• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » استفاده از ظروف پلاستیکی در فرانسه ممنوع شد!
  کد خبر : 1910537

  استفاده از ظروف پلاستیکی در فرانسه ممنوع شد!

  فرانسه به تازگی با تصویب قانونی استفاده از انواع ظروف یکبار مصرف را تا سال ۲۰۲۰ ممنوع اعلام کرد. بر اساس این قانون جایگزین های ظروف پلاستیکی یکبار مصرف باید از مواد بیولوژیکی باشند که قابلیت تجزیه پذیری داشته باشند. این قانون جدید به دنبال ممنوعیت کلی استفاده از کیسه های پلاستیکی در فروشگاه ها…

  فرانسه به تازگی با تصویب قانونی استفاده از انواع ظروف یکبار مصرف را تا سال ۲۰۲۰ ممنوع اعلام کرد.

  ۶۳
  بر اساس این قانون جایگزین های ظروف پلاستیکی یکبار مصرف باید از مواد بیولوژیکی باشند که قابلیت تجزیه پذیری داشته باشند.
  این قانون جدید به دنبال ممنوعیت کلی استفاده از کیسه های پلاستیکی در فروشگاه ها در ماه ژوئیه، تصویب شد و بخشی از ‘قانون انتقال انرژی برای رشد سبز’ کشور است؛ برنامه ای که فرانسه را به یک کشور پیشرو در جهان در زمینه اتخاذ اقدامات دوستانه تر با محیط زیست و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تبدیل می کند.
  با توجه به این که ۴.۳۷ میلیارد لیوان پلاستیکی تنها در سال ۲۰۱۵ در فرانسه دور انداخته شد و حدود ۱۷ میلیارد کیسه پلاستیکی که سالانه در فروشگاه های سراسر این کشور استفاده می شود، این قانون جدید به طور موفقیت آمیزی به وابستگی فرانسه به ظروف یک بار مصرف پلاستیکی خاتمه می دهد.
  بر اساس قانون جدید، توزیع کیسه های پلاستیکی یک بار مصرف در فروشگاه ها از ماه ژوئیه ممنوع شد و استفاده از کیسه های پلاستیکی در بخش های میوه و سبزیجات فروشگاه ها نیز از اول ژانویه ۲۰۱۷ ممنوع خواهد شد.
  همچنین ممنوعیت توزیع ظروف آشپزخانه، فنجان ها، و بشقاب های یک بار مصرف در سال ۲۰۲۰ اجرا خواهد شد که به تولید کنندگان برای سازگار شدن با این قانون زمان خواهد داد.
  مقامات محلی تصریح کردند که در این سه سال زمان، ۵۰ درصد از مواد مورد استفاده برای تهیه این اقلام باید آلی و قابل تجزیه باشد ، و این نسبت تا سال ۲۰۲۵ به ۶۰ درصد افزایش می یابد.
  منبع: ایرنا

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.