعویق افتاد

    آئین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره تئاتر شهر با حضور محمد باقر قالیباف شهردار تهران، محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شهرام کرمی دبیر جشنواره و جمعی ازهنرمندان تئاتر همچون رضا بابک، مرضیه برومند، پرستو گلستانی، اکبر زنجانپور و مریم معترف شب گذشته در پردیس تئاتر تهران برگزار شد. در ابتدا مراسم محمود…

  افتتاح رسمی پردیس تئاتر تهران

   

  آئین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره تئاتر شهر با حضور محمد باقر قالیباف شهردار تهران، محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شهرام کرمی دبیر جشنواره و جمعی ازهنرمندان تئاتر همچون رضا بابک، مرضیه برومند، پرستو گلستانی، اکبر زنجانپور و مریم معترف شب گذشته در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

  در ابتدا مراسم محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن تبریک عید غدیر اظهار داشت: با همه زحمت‌ها و مشقت‌هایی که در طول این چند سال متحمل شدیم بالاخره در جنوب تهران مرکز نمایشی با همه امکاناتش ایجاد کردیم که در دهه فجر به طور رسمی افتتاح می‌شود و امروز هنرمندان را دعوت کردیم تا از روند پیشرفت کار در این سالن نسبت به سال گذشته با خبر شوند.

  وی ادامه داد: با آغاز ماه محرم و و صفر قرار است در پردیس تئاتر تهران نمایش‌های آئینی اجرا شود. در واقع برای تمرین هنرمندان این سالن‌ها آماده است تا نواقص آن برطرف شود اما به صورت رسمی مرکز تئاتر صبا و پردیس تهران در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

  صلاحی با اشاره به افزایش فرهنگسراها و کتابخانه‌ها در دوره‌ی مدیریتی خود در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تصریح کرد: شهردار تلاش زیادی برای بخش‌های مختلف شهر تهران کرده است اما با وجود این توان و تلاش برای مردم تهران، هنرمندان هم درخواست دارند که همت بیشتری در این حوزه صورت بگیرد.

  در ادامه مراسم، احسان کرمی مجری برگزیده‌های بخش های مختلف را معرفی کرد و گفت: برای اولین بار اختتامیه‌ای را اجرا می‌کنم که بیشتر برگزیده‌های آن غایب هستند و برای گرفتن جایزه شان نیامدند.

  همچنین در بخشی دیگر شهردار تهران، داریوش اسدزاده و محمود صلاحی از مریم معترف و اکبر زنجانپور به پاس زحماتشان در عرصه تئاتر تجلیل کردند.

  گلایه‌های شهردار تهران از حواشی‌های اخیر
  دکتر محمدباقر قالیباف شهردار تهران ضمن تبریک عید غدیر و با ابراز گله‌مندی نسبت به قضاوت‌های اخیر پیرامون فعالیت‌های خود اظهار داشت: متاسفانه در این چند سال از استعدادهای جوان ما استفاده نشده است و مسئولانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند نتواستند کاری برای این جوانان کنند و از این باب متاسفم که نتوانستند خدمت کنند و قضاوت‌های منصفانه ندارند.

  وی ادامه داد: من چند وقت پیش قضاوت‌هایی را دیدم که می‌گفتند شهردار نسبت به مسائل فرهنگی بی‌توجه است به همین خاطر مروری بر دوران گذشته کردم حتی وقتی که پلیس بودم به فرهنگ فکر می‌کردم و تولیدات پلیس همچون «خواب و بیدار» و انیمیشن‌های «سیا ساکتی» از همان دوران شکل گرفت چراکه معتقدم ارتقا کیفیت جامعه و زندگی به عناصری چون هنر و هنرمند بستگی دارد.

  قالیباف افزود: شهرداری هر چه دارد برای مردم است و من از روز اولی که وارد شهرداری شدم رویکردمان را موضوعات اجتماعی و فرهنگی دیدیم. ما به عنوان مدیر اجرایی سالن‌های سینمایی را احداث کردیم اما باز هم در مقابل برخی کم کاری‌ها شرمساریم.

  وی خاطرنشان کرد: بعضی اوقات کسانی که در مسند خود کاری نکردند امروزه انتقادهای تخریب گرایانه و غیر منصفانه می‌کنند.

  تعریف و تمجید مرضیه برومند از شهردار تهران
  در پایان مرضیه برومند از شهردار تهران با اهدای لوحی از طرف خانه عروسک تقدیر کرد و گفت: در روزهایی که ما در اندوه از دست دادن استاد داود رشیدی بودیم خبری رسید که اندوه ما را کمتر کرد و آن هم این بود که تئاتر عروسکی صاحب مکان برای خودش می‌شود.

