• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , تئاتر و سینما , فرهنگی و هنری » نمی‌توان برای تئاتر کشور جغرافیا تعریف کرد
  کد خبر : 1910619

  نمی‌توان برای تئاتر کشور جغرافیا تعریف کرد

    مهدی شفیعی، مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پس از دیدن نمایش «بهشت ۵۰ درجه بالای صفر» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری ضمن تشکر از حوزه هنری به دلیل برگزاری مهرواره تئاتر ماه و معرفی هنرمندان غیر تهرانی، اظهار کرد: گروه تولید کننده نمایش «بهشت ۵۰ درجه بالای…

   تئاتر کشور

   

  مهدی شفیعی، مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پس از دیدن نمایش «بهشت ۵۰ درجه بالای صفر» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری ضمن تشکر از حوزه هنری به دلیل برگزاری مهرواره تئاتر ماه و معرفی هنرمندان غیر تهرانی، اظهار کرد: گروه تولید کننده نمایش «بهشت ۵۰ درجه بالای صفر» با کارگردانی علی حیدری از گروه های بسیار خوب استان خوزستان و شهر آبادان است و هر اثری که به روی صحنه برده‌اند، اثری ممتاز و قابل توجه بوده است و همیشه توانسته جای خود را در تئاتر کشور باز کند.

  وی ادامه داد: نمایش «بهشت ۵۰ درجه بالای صفر» جزو نمایش‌هایی بوده که در دو سال اخیر توانسته مخاطب را به خود جذب کند و چه خوب است که این روزها با آغاز هفته دفاع مقدس این نمایش روی صحنه است و جا دارد این ابتکار مرکز نمایش حوزه هنری تبریک بگوییم.

  شفیعی همچنین گفت: نمی‌توان برای تئاتر امروز کشور با قابلیت‌ها و کثرتی که در فارغ التحصیلان و هنرجویان این رشته دارد، جغرافیا تعیین کرد. تئاتر تهران را هم هنرمندان سایر استان‌ها فعال نگه داشته‌اند. امیدوارم شرایطی پیش بیاید که اثر هنرمندان هر خطه کشور را در همان منطقه روی صحنه ببینیم. اما با این وجود ضرورت دارد که با برنامه‌های مشخص و رویدادهای معین، نمایش ها را در تهران و جاهای دیگر با اهداف مشخصی به صحنه ببریم و به نوعی هنرمندان سایر استان‌ها، خود را معرفی کنند.

  مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از معضلات جدی در تئاتر خارج از تهران، عدم وجود اجراهای مستمر و مداوم است، عنوان کرد: در تهران سالن‌هایی داریم که هر شب نمایش‌ها در آن اجرا می‌شود و مخاطب این را می‌داند و هنرمند هم خود را موظف به تولید و مدیران خود را موظف به حمایت می دانند اما در شهرستان‌های کشور این اتفاق رخ نمی‌دهد.

  وی افزود: اجرای عمومی تئاتر در شهرستان ها نیاز به پلاتوها و سالن های مناسب دارد، تا گروه های نمایشی بتوانند برنامه ریزی کنند و اجراهای مستمر داشته باشند. با همین رویکرد «انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها» را از بین گروه‌های نمایشی تشکیل می‌دهیم و امیدوارم با ایجاد فضاهایی و در اختیار قرار دادن این فضاها به گروه‌های نمایشی بتوانیم شاهد اجراهای مستمر و مداوم باشیم.

  شفیعی اجراهای عمومی مستمر در شهرستان‌های کشور را نیازمند حمایت، تبلیغ و توجه بیشتر نسبت به گذشته دانست و تصریح کرد: همیشه با حوزه هنری همکاری‌های مشترکی را برنامه ریزی کرده‌ایم و با حضور کوروش زارعی در مدیریت مرکز نمایشی حوزه هنری و محسن مومنی شریف در ریاست حوزه هنری، امیدوارم بتوانیم اتفاقات بیشتری را شکل دهیم و به روزی برسیم که دعوت شویم تا اجرای گروه های نمایشی هر استان را در همان خطه ببینیم.

  دومین «مهرواره‌ تئاتر ماه» (رپرتوآر تئاتر مراکز استانی حوزه هنری) با اجرای ۹ اثر نمایشی از برگزیدگان تولیدات مراکز استانی حوزه هنری، از ۳۱مرداد تا ۱۶مهرماه ۹۵ به دبیری توحید معصومی در تماشاخانه‌های «مهر» و «ماه» برگزار می‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.