• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » خام فروشی نفت اوج گرفت + نمودار
  کد خبر : 1910426

  خام فروشی نفت اوج گرفت + نمودار

   با توجه به رفع تحریمها در حوزه فروش نفت، مرکز پژوهش‌های مجلس رشد ۳۸.۶درصدی را برای فروش نفت پیش بینی می‌کند. به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگارن ایران ویج مرکز پژوهش‌های مجلس در تازه ترین گزارش خود از وضعیت اقتصادی ایران به رشد چشم گیر فروش نفت در سال ۹۵ اشاره کرده و وضعیت این…

  ۱۳۹۵۰۶۲۰۰۹۱۰۲۷۴۵۹۸۶۱۰۹۲۴

   با توجه به رفع تحریمها در حوزه فروش نفت، مرکز پژوهش‌های مجلس رشد ۳۸.۶درصدی را برای فروش نفت پیش بینی می‌کند.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگارن ایران ویج مرکز پژوهش‌های مجلس در تازه ترین گزارش خود از وضعیت اقتصادی ایران به رشد چشم گیر فروش نفت در سال ۹۵ اشاره کرده و وضعیت این صنعت را نسبت به سالهای گذشته متفاوت ارزیابی کرده است.

  بر اساس این گزارش، در این سال تحریم صادرات نفت ایران لغو شده و امکان گسترش تولید و صادرات نفت برای کشور فراهم شده است. با توجه به لغو تحریم صادرات نفت ایران از اواخر سال ۱۳۹۴، شواهد آماری گویای آن است که رشد ارزش افزوده بخش نفت در سه ماهه پایانی سال ۱۳۹۴ و سه ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۵ به ترتیب برابر با   ۵ / ۱۶ و ۳ / ۵۷ درصد بوده است که در قیاس با ارقام رشد بخش نفت در فصل اول تا سوم سال۱۳۹۴ (به ترتیب برابر با ۶ / ۳ ، ۴ / ۳ و ۰ / ۹ – درصد) از تفاوت معناداری برخوردار است.

  همچنین جدول زیر نرخ رشد در بخش نفت در ۵ سال گذشته را نشان می‌دهد. برمبنای گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در سالهای ۹۳ و ۹۴ با تعلیق و لغو تحریمهای نفتی رشد ارزش افزوده در این حوزه، مثبت بوده است.

  ۱۳۹۵۰۶۳۰۰۹۴۷۳۴۴۴۵۸۷۰۲۸۱۱۰-png

  بر اساس پیش‌بینی مرکز پژوهشهای مجلس از تولید و صادرات نفت در سال جاری، رشد ارزش افزوده بخش نفت در سال ۹۵ رقم ۳۸.۶درصد خواهد بود.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.