  از حاشیه‌های دیگر این مراسم می‌توان به خالی بودن برخی صندلی‌ها و خاموش روشن شدن برق سالن اشاره کرد.

  برندگان این جشنواره به ترتیب حضور روی صحنه عبارتند از:

  برگزیدگان پوستر و بروشور و موسیقی در پنجمین جشنواره تئاتر شهر

  ۱- بخش خیابانی:

  جایزه طراحی پوستر و بروشور:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از آقای مسعود ماهینی برای طراحی بروشور نمایش «هرچه سنگه مال پای لنگه» تقدیر می‌کرد.

  جایزه موسیقی:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از آقایان محسن چاه شوری و مهدی منفرد برای نمایش «هرچه سنگه مال پای لنگه» تقدیر می‌کرد.
  هیئت داوران جایزه موسیقی برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به امیرحسین انصافی و پیام رضایی برای نمایش «چهارگوشه» تقدیم می‌کرد.

  ۲- بخش کودک و نوجوان:

  جایزه موسیقی:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای سهند بهادری برای نمایش «رویای ماه» از ایشان تقدیر می‌کرد.
  در این بخش هیئت داوران جایزه موسیقی برگزیده را شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای امیرحسین انصافی برای نمایش‌های «جادوی عروسک و گرگ سیاه زشت» تقدیم می‌کرد.

  ۳- بخش صحنه ای:

  جایزه موسیقی:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای پویا علی نیا برای نمایش «هنوز تمام نشده» از ایشان تقدیر می‌کرد.
  هیئت داوران در این بخش جایزه موسیقی برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به آقای کیان حسین برای نمایش «آفتاب‌کاران» تقدیم می‌کرد.

  برگزیدگان بخش طراحی صحنه و لباس در پنجمین جشنواره تئاتر شهر

  ۱- خیابانی:

  بخش طراحی فضا و لباس و ساخت عروسک:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از زهره فضلی برای طراحی فضای نمایش «چهارگوشه» و سارا دبیری و زهرا مریدی برای طراحی لباس و عروسک نمایش «پسر من» تقدیر می‌کرد.

  ۲- کودک و نوجوان:

  جایزه طراحی لباس:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به روشنک کریمی برای نمایش «دم پنبه ای» از ایشان تقدیر می‌کرد.
  در این بخش هیئت داوران جایزه موسیقی برگزیده را شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ونوس ابوذری برای نمایش «گرگ زشت» تقدیم می‌‌کرد.

  جایزه طراحی صحنه:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به ساسان فرهادپور برای نمایش «جادوی عروسک» از ایشان تقدیر می‌کرد.
  هیئت داوران در این بخش جایزه طراحی صحنه برگزیده شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به الهه میرزایی و هانیه زحمت کش برای نمایش «رویای ماه» تقدیم می‌کرد.

  ۳- صحنه‌ای:

  بخش طراحی لباس:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم مرضیه رادمنش برای نمایش «دوشیزه‌گان باغ لیمو» از ایشان تقدیر به عمل آورد.
  جایزه طراحی لباس برگزیده شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم شادی افخمی برای نمایش «هنوز تمام نشده» تقدیم شد.

  بخش طراحی صحنه:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم مه‌سیما بزرگی مهر برای نمایش «گربه ها و آقاها» از ایشان تقدیر به عمل آورد.
  در این بخش هیئت داوران جایزه طراحی صحنه برگزیده را شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای ابراهیم نائیچ برای نمایش «ویار» تقدیم می‌کزد.

  برگزیدگان بخش مسابقه عکاسی تئاتر پنجمین جشنواره تئاتر شهر

  ۱- تقدیر:
  لوح تقدیر به عکاسان شایسته تقدیر خانمها ساینا قادری، تبسم ارگی و فاطمه خواجه نوری اهدا شد.

  ۲- گروه برتر مسابقه عکاسی:
  تندیس جشنواره و لوح تقدیر به استاد راهنما روشن نوروزی اهدا شد.
  لوح تقدیر و جایزه نقدی به امیر خوارزمی، پرنا بهارعلی، تبسم ارگی، سیاوش حمیدی، فاطمه خواجه نوری، کیارش سرسپار، مهرناز محمدی اهدا شد.

  ۳- نفرات برگزیده عکاسی برتر
  جایزه سوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای سیاوش حمیدی اهدا شد.
  جایزه دوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی آقای حامد ملک پور اهدا شد.
  جایزه اول شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پرنا بهارعلی اهدا شد.

  برگزیدگان بازیگری زن در پنجمین جشنواره تئاتر شهر

  ۱- خیابانی:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از خانمها الهه پورجمشید و باران ستوده برای بازی در نمایش «چهارگوشه» تقدیر می‌کرد.
  هیئت داوران جایزه برگزیده بازیگری زن شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به خانم مارال ایزدبخش برای بازی در نمایش «هرچه سنگه مال پای لنگه» تقدیم می‌کرد.

