• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بهداشت و سلامت » نقش آلودگی هوا در بیماری فراموشی یا آلزایمر
  کد خبر : 1909195

  نقش آلودگی هوا در بیماری فراموشی یا آلزایمر

  براساس تازه ترین شواهد به دست آمده آلودگی هوا یک عامل مهم در بیماری فراموشی یا آلزایمر است. براساس بررسی های دقیق میکروسکوپیک بر روی مغز ۳۷ نفر از افرادی که در مناطق با آلودگی بالای هوا مانند مکزیکوسیتی و منچستر انگلیس بوده اند قطعات ریز دارای خاصیت آهن ربایی در مغز به بیماری فراموشی…

  براساس تازه ترین شواهد به دست آمده آلودگی هوا یک عامل مهم در بیماری فراموشی یا آلزایمر است.

  ۱۷

  براساس بررسی های دقیق میکروسکوپیک بر روی مغز ۳۷ نفر از افرادی که در مناطق با آلودگی بالای هوا مانند مکزیکوسیتی و منچستر انگلیس بوده اند قطعات ریز دارای خاصیت آهن ربایی در مغز به بیماری فراموشی یا آلزایمر منجر می شود. بررسی های دقیق در این زمینه انجام شده و هنوز شواهد دقیق و کافی در این مورد به دست نیامده است.

  براساس این بررسی ها قطعات ریز با اندازه کمتر از ۲۰۰ نانومتر می توانند از طریق بینی وارد مغز شوند و در میان نمونه های بررسی شده قطعات درای خاصیت آهن ربایی یا مغناطیسی مشاهده شده است. در بررسی های انجام شده روی نمونه های مغز افراد در آزمایشگاه ذرات کمتر از ۵ نانو متر در مغز افراد دیده شده است.هنوز تاثیر دقیق نقش ذرات مغناطیسی در بیماری شناسایی نشده است اما با کشف این ذرات راه مهمی در بررسی دقیق این آثار و نقش ذرات ریز مغناطیسی در تشدید بیماری فراموشی و آلزایمر که در حال حاضر گفته می شود که ۴۴ میلیون نفر در جهان با بیماری فراموشی آلزایمر دست به گریبان هستند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.