• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » عاقد قلابی دختران و پسران را به خانه بخت می‌فرستاد
  کد خبر : 191014

  عاقد قلابی دختران و پسران را به خانه بخت می‌فرستاد

  عاقد قلابی دختران و پسران را به خانه بخت می‌فرستادReviewed by Aryan on Dec 8Rating:  مرد سالخورده که چند روز پس از عقد دختر و پسر جوان، حکم طلاق آنها را با اسناد و مدارک جعلی اجرا کرده بود، تبهکار سابقه‌دار از آب درآمد. این پرونده پیچیده در پی شکایت دختر ۲۰ ساله‌ای در دستور…

  عاقد قلابی دختران و پسران را به خانه بخت می‌فرستادReviewed by Aryan on Dec 8Rating:

   مرد سالخورده که چند روز پس از عقد دختر و پسر جوان، حکم طلاق آنها را با اسناد و مدارک جعلی اجرا کرده بود، تبهکار سابقه‌دار از آب درآمد.

  این پرونده پیچیده در پی شکایت دختر ۲۰ ساله‌ای در دستور کار قاضی شعبه ۲۷۶ دادگاه خانواده تهران قرار گرفت. نیلوفر همزمان با تسلیم دادخواستی به قاضی پرونده، خواستار ابطال طلاقنامه‌اش شد و گفت: چند ماه قبل با مهریه دو هزار سکه طلا به عقد پسر ۱۸ ساله‌ای به نام «نریمان» درآمدم و عاقد در حضور مادر و خواهرم خطبه عقد را جاری کرد، اما با گذشت چند ماه از زندگی مشترکمان و به خاطر دخالت‌های شدید خانواده شوهرم اختلاف‌هایمان بالا گرفت و شوهرم ترکم کرد تا اینکه چند روز پیش مأمور اداره پست در کمال ناباوری طلاقنامه‌ام را به دستم داد و بدین‌ترتیب دریافتم شوهرم با همدستی عاقد طلاقم داده است. با این حال سراسیمه خودم را به دادگاه خانواده رسانده و ناباورانه فهمیدم دادنامه طلاق به نام یک زن ناشناس است و همه مراحل با اسناد جعلی و حکم مجعول و وکالتنامه ساختگی طی شده است حال آن‌که در طلاقنامه‌ام از قولم نوشته شده بود همه حق و حقوق قانونی‌ام را نیز دریافت کرده و هیچ اعتراضی هم ندارم.

  قاضی دادگاه با شنیدن اظهارات عجیب نوعروس، عاقد و داماد را به دادگاه احضار کرد.

  نریمان که در پی اطلاع از شکایت همسرش، همراه وکیل مدافعش راهی دادگاه شده بود، با عصبانیت گفت: «آقای قاضی در این چند ماه به شدت گرفتار بودم. همه بدبختی‌هایم از عصر آن روز بارانی شروع شد که برای نخستین‌بار نیلوفر را دیدم. پسر ۱۸ ساله و بی‌تجربه یک خانواده ثروتمند هستم که قربانی احساسات شدید و غرور بیجا شدم. نیلوفر نیز با سوء‌استفاده از احساسات جوانی‌ام و برنامه‌ریزی قبلی و با هدف کلاهبرداری مرا اغفال کرد و به خاطرش از خانه فرار کردم. او سپس فریبم داد و قرار ازدواج گذاشت. بنابراین بدون تشریفات قانونی، اذن پدر و گواهی سلامت با یک عاقد آشنا قرار گذاشت و با مهریه سنگین به عقد دائم هم درآمدیم، اما سه روز بعد که پدر و مادرم از ماجرا خبردار شدند، مرا وادار به جدایی کردند. در این میان پی بردم سند ازدواجمان جعلی بوده و عقدنامه جزو اوراقی است که چند سال پیش از اداره ثبت سرقت شده که پرونده سرقت ۳۰۰ جلد سند ازدواج هنوز هم در اداره آگاهی مطرح است. بنابراین به سراغ عاقد رفتیم و او با دریافت ۳ میلیون تومان قول داد حکم طلاق را جاری کند. ۵ روز از ازدواجمان می‌گذشت که نیلوفر برای طلاق حاضر شد و با دریافت ۷ میلیون تومان به عاقد حق امضا داد تا حکم را اجرا کند. با دریافت طلاقنامه فکر کردم این پایان ماجرا است و از این‌که به خاطر فرار یک هفته‌ای از خانه پدرم، میلیون‌ها تومان به آنها خسارت زده بودم، روی بازگشت نداشتم، اما افسوس که در گردابی وحشتناک گرفتار شده‌ام، چرا که همسرم در ادامه نقشه‌اش و با کمک عاقد، به دادگاه مراجعه کرد تا طلاقنامه را فسخ کند و بار دیگر مهریه‌اش را به اجرا بگذارد. بنابراین من از عاقد و همسرم به دلیل مشارکت در جعل شکایت و تقاضای رسیدگی دارم.»

  به‌دنبال این اظهارات و پیچیده‌تر شدن موضوع عقد و طلاق زوج جوان، کارآگاهان پلیس به دفتر کار عاقد رفته و دریافتند او متواری است. آنها در تحقیقات بعدی پی‌بردند مرد ۷۵ ساله طی سال‌های ۸۰ تا ۸۶ نیز ۱۰ فقره سوءسابقه در زمینه کلاهبرداری، صدور چک بلامحل، جعل، غصب عنوان و اجرای غیر قانونی عقد داشته و مهر دفترخانه ازدواجش در فیروزکوه نیز ساختگی است و چنین دفترخانه‌ای هم وجود ندارد. شماره سند ازدواج زوج جوان هم جزو اسناد سالیانه‌ای نبود که در اختیار دفاتر ثبت ازدواج بود.

  بدین ترتیب ردیابی‌های پلیس برای دستگیری عاقد سابقه‌دار آغاز شد تا این‌که با گذشت یک سال از این شکایت، وی هنگام شنا در یک استخر شناسایی و دستگیر شد. مأموران در بازرسی کیف دستی متهم، یک دستگاه شوکر برقی، برگه سفید وکالتنامه، سند ازدواج با مهر رسمی، ۱۷ جلد عقد‌نامه و مقداری مواد مخدر یافتند.

  عاقد پیر در بازجویی‌ها منکر اظهارات زوج جوان شد اما پس از مواجهه حضوری با داماد گفت: ۱۵ سال پیش منشی یک دفترخانه ازدواج بودم و اسناد از همان زمان در اختیارم است. وقتی «نیلوفر» و «نریمان» با اصرار از من خواستند مقدمات ازدواج‌شان را فراهم کنم، تصور نمی‌کردم درگیر یک ماجرای پر دردسر شوم، چرا که بارها زوج‌های جوان دم بخت که با مشکل قانونی روبه‌رو بودند را به عقد هم درآوردم و هیچ‌گاه مشکلی نداشتم. اما ۳ روز بعد از عقد دختر و پسر جوان، خانواده داماد به سراغم آمدند و پس از کشمکش شدید به آنها قول دادم اوضاع را درست کنم. بنابراین با عروس توافق کردیم ۷میلیون تومان پول به‌عنوان مهریه دریافت کند و با واگذاری حق امضایش به من اجازه دهد صیغه طلاق را جاری کنم. بنابراین با دستکاری حکم طلاق یک زن، گواهی عدم امکان سازش جعلی تهیه و طلاقنامه‌ای غیر معتبر صادر کردم تا از شر طرفین پرونده رها شوم اما نمی‌دانستم که عروس با نقشه‌ای زیرکانه در دادگاه جعلی بودن طلاقنامه را ثابت کرده و مهریه‌اش را بار دیگر مطالبه می‌کند.

  پس از محاکمه، عاقد قلابی به اتهام جعل و استفاده از سند جعلی مجرم شناخته شد و قاضی شعبه ۱۱۷۵ دادگاه عمومی تهران نیز وی را به تحمل ۴ سال زندان و معدوم شدن طلاقنامه جعلی محکوم کرد.

  با توجه به اینکه عقد زوج جوان از نظر شرعی بدون ایراد تشخیص داده شده است، قاضی دادگاه خانواده تهران درباره طلاق قانونی و تکلیف مهریه دو هزار سکه‌ای عروس تصمیم خواهد گرفت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.