  ۲- کودک و نوجوان:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به نیلوفر دهقان برای بازی در نمایش «سفر به شهر قصه ها» از ایشان تقدیر می‌کرد.
  جایزه برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم ها فهیمه باروتچی، فرشته اعظمی و شیرین کاشفی برای بازی در نمایش «جادوی عروسک» تقدیم شد.

  ۳-صحنه ای:
  بخش ویژه بازیگر کودک و نوجوان صحنه‌ای:
  هیئت داوران در این بخش ضمن تقدیر از حضور موفق بازیگران کودک و نوجوان لوح تقدیر و هدیه جشنواره را به چهار بازیگر به صبا میرزا نژاد، آرمان دولت‌کیا، رایا نویدی شمالی و رادین میرباقری در نمایش «آفتاب‌کاران» اهدا کرد.

  بخش بازیگری زن:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به سه بازیگر زن خانم باران ستوده برای نمایش «تیغ کهنه»، خانم سحرناز عباس‌زاده برای بازی در نمایش «کمی آنسوتر» و خانم ملیحه کیا برای بازی در نمایش «آپارتمان طبقه شش» تقدیر به عمل آورد.

  هیئت داوران جایزه بازیگر زن برگزیده را شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم آبان حسین‌آبادی برای برای نمایش «ویار» تقدیم می‌کرد.

  بازیگری مرد در پنجمین جشنواره تئاترشهر

  ۱- خیابانی:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقایان ابوذر چهل‌امیرانی برای بازی در نمایش «دریافت حق شارژ از مرده»، امین وحیدی‌پور برای بازی در نمایش«جادوگر بلا، مبارک ناقلا و گاهی بگو نه» و وحید عبدالله‌زاده برای بازی در نمایش «جامانده» تقدیر می‌کرد.
  هیئت داوران در این بخش جایزه برگزیده بازیگری مرد شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به آقای محمد‌هادی عطایی برای بازی در نمایش «چهارگوشه» تقدیم می‌کرد.

  ۲- کودک و نوجوان:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به امیرحسین انصافی برای نمایش «جادوی عروسک» و هادی ابوالقاسم برای نمایش «سفر به شهر قصه ها» از ایشان تقدیر می‌کرد.
  هیئت داوران جایزه برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به محمد نوحیان برای نمایش «رویای ماه»، حمیدرضا ملاحسینی برای نمایش «رویای ماه»، مهدی داودی برای نمایش «گرگ سیاه» و آرین ناصری‌مهر برای نمایش «جادوی عروسک» تقدیم می‌کرد.

  ۳- صحنه‌ای:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از سه بازیگر مرد آقای مجتبی واشیان برای بازی در نمایش «زنگ‌زدگی»، مسعود رمضانی برای بازی در نمایش «گربه‌ها و آقاها» و پژمان عبدی برای نمایش «آپارتمان طبقه شش» تقدیر به عمل آورد.
  هیئت داوران جایزه بازیگر مرد برگزیده را شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای امیرعباس توفیقی برای نمایش «آفتاب‌کاران» تقدیم می‌کرد.

  برگزیدگان نمایشنامه نویسی در پنجمین جشنواره تئاتر شهر

  ۱- خیابانی:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقایان سامان خلیلیان برای نمایش «چهارگوشه» و ابوذر چهل امیرانی و جمشید عسکری برای نمایش «دریافت حق شارژ از مرده» از ایشان تقدیر می‌کرد.
  هیئت داوران در این بخش جایزه برگزیده نمایشنامه‌نویسی را شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدیبه آقای علی غابشی برای نمایش «جامانده» تقدیم می‌کرد.

  ۲- کودک ونوجوان:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از مریم کاظمی برای نمایش «رویای ماه» تقدیر می‌کند.
  هیئت داوران در این بخش جایزه نمایشنامه برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به امیرمحمد انصافی برای نمایش «جادوی عروسک» تقدیم می‌کرد.

  ۳- صحنه‌ای:
  هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را به سه نمایشنامه‌نویس آقای پویا پیرحسین‌لو برای نمایشنامه «آفتاب‌کاران»، خانم سلما سلامتی برای نمایشنامه «آپارتمان طبقه شش»، آقای کامران شهلایی برای نمایشنامه «کمی آن سوتر» تقدیم کرد.
  هیئت داوران جایزه نمایشنامه‌نویسی برگزیده را شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم رها سلیمانی برای نمایشنامه «ویار» تقدیم می‌کرد.

