• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , دانشگاه , مطالب برگزیده سایت » زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری مشخص شد
  کد خبر : 1909895

  زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری مشخص شد

  داوطلبان کنکور سراسری که یک سال با استرس و تلاش برای ورود به دانشگاه تلاش کردند سه روز دیگر می‌توانند از نتیجه کنکور خود مطلع شوند. چهل و ششمین آزمون سراسری کشور در صبح و بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه ۲۴ تیر و جمعه ۲۵ تیرماه در ۳۶۹ شهرستان و بخش مختلف و ۴۶۷ حوزه امتحانی برگزار…

  داوطلبان کنکور سراسری که یک سال با استرس و تلاش برای ورود به دانشگاه تلاش کردند سه روز دیگر می‌توانند از نتیجه کنکور خود مطلع شوند.

  ۷۰
  چهل و ششمین آزمون سراسری کشور در صبح و بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه ۲۴ تیر و جمعه ۲۵ تیرماه در ۳۶۹ شهرستان و بخش مختلف و ۴۶۷ حوزه امتحانی برگزار شد.
  در آزمون سراسری سال ۹۵، داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنج‌شنبه، داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنج‌شنبه و داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجه در بعدازظهر جمعه با یکدیگر رقابت کردند.
  * آمار داوطلبان کنکور سراسری
  در آزمون سراسری سال ۹۵ تعداد ۸۶۰ هزار و ۱۰۹ نفر داوطلب ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۵۰۹ هزار و ۱۹ نفر زن و ۳۵۱ هزار و ۹۰ نفر مرد بودند، به عبارت دیگر ۵۹.۱۸ درصد داوطلبان زن و ۴۰.۸۲ درصد داوطلبان مرد ثبت‌نام کردند.
  با توجه به تعداد داوطلب ثبت‌نام کننده و آمار داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود بر حسب مورد در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان خارجی هم شرکت کردند، برای آزمون یک میلیون و ۱۴ هزار و ۲۷۴ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد که از این تعداد ۶۱۱ هزار و ۷۵۴ کارت برای داوطلبان زن و تعداد ۴۰۲ هزار و ۵۲۰ کارت برای داوطلبان مرد صادر شد.
  * ۶۰ درصد صندلی‌های کنکور در اختیار تجربی‌ها
  تعداد داوطلبانی که برای آنها کارت صادر شده است در گروه‌ علوم ریاضی و فنی ۱۶۲ هزار و ۸۷۹ نفر است که از این تعداد ۵۹ هزار و ۶۳ نفر زن و ۱۰۳ هزار و ۷۱۶ نفر مرد هستند یعنی ۳۶.۲۶ درصد زن و ۶۳.۷۴ درصد مرد هستند.
  در گروه علوم تجربی ۵۱۹ هزار و ۴۸۸ نفر ثبت‌نام کردند که ۳۳۵ هزار و ۹۲۴ نفر زن و ۱۸۳ هزار و ۵۶۴ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر در این گروه ۶۴.۶۶ درصد ثبت‌نام‌کنندگان زن و ۳۵.۳۴ درصد مرد هستند.
  در گروه علوم انسانی ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۰۱ هزار و ۹۶۶ نفر زن و ۵۹ هزار و ۵۳۴ نفر مرد هستند یعنی ۶۳.۱۴ درصد ثبت‌نام‌کنندگان در این گروه زن و ۳۴.۸۶ درصد مرد هستند.
  در گروه هنر ۵۴ هزار و ۶۹۷ نفر کارت دریافت کردند که ۳۸ هزار و ۳۰۰ نفر زن و ۱۶ هزار و ۳۹۷ نفر مرد هستند یعنی ۷۰.۰۲ درصد زن و ۲۹.۹۸ درصد مرد هستند.
  در گروه زبان‌های خارجی ۱۱۵ هزار و ۷۱۰ نفر کارت دریافت کردند که ۷۶ هزار و ۵۰۱ نفر زن و ۳۹ هزار و ۲۰۹ نفر مرد هستند یعنی ۶۶.۱۱ درصد زن و ۳۳.۸۹ درصد مرد هستند.
  نتایج اولیه آزمون سراسری در روز نوزدهم مردادماه منتشر شد و پس از آن داوطلبان برای انتخاب رشته اقدام کردند.
  داوطلبانی که حالا به روزهای پایانی استرس خود رسیده‌اند سه روز دیگه یعنی چهارشنبه ۳۱ شهریورماه می‌توانند از نتایج نهایی خود مطلع شوند.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.