• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » مدیرعامل لوک‌اویل روسیه هم خطرات IPC را فهمید
  کد خبر : 1910433

  مدیرعامل لوک‌اویل روسیه هم خطرات IPC را فهمید

  درحالی مسئولان وزارت نفت معتقدند که مدل جدید قراردادهای نفتی هیچ ایرادی ندارد و بدون رعایت ملاحظات مجلس باید اجرایی شود که مدیرعامل شرکت نفتی لوک اویل روسیه گفت: چون مقیاس میادین بزرگ است، باید شرایط، ملاحظات و منویات مجلس ایران در قراردادها قید شود. به گزارش ایران ویج، واگیت الکسپروف مدیر عامل شرکت نفتی…

  ۱۳۹۵۰۶۳۰۱۰۵۶۰۶۷۳۶۸۷۰۳۲۳۴

  درحالی مسئولان وزارت نفت معتقدند که مدل جدید قراردادهای نفتی هیچ ایرادی ندارد و بدون رعایت ملاحظات مجلس باید اجرایی شود که مدیرعامل شرکت نفتی لوک اویل روسیه گفت: چون مقیاس میادین بزرگ است، باید شرایط، ملاحظات و منویات مجلس ایران در قراردادها قید شود.

  به گزارش ایران ویج، واگیت الکسپروف مدیر عامل شرکت نفتی لوک اویل روسیه پس از دیدار با وزیر نفت ایران از امضای قرارداد توسعه و افزایش برداشت از میادین نفتی ایران تا پایان امسال خبر داد و افزود: بر این باوریم تا ماه اکتبر بتوانیم اطلاعات و نتایج مطالعات اولیه را بر روی میادین مورد نفتی مورد نظر در ایران به شرکت ملی نفت ایران ارائه کنیم.

  وی اضافه کرد: کارشناسان ما در حال مطالعه این اطلاعات هستند و حتی برای بررسی تاسیسات و امکانات میادین مورد نظر با حضور در آن مناطق، بررسی ها را انجام خواهند داد از این رو پیش بینی ما این است تا پایان امسال این قرارداد نهایی خواهد شد.

  الکسپروف گفت: در مورد نوع سرمایه گذاری در طرح های نفتی ایران بررسی ها در دست انجام است البته قراردادهای جدید نفتی ایران را هم مطالعه کردیم اما هنوز این قراردادها نهایی نشده است تا بتوانیم قضاوت کنیم.

  مدیر عامل لوک اویل روسیه گفت: با توجه به این که مقیاس این میادین بزرگ است باید شرایط و ملاحظاتی در قراردادها قید شود که منویات مجلس، دولت و وزارت نفت ایران را برآورده کند از این رو امیدواریم هرچه زودتر بتوانیم تأییدیه های مورد نظر را دریافت کنیم.

  به گزارش تسنیم، هیات دولت سال گذشته مدل جدید قراردادهای نفتی موسوم به IPC  را پُر از ایراد فنی و امنیتی و بدون رعایت منافع ملی مصوب کرد که پس از ورود منتقدان و رسانه ها به موضوع، مجبور به اصلاح چند باره شدند که تاکنون صدها ایراد بنا به اعتراف مسئولان وزارت نفت رفع شده است، ولی منتقدان می گویند هنوز چند ایراد اساسی پابرجاست.

  الکسپروف افزود: علاوه بر کاری که در حوزه میادین منصوری و آب تیمور در دست اقدام داریم مطالعاتی هم درباره میادین خلیج فارس در حال اجراست که در آینده نزدیک اطلاع رسانی می شود.

  وی افزود: با توجه به ذخایر و شرایطی که ایران دارد یک شرکت به تنهایی نمی خواهد فعالیت در میادین بزرگ ایران را به خود اختصاص دهد به همین دلیل تمرکز ما بر روی دو میدان منصوری و آب تیمور است تا بتوانیم با سرعت بیشتر و زمان کمتر در موضوعات فنی و سرمایه گذاری به نتیجه برسیم.

  غلامحسین منوچهری معاون امور توسعه شرکت ملی نفت ایران هم که در دیدار مدیرعامل شرکت لوک اویل با وزیر نفت حضور داشت در جمع خبرنگاران گفت: لوک اویل شریک راهبردی نفتی ایران تلقی می شود و همکاری با دولت روسیه در برنامه های ما قرار دارد.

  وی افزود: با توجه به پیشنهادهایی که درباره میادین مختلف چه از طریق تندر و از طریق مذاکره مطرح می شود این طرح ها متناسب با ظرفیت ها و قابلیت ها، پیشنهادهای فنی و میزان آمادگی به پیشنهاد دهندگان واگذار می شود.

  منوچهری افزود: با لوک اویل درباره دو میدان قدیمی در حال تولید یعنی آب تیمور و منصوری، قرارداد محرمانه منعقد کردیم و این شرکت هم اطلاعاتی را دریافت کرده که در حال بررسی آن است البته باید ببینیم پیشنهاد طرف روسی چقدر می تواند برای ما جذاب باشد.

  وی گفت: برای ما مهم این است که شرکت ها بتوانند با حداقل سرمایه گذاری، بیشترین تولید را در درازمدت به ما ارائه کنند از این رو رقابتی میان شرکت های مختلف در این باره وجود دارد که در این باره شرکت هایی از چین، آسیای جنوب شرقی و شرکت های اروپایی اطلاعاتی را دریافت کردند و در حال بررسی آن هستند البته بر اساس توافق جدید صورت گرفته و قراردادهای جدید نفتی، این توافقات باید به تایید شورای عالی امنیت ملی برسد.

  منوچهری ادامه داد: با بررسی پیشنهادهای مختلف درباره میادین نفتی و درنظر گرفتن مطالعات کارشناسان ایرانی همچنین توجه به اینکه دوره قراردادها ۲۰ ساله است و از این میزان ۱۵ سال دوره اجرای قرارداد است میزان ظرفیت میادین را استخراج می کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.