  ۴- مسابقه نمایشنامه‌نویسی:
  تقدیر ویژه شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به نیاز اسماعیل‌پور برای نمایشنامه «می‌رسم با تو به خانه»،‌ سعیدرضا خوش‌شانس برای نمایشنامه «رویای کولی آشفته» تقدیم شد.
  همچنین جایزه سوم شامل جایزه نقدی و لوح تقدیر به آقای علی بیگدلی برای نمایشنامه «چنگار»،‌ جایزه دوم شامل جایزه نقدی و لوح تقدیر به آقای محسن عظیمی برای نمایشنامه «تفنگ و تنبور» و جایزه اول شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم هاله مشتاقی نیا برای نمایشنامه «زندگی تا حدودی مشترک» تقدیم شد.

  برگزیدگان بخش کارگردانی در پنجمین جشنواره تئاترشهر

  ۱- خیابانی:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای محمد هادی عطایی و خانم زهره فضلی برای نمایش «چهارگوشه» و آقای رضا نورانی برای نمایش «جامانده» از ایشان تقدیر شد.
  هیئت داوران جایزه برگزیده کارگردانی را شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به خانم مارال ایزدبخش برای نمایش «هرچه سنگه مال پای لنگه» تقدیم می‌کرد.

  ۲- کودک و نوجوان:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از امیر محمد انصافی برای نمایش «جادوی عروسک» تقدیر می‌کرد.
  جایزه کارگردانی برگزیده شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به احسان مجیدی برای نمایش «رویای ماه» تقدیم شد.

  ۳- صحنه‌ای:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی سه کارگردان شامل آقای پویا پیرحسین‌لو برای نمایش «آفتاب کاران» آقای حمیدرضا فلاحی برای نمایش «آپارتمان طبقه شش» و آقایان محمد لارتی و کامران شهلایی برای نمایش «کمی آنسوتر» تقدیر به عمل آورد.
  هیئت داوران در این بخش جایزه کارگردانی برگزیده را شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای ابراهیم نائیچ برای نمایش «ویار» تقدیم می‌کرد.
  همچنین در این بخش جایزه ویژه کارگردانی شامل دپیلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به آقای محمد محقق منتظری برای نمایش «مرگ آسیدکاظم» اهدا شد.

  جوایز ویژه پنجمین جشنواره تئاتر شهر

  ۱- خیابانی:
  تقدیر ویژه:
  هیئت داوران در این بخش سه تقدیر ویژه دارد. هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای افشین قاسمی برای تبحر در عروسک گردانی و ارائه تیپهای مختلف در کار با عروسک در نمایش «خم بازی»، آقای محمد فرجی به خاطر ارائه مفهوم زیبا و تلاش شایسته تقدیر در کار کردن با کوتاه‌قامتان در نمایش «بادبادک» و خانم زهرا مریدی به خاطر نگاه خلاقانه به دغدغه‌های تربیتی نوجوانان در نمایش «پسر من» تقدیر کرد.

  ۲- کودک و نوجوان:
  هیئت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به حمید دربانی و حسین محبی برای نمایش «هملت و لوبیای سحرآمیز» و بازیگر نوجوان، محمدرضا معقولی برای نمایش «اگر پدرم را دیدی» و گریم حسین تبریزی برای نمایش «دم پنبه‌ای» و شعرنمایشی هادی ابوالقاسمی برای نمایش «سفر به شهر قصه‌‌ها» تقدیر کرد.

  ۳- نمایش برگزیده:

  بخش خیابانی:
  نمایش «هرچه سنگه مال پای لنگه» به کارگردانی مارال ایزدبخش،

  بخش کودک و نوجوان:
  نمایش «رویای ماه» به کارگردانی آقای احسان مجیدی و نمایش «جادوی عروسک» به کارگردانی آقای امیرمحمد انصافی

  بخش صحنه‌ای:
  نمایش «ویار» به کارگردانی آقای ابراهیم نائیچ

  ستاد برگزاری جشنواره ضمن تقدیر از مشارکت و حضور موثر همه هنرمندان شرکت کننده با اهدا لوح تقدیر و تندیس جشنواره از هنرمندان زیر تقدیر کرد:

  آقای اسماعیل خلج پیشکسوت درام نویسی ایران برای اجرای نمایشنامه ‌خوانی چند اثر برگزیده
  آقای غلامرضا عربی برای اجرای نمایش فصل بهارنارنج با گروه هنرمندان نابینا
  آقای آریان رضایی برای برگزاری بخش تئاتر شورایی جشنواره

  جشنواره تئاتر شهر از عید قربان تا عید غدیرخم علاوه بر فرهنگسراهای شهر تهران در سه سالن مولوی، محراب و خانه نمایش برگزار